Kutnohorský Michal Kůrka se prostřílel do čela kanonýrů celé soutěže!

8. listopad 2010, 17:21
(aktualizováno: 8. listopad 2010, 17:21)

Kostelec nad Černými lesy - Podzimní část Společné regionální ligy uzavřela páteční dohrávka odloženého utkání 3. kola mezi házenkáři Sokola Úvaly a kutnohorským týmem mužů. Původní termín byl 29. září, ale z důvodů vytrvalého deště se tehdy hrát nedalo. Po dohodě obou oddílů se dohrávalo v pátek od 18.30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.

Úvaly - K. Hora 25:32 (13:16)

Začátek utkání byl poměrně vyrovnaný, Sparta čtyřikrát o branku vedla a domácí vždy dokázali rychle vyrovnat. V 8. minutě tak byl stav 4:4. Potom hosté přešli do vedení 4:7 a dvou až tříbrankový náskok si udržovali až do 17. minuty. V té domácí dokázali vyrovnat na 9:9, ve 20. minutě však měla Sparta opět k dobru náskok dvou branek - 9:11. A v poslední desetiminutovce prvního dějství si tento nejenom náskok pohlídala, ale v závěru ho navýšila na tři branky - 13:16. A to ještě někteří hráči zahodili jasné tutovky, například Thieme během necelé minuty dva trháky atp. Náskok mohl být určitě výraznější.

Na začátku druhého poločasu Sparta zvýšila na 13:17 a později na 14:18. Stačilo však několik vyloučeních a chyb v útoku a domácí "sokolové" srovnali krok - ve 37. minutě na 18:18, o minutu později na 19:19. Ve 42.minutě byl stav ještě poměrně vyrovnaný, Sparta měla o branku navrch - 20:21, další minuty však byly rozhodující. V rozmezí 43. - 48. minuty zaznamenali hráči Sparty šest branek v řadě a odskočili houževnatému soupeři na 20:27. V závěrečných minutách utkání již domácí na zvrat neměli, i když měli možnost hrát několikrát přesilovku. Sedm minut před koncem sice dokázali snížit na 24:29, Kutnohorští však závěrečné minuty posledního podzimního utkání zahráli na jedničku. Nakonec v utkání zaslouženě zvítězili o sedm branek v poměru 25:32 a upevnila si druhé místo v průběžné tabulce soutěže.

V utkání se hráčům Sparty dařilo hlavně v útoku, o čemž svědčí 32 nastřílených branek z 57 pokusů (úspěšnost přes 56%). Hra v obraně nebyla až tak špatná, ale příliš se nedařilo brankářům (Červenka měl třináct zákroků - z toho pouze čtyři v 1. poločase - a úspěšnost 38,2% a část druhého poločasu odchytal Malý bez zákroku) a domácí měli také výhodu dvojnásobného počtu přesilovek – vyloučení bylo v poměru 5:10!

Z jednotlivců měl výborný střelecký večer Kůrka, který z osmnácti pokusů zaznamenal čtrnáct branek (úspěšnost 77,8%) a prostřílel se tak do čela střelecké tabulky celé soutěže (má na svém kontě 52 branek, druhý Zima ze Slavie 48 branek). Tradičně dobrý výkon podal Hasala, v prvním poločase se dařilo z křídla Hovorkovi, v tom druhém zase zahrál výborně v útoku i v obraně Sukdolák. V obraně byli spolehliví Hájek (autor jubilejní třicáté branky) s Rudolfem, pochvalu za dobrý výkon v posledním utkání zaslouží celý kutnohorský kolektiv.

Sokol Úvaly se představil jako velmi silný soupeř a podal hodně dobrý výkon. Spolehlivý byl brankář Martoch (měl 14 zákroků) a velmi dobré obě ostré spojky Kroutil s Polákem. První zaznamenal 10 a druhý 6 branek.

Sparta Kutná Hora tak bude po pátečním vítězství přezimovat na výborném druhém místě s dvoubodovou ztrátou na pražskou Slavií a s náskokem tří bodů na třetí Sokol Libčice. S výkony i výsledky v celé podzimní části Společné regionální ligy 2010/11 tak může být v Kutné Hoře určitě spokojenost.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Kůrka 14, Hasala 6, Thieme 4, Hovorka 3, Sukdolák 3, Hájek 1, Šalátek 1, Morysek, Rudolf, Salák J. a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 5/10. Sedmičky: 7/4 - 4/3. Rozhodčí: Mára - Svítek (oba Praha). Diváků: 12 (většina z Kutné Hory).

8.    HC Wendy Mělník    7  -  0 – 1 – 6    160 : 206      1
Podzimním vítězem SRL je pražská Slavia, která neztratila ani bod a míří zpět do 2. ligy, ze které v minulé sezóně po dlouhých letech sestoupila.

Mladší žáci

Ve sportovní hale v Bělé pod Bezdězem se v sobotu konal poslední - pátý podzimní mistrovský turnaj středočeského oblastního přeboru mladších žáků. Stejně jako v turnajích předcházejících, i zde se střetly týmy mladších žáků z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče nad Sázavou. Sezóna se hraje se turnajově, střídavě vždy všech pět týmů se střetne u každého z účastníků.

Kutnohorský tým mladších žáků podával v jednotlivých turnajích v průběhu podzimní části mistrovské sezóny dobré výkony a tak tomu bylo i v tom posledním v Bělé pod Bezdězem. Zde dokázal ve všech čtyřech utkáních zvítězit, když nejvyrovnanější utkání odehrál s domácím týmem. Ten porazil pouze o branku, v ostatních třech utkáních byla vítězství celkem jednoznačná (o 7, 8, a 6 branek).

Jednotlivé výsledky Sparty v posledním turnaji: K. Hora - Zruč n. S. 17:11, K. Hora - Úvaly 12:4, K. Hora - M. Boleslav 17:10, K. Hora - Bělá p. B. 12:11. Ostatní výsledky: M. Boleslav - Zruč n. S. 15:9, M. Boleslav - Bělá p. B. 16:7, M. Boleslav - Úvaly 10:12, Zruč n. S. - Bělá 9:9, Zruč n. S. - Úvaly 14:9, Bělá - Úvaly 8:5.

Celková tabulka pátého podzimního turnaje oblastního přeboru mladších žáků:
1.    Sparta Kutná Hora    4  -  4 – 0 – 0    58 : 36    8
2.    AŠ Mladá Boleslav    4  -  2 – 0 – 2    51 : 45    4
3.    Jiskra Zruč n. S.    4  -  1 – 1 – 2    43 : 50    3
4.    Sokol Bělá p. B.    4  -  1 – 1 – 2    35 : 42    3
5.    Sokol Úvaly    4  -  1 – 0 – 3    30 : 44    2

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - J. Schwarz 13, Bandi 12, Procházka 11, M. Veselý 10, Š. Veselý 6, Špaček 4, P. Ginter 1, K. Horáková 1 a Matoušek. Trenéři Alois Salák - Josef Salák.

Z důvodů povolení startu starších žáků J. Schwarze a M. Veselého se některé výsledky Sparty do mistrovské tabulky upravují (odpočítávají se dosažené branky těchto starších hráčů v jednotlivých utkáních - stejně tak u týmů Ml. Boleslavi a Zruče). Sparta si tak po odpočtu jejich branek započítá prohru s domácí Bělou a tím obsadila v tomto turnaji celkové 2. místo. V průběžné tabulce soutěže však bude s náskokem pěti bodů bezpečně přezimovat v čele soutěže.