Jiskra se vyprovokovat nenechala a soustředěnou házenou se propracovala na třetí místo

5. prosinec 2011, 08:02
(aktualizováno: 5. prosinec 2011, 08:02)

Ledeč nad Sázavou - Dorostenci Jiskry Zruč n. S. odehráli v sobotu předposlední zápas podzimní části házenkářské druhé ligy, tentokrát v ledečské sportovní hale. Případné vítězství v zápase by Jiskru posunulo na třetí příčku tabulky.

Házená II. liga mladšího dorostu: Zruč - Ústí 24:20 (11:11)

Pro první patnáctiminutovku bylo charakteristické: Jiskra jeden - ústečtí dva. Za jeden vstřelený gól Zručští vždy dva inkasovali a to až do stavu 6:10. Pokud chtěli zvítězit, musela přijít změna. Přistoupili tedy k osobní obraně nejlepšího střelce ústeckých Konárika (v českém překladu Větvičky), což se ukázalo pro další vývoj utkání jako rozhodující. Do konce poločasu vstřelil soupeř pouze jediný gól proti pěti Jiskry. Do kabin domácí odcházeli za nerozhodného stavu 11:11.

Klíčový pokyn v poločasové přestávce zněl: "Nenechte se vyprovokovat, hrajte házenou". Zručští dorostenci tento pokyn na rozdíl od ústeckých stoprocentně dodrželi. Hláškou zápasu by se mohla stát stížnost ústeckého Konárika na fandění jedné z divaček: "Pane rozhodčí ta paní na mě mluví." Kromě sledování diváků se tento hráč dokázal ještě soustředit na zákeřné faulování hráčů soupeře. Během krátké doby obdržel dva dvouminutové tresty, čím klukům nepřímo zprostředkoval vydatný odpočinek. S další pomocí "Zručským" přispěchal i trenér hostí, který dvouminutový trest pro tým získal za nesportovní chování. Konec zápasu tak domácí dohrávali vesměs v početní přesile. I díky tomu se jim podařilo odskočit na konečných 24:20.

Ocenění první hvězda zápasu by si určitě vysloužil Pavel Pešek, který úspěšně zlikvidoval 28 z celkových 48 střel (úspěšnost 58%). Za vítězstvím však stojí všichni hráči a to bez výjimky.

Sestava a branky Jiskry: Pavel Pešek, Martin Toman - Jakub Drápela 8, Tomáš Fiala 7, Petr Blažek 2, Pavel Cicvárek 2, Matouš Švec 2, Marek Fiala 1, Adam Roul 1, Jaroslav Studnička 1, Michal Hodek. Trenér Pavel Vrzáček.