Minižáci Sparty skončili na turnaji ve Zruči nad Sázavou druzí

24. březen 2015, 10:12
(aktualizováno: 24. březen 2015, 10:12)

Zruč nad Sázavou - Tým minižáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora se v sobotu 21. března zúčastnil zimního přípravného turnaje, který uspořádal v městské sportovní hale oddíl házené Jiskra Zruč nad Sázavou.

Turnaje se zúčastnilo pět týmů - HC Kolín, HK Slavia VŠ Plzeň, Sokol II Kobylisy, Sparta Kutná Hora a pořadatelská  Jiskra Zruč nad Sázavou. Hrálo se systémem každý s každým, klasická házená 6+1 na velkém hřišti a hrací doba byla jednou patnáct minut. Vítězem nedělního přípravného turnaje se stal západočeský tým HK Slavia VŠ Plzeň.

Minižáci kutnohorské Sparty skončili za vítězným plzeňským týmem na pěkném 2. místě. Ve svém prvním utkání remizovali s pražským týmem z Kobylis, ve druhém porazili o tři branky domácí Zruč, ve třetím porazili o pět branek Kolín a v posledním čtvrtém utkání podlehli vysoko o čtrnáct branek jasnému vítězi z Plzně.

5. HC Kolín     4  -  0 – 0 – 4     14 : 56    0

Sestava a branky minižáků Sparty v turnaji celkem: Novotný Matěj 9, Mommers Marek 4, Pařez Tomáš 3, Linhart Josef 2, Pektor Patrik 2, Veselý Pavel 2, Ečer Mikuláš 1, Kořistka Karel, Rybář Jakub a Štícha Albert. Trenér: Salák Alois ml.

Pro kutnohorský tým minižáků byla účast v sobotním turnaji ve Zruči poslední příprava na samostatnou jarní část středočeské mistrovské soutěže v miniházené 6+1, které se zúčastní šest týmů - Sparta Kutná Hora, Jiskra Zruč nad Sázavou, HC Wendy Mělník, HC Kolín, Sokol Úvaly a Lokomotiva Vršovice. Hrát se bude turnajově, vždy všech 6 týmů střídavě u každého účastníka. První mistrovský turnaj se bude konat v neděli 12. dubna v Kutné Hoře a hrát se bude na ploše místního zimního stadionu.