Kutnohorští házenkáři vyhráli v Ledči, teď se chystají na nedělní derby s Kolínem v nové hale Klimeška!

18. duben 2018, 07:10

Ledeč nad Sázavou - Kutnohorský tým mužů házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora sehrál v sobotu mistrovské utkání 2. jarního kola společné regionální ligy, ve kterém nastoupil od na palubovce týmu TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.

Před sobotním utkání byla Ledeč v tabulce na 6.místě se 4 body / bilance: 8 – 2-0-6 /, SPARTA na 3.místě s 10 body / bilance: 7 – 5-0-2 /. V posledním vzájemném utkání loni na podzim SPARTA zvítězila na mokrém venkovním hřišti 25:11 / 11:5 /, když se tehdy daleko lépe vypořádala s těžkými podmínkami.

Ledeč n. S. - Kutná Hora 18:30 (7:15)

Sobotní utkání bylo v úvodu poměrně vyrovnané, domácí se ve 2.minutě ujali vedení 1:0, hosté odpověděli 2 brankami v 5. a 6.minutě a ještě v téže minutě domácí srovnali na 2:2. Avšak další minuty patřily jasně SPARTĚ, ta výrazně zpřesnila obranu a do 19.minuty 5 brankami v řadě přešla do vedení 2:7, o 2 minuty později již 3:9. Domácí sice v dalším průběhu utkání snížili na 5:9 a ve 24.minutě na 6:10, závěr prvního poločasu však jasně vyzněl pro hosty, kteří po jeho skončení odcházeli do kabin s pohodovým vedením o 8 branek v poměru 7:15.

A jak dobře SPARTA skončila poločas první, tak také začala i ten druhý. Ve 33.minutě vedla 7:17 a ve 38.minutě již o 14 branek v poměru 8:22. Další minuty druhého dějství byly již celkem vyrovnané, branky padaly rovnoměrně na obou stranách a ve 47.minutě to bylo stále o 14 branek, skóre se posunulo na stav 13:27. V závěrečných cca 13ti minutách již nebyl výkon kutnohorského týmu tak koncentrovaný a bylo k vidění dost nepřesností, přesto již domácím dovolil pouze snížit své vysoké vedení o pouhé 2 branky na konečný – dvanáctibrankový rozdíl. Z ledečské palubovky si tak kutnohorský tým mužů odvezl oba cenné body za zcela zasloužené vítězství v poměru 18:30.

Tým SPARTY nastupoval do sobotního utkání s určitými obavami, oproti tomu vítěznému na pražském Chodově mu chyběla trojice největších opor, hrajících vyšší soutěže – Šimůnek, Pícha a Špaček, kteří hráli svá utkání taktéž v sobotu. Přesto utkání bez nich zvládl na jedničku. Základem byla tentokrát velmi dobrá agresivní obrana, která hodně narušovala útočné akce domácích. K nejlepším v této činnosti patřili Falge s Brožem, ostatní přispěli taktéž spolehlivými výkony. No a v útoku to také nebylo nejhorší, byť zůstalo několik jasných brankových příležitostí nevyužito. Celé utkání odchytal Červenka, měl 9 zákroků = úspěšnost 33,3%. V poli se hráčům dařilo střídavě, někomu více, někomu méně, nikdo však výrazně nepropadl. Celkově měl tým střelbu 53-30 = hodně solidní úspěšnost 56,6%. Z jednotlivců se v útoku nejvíce dařilo dorostenci Jeníčkovi / střelba 16-9 /, Polívka měl střelbu 6-5, Falge a Petránek 6-4, Brož 4-3, Hovorka 8-3, Veselý Š. 1-1, Veselý M. 4-1, Horák 2-0 a Hájek se do zakončení nedostal. V utkání si tým celkově připsal 12 získaných míčů a k tomu měl 10 ztrát míčů. Výsledkem dobré obrany bylo následné snadné zakončování z rychlých protiútoků, z nichž hráči SPARTY zaznamenali 8 branek.

Dvojice domácích brankářů si připsala celkem 11 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovala dvojice J.Drápela - Kroutil, oba autoři 4 branek.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/ - Jeníček 9, Polívka 5, Falge 4, Petránek 4, Brož 3, Hovorka 3, Veselý M. 1, Veselý Š. 1, Hájek a Horák. Trenéři: Šnajdr Vít – Hájek Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 3, VYLOUČENÍ: 4 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 4/3, ROZHODČÍ: Kahoun – Šulc / oba Třeboň /, DIVÁCI: 29.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr ?
K zápasu jsem přistupoval s jistými obavami, absence tří opor a nerozehranost některých hráčů varovala. Přesto jsme zápas zvládli velmi dobře. Základem úspěchu byla agresivní a pružná obrana, ve které dominoval Falge na hrotu a Brož přidával patřičnou dávku tvrdosti. Důležitý byl rychlý přechod do útoku, v čemž jsme soupeře výrazně předčili a po kterém jsme získali hodně jednoduchých branek. Trochu méně jsem spokojen s postupným útokem, tam musíme hrát pestřeji a přímočařeji. Ale i tato fáze se v průběhu utkání zlepšovala a zahráli jsme některé povedené akce. V závěru utkání jsme již ztratili koncentraci a dovolili soupeři korigovat, ale celkově kluci podali parádní výkon. Oceňuji hlavně nasazení a bojovnost. Věřím, že si to přeneseme i do příštího zápasu s Kolínem.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 2.jarního kola:
TJ Chodov JM „B“ - SOKOL Vršovice „B“ 25:24, HK BANÍK Most – 1.HC WENDY Mělník 25:17, HC Kolín měl volno.

7.    1.HC WENDY Mělník    8    1    1    6    131    :    192    3

V příštím – 3.jarním kole se tým mužů SPARTY představí poprvé na domácí palubovce, v právě dokončené kutnohorské sportovní hale Klimeška přivítá v neděli 22.dubna od 17,00 hodin v sousedském derby tým HC Kolín.