Mladší dorostenci Sparty potvrdili roli favorita a bodově vybrali Ledeč

28. duben 2015, 21:53
(aktualizováno: 28. duben 2015, 21:53)

Ledeč n. S. - Na žádost pořadatelského oddílu odehrál tým mladších dorostenců Sparty Kutná Hora utkání předposledního - již 21. kola 2. ligy MD-Čechy až v pondělí 27. dubna, ve kterém nastoupil ve sportovní hale Kovofiniše Ledeč nad Sázavou.

Ledeč - Kutná Hora 27:30 (12:14)

Ledečský tým byl před pondělní dohrávkou v průběžné tabulce soutěže na 9. místě (bilance: 20 – 4-1-15, skóre 467:565, zisk 9 bodů), zatímco Sparta s bilancí: 20 – 13-1-6, skóre 581:501 a ziskem 27 bodů na místě pátém. V podzimním vzájemném utkání Sparta "doma ve Zruči" tohoto soupeře porazila  34:26 (15:13). A s ohledem na tyto fakta odjížděla Sparta do Ledče určitě v roli favorita.

Ale lepší vstup do utkání měl domácí tým, který 3 brankami v úvodních čtyřech minutách přešel do vedení 3:0 a 2-3 brankovým rozdílem vedl až do poloviny prvního dějství, v 15. minutě byl stav 7:4. O minutu později Kutná Hora snížila na 7:6, přesto si domácí ještě v dalších minutách udržovali 1-2 brankový náskok – postupně 8:6, 8:7, 9:7, 9:8 a ve 22.minutě byl stav 10:8. Ale závěr poločasu patřil již patřil Spartě, která nejprve 4 brankami v rozmezí 24. - 26. minuty otočila na 10:12 a s 2 brankovým náskokem poté odcházela v poločase do kabin, když se stav posunul na 12:14.

A jak dobře Sparta skončila poločas první, tak ještě lépe začala ten druhý. Za prvních sedm minut zaznamenala 5 branek v řadě a ve 37. minutě rázem vedla 12:19. I v dalším průběhu druhého dějství si udržovala bezpečný 6-7 brankový náskok, který sice domácí ve 44. minutě snížili na 17:22, ovšem v 50. minutě již rozdíl narostl na 8 branek, stav byl totiž 17:25. V závěrečné desetiminutovce utkání domácí ještě zabrali, využili již trochu laxního projevu hostí a 3x dokázali snížit na rozdíl 4 branek, naposledy v 58. minutě na 24:28. Ale Sparta drama nepřipustila a v předposlední minutě zvýšila na 24:30. Domácí poté ještě dokázali 3 brankami v předposlední a poslední minutě snížili na konečný rozdíl 3 branek. Kutná Hora tak v pondělní dohrávce potvrdila roli favorita a odvezla si z Ledče nad Sázavou oba body za zasloužené vítězství 27:30.

Kutnohorský tým nastoupil v tomto utkání téměř v kompletním složení (chyběl pouze Š. Veselý, který studuje mimo K. Horu) a potvrdil v něm v něm velmi dobrou jarní formu a výkonnost. Spolehlivě zachytali oba brankáři – Ginter s Kotěšovcem, střelecky exeloval Procházka, který soupeři nasázel více než polovinu branek svého týmu - plných 16! Dobře mu sekundoval Škalda, méně než obvykle se naopak střelecky prosazovali Špaček s Losineckým. Ale to nebylo pro konečný výsledek tentokrát rozhodující. Tím byl spolehlivý výkon celého kolektivu trenéra Jiřího Hasaly, který zasluhuje velkou pochvalu. Sparta se tak před závěrečným kolem posunula opět na výborné 4. místo a má velkou možnost ho udržet. V posledním kole totiž doma hostí předposlední Sokol Vršovice. Tak hodně úspěchů!

Sestavy a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 16, Škalda 7, Špaček 3, Jeníček 2, Bandi 1, Losinecký 1, Fojta, Horák, Klapka a Saidl. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 5/3. Sedmičky: 3/3 - 4/2. Rozhodčí: Průžek (Úvaly) - Tůma (Praha). Diváků: 31.

Příští program:
V posledním 22. kole 2. ligy MD-Čechy se tým mladších dorostenců Sparty Kutná Hora představí poprvé na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově! V neděli 10. května tam přivítá od 12,30 hodin předposlední tým průběžné tabulky soutěže - Sokol Vršovice.