Mladší dorostenci Sparty doma podlehli soupeři z Rokycan

16. listopad 2023, 00:52

Kutná Hora - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekalo v neděli mistrovské utkání 8. kola 2. ligy JV-Čechy, ve kterém přivítal ve sportovní hale Klimeška západočeského soupeře – tým Házená Rokycany. Po sedmém odehraném kole byl tým Rokycan v průběžné tabulce na 6. místě se ziskem 7 bodů (bilance:7 - 3-1-3), Sparta až poslední jedenáctá, prozatím bez bodového zisku (bilance: 7 – 0-0-7).

Kutná Hora - Rokycany 29:36 (13:15)

Dorostenci SPARTY odehráli v neděli hodně povedené utkání a hlavně v 1.poločase byli fyzicky vyspělejšímu týmu hostí hodně zdatným soupeřem. V úvodu dokonce 3:2 vedli, poté sice hosté otočili vedení ve svůj prospěch a vytvořili si až 6 brankový náskok - ve 22.minutě byl stav 5:11, do kabin však šli domácí pouze z 2 brankovou ztrátou a stále bylo o co hrát.

V poločase druhém již převaha hostí přece jenom více a více narůstala, přesto se domácí borci statečně prali o každý míč. Nakonec si hosté z Kutné Hory odvezli dle očekávání oba body za sedmibrankové vítězství v poměru 29:36. Ale přes porážku je třeba domácí kolektiv pochválit. Podal v nedělním utkání velmi dobrý bojovný výkon a rozhodně nezklamal. V jeho 12-ti členném kádru nastoupilo 6 starších žáků a v tomto ohledu je každý rok / a někdy až tři / hodně znát. A proto má tento tým SPARTY do budoucna určitě velkou perspektivu.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Hanuš 7, Kamenář 6, Šklíba 6, Kostrec 4, Čábelka 3, Pektor O. 1, Rudolf 1, Stýblo 1, Loužil a Němeček. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 4, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Kasík - Pešek, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Dorostenci podali proti Rokycanům velmi dobrý výkon, a to i přesto, že odešli poraženi o sedm branek, Fyzická převaha našich soupeřů je v tomto ročníku zkrátka limitující. Kluci bojovali, dávali do utkání maximální nasazení  a se soupeřem drželi krok téměř po celý zápas. Prezentovali se pestrou hrou v útoku, solidní obranou, za kterou se dařilo i brankářům, zejména Niedrlemu. Střelecky tentokrát tým táhla trojice Hanuš, Kamenář a Šklíba, ale zdatně jim sekundovali i ostatní. Takovýto výkon je dobrým vkladem do budoucnosti a věřím, že již na jaře přijdou nějaké body. Střelba: Čábelka 4/3 Kamenář 7/6, Kostrec 7/4, Šklíba 7/6, Hanuš 18/7, Stýblo 3/1 Rudolf 1/1, Pektor 1/1 a Němeček se do zakončení nedostal. Úspěšnost brankářů: Niedrle 23/10 (43%) a Hudec 19/6 (31%).

Ostatní výsledky 8.kola:
JISKRA Třeboň B - HBC Strakonice 1921 29:32, SOKOL Úvaly - JISKRA Havlíčkův Brod 33:32, LOKOMOTIVA Vršovice - TALENT Plzeň B 19:35, 1.HC Pardubice – LIONS Hostivice 26:28, SPARTAK MAS Sezimovo Ústíměl VOLNO.

Příští program:
V 9.kole 2.ligy JV-Čechy nastoupí tým mladších dorostenců SPARTY v sobotu 19.listopadu od 14:00 hodin ve sportovní hale jihočeského soupeře, týmu HBC JPV Strakonice 1921.