Mladší dorostenci Sparty přivezli vítězství z Dvora Králové nad Labem

29. září 2016, 00:08

Dvůr Králové Mlanad Labem - V sobotu 24. září čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 2. kola 2. ligy MD Čechy - severovýchod, ve kterém byl opět hostem dalšího nového týmu v soutěži - HK Dvůr Králové nad Labem. Utkání se hrálo v místní sportovní hale Na Strži.

HK Dvůr Králové nad Labem - SPARTA Kutná Hora   2 6  :  3 5   /  15 : 20  /
Začátek utkání byl ještě poměrně vyrovnaný, nejprve totiž vedli 3x o branku domácí – 1:0, 2:1 a ve 3.minutě 3:2, poté se již začali více prosazovat mladší dorostenci SPARTY. V 5.minutě přešli do vedení 3:5, později 4:6 a 5:7, v 8.minutě domácí snížili na 6:7. Ale v dalším průběhu prvního dějství hosté přidali a rozdíl ve skóre narůstal. Ve 14.minutě byl stav 6:11, ve 20.minutě 9:15 a po snížení domácích na 12:15 byl stav ve 26.minutě již 12:19. V závěru poločasu sice domácí o 2 branky vedení kutnohorského týmu snížili, přesto šli hosté do kabin se solidním5 brankovým náskokem, 1.poločas skončil výsledkem 15:20.

V úvodu 2.poločasu domácí tým do 34.minuty sice snížil na 18:21, o minutu později však opět vedl o 6 branek tým SPARTY – 18:24. Ještě v polovině 2.poločasu domácí snížili na rozdíl 4 branek, ve 44.minutě na 21:25, to však byl z jejich strany poslední pokus o zvrat. V dalším průběhu utkání totiž kutnohorský tým pouze navyšoval své vedení, které se nakonec zastavilo na devítibrankovém rozdílu. V utkání tak zvítězil zaslouženě 26:35 a domů si odvezl podruhé za sebou oba druholigové body.

Trenér SPARTY Jiří Hasala byl s výkonem i výsledkem svého týmu v sobotním utkání opět spokojen. Tentokrát měl k dispozici pouze jediného hráče na střídání, přesto jeho svěřenci utkání zvládli a s přehledem zvítězili. Spolehlivě zachytal Fojta, střelecky opět vynikl Procházka / i přes osobní obranu /, zdatně doplňován Jeníčkem a Ginterem. Ale pochvalu za velmi dobrý výkon zaslouží i všichni ostatní, kteří v sobotním utkání ve Dvoře Králové nad Labem nastoupili. Mladší dorostenci SPARTY tak zahájili letošní ročník 2.ligy na „jedničku“, z obou úvodních venkovních utkání se vrátili s plným bodovým ziskem.

SESTAVA a BRANKY: Fojta /br/ - Procházka 15, Jeníček 9, Ginter 5, Červený 3, Horák 2, Šimon 1 a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 3 – 2, VYLOUČENÍ: 3 – 3, SEDMIČKY: 5/5 – 1/1, ROZHODČÍ: Blanar - Haramul / oba Mělník  , DIVÁCI: 30.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér SPARTY Jiří Hasala ?
V tomto utkání si vše sedlo, tak jak mělo. Dobrý výkon brankáře, spolehlivá obrana, produktivní útok a téměř žádné technické chyby. Procházka ukázal svoji sílu jak v útoku, tak i v obraně, na Jeníčkovi se začala projevovat prázdninová píle, Ginterovi a celému týmu prospěla změna jeho přeřazení z postu brankáře na post hráče, Horákovi se nedařilo zakončovat gólové příležitosti, ale v obraně byl spolehlivý, brankář Fojta se tentokrát trochu déle rozkoukával a naši mladíci Šimon, Červený a Zatloukal ukázali, že do tohoto týmu 100% patří. V tomto smyslu bych rád přivítal větší zájem z řad starších žáků o účast v týmu mladších dorostenců.

Ostatní výsledky 2.kola:
LOKOMOTIVA Louny - SOKOL Bělá 35:28, SOKOL Vršovice „B“ – TJ Náchod 23:17, SOKOL Úvaly - l.HC Pardubice 32:29, LOKOMOTIVA Vršovice a TYGŘI Ústí  měly volno.

Příští program:
Ve 3.kole má kutnohorský tým mladších dorostenců příští víkend volno, utkání 4.kola 2.ligy MD Čechy-SV ho čeká opět na hřišti soupeře, tentokrát v sobotu 8.října od 15,00 hodin ve sportovní hale středočeského rivala – SOKOLA Úvaly.