Mladší dorostenci Sparty si letos o čtyři příčky pohoršili

19. květen 2016, 00:25

Šťáhlavy - V neděli 15. května čekalo kutnohorský tým mladších dorostenců poslední mistrovské utkání celého ročníku - 22. kola 2.ligy MD-Čechy 2015/2016, ve kterém nastoupil ve sportovní hale západočeského týmu - Sokola Šťáhlavy. Domácí byli před posledním utkáním sezóny v průběžné tabulce soutěže na 3. místě se ziskem 34 bodů, Sparta na 7. místě měla bodů 18. V podzimním vzájemném utkání Spartu v jejím „domácím“ prostředí ve Zruči nad Sázavou porazili jednoznačně 26:43. A byli proto v nedělním domácím utkání jednoznačným favoritem.

Šťáhlavy - Kutná Hora 29:28 (17:7)

Kutnohorští dorostenci sice ve 3. minutě vedli 1:2, v dalším průběhu prvního dějství však měli jasně navrch domácí. Ti ve 13. minutě již vedli 7:2, v 17. minutě 10:3, ve 25.minutě 14:4 a první poločas nakonec skončil zaslouženým vedením domácího týmu o 10 branek v poměru 17:7.

Ve druhém poločasu již bylo utkání hodně vyrovnané, oba soupeři se prosazovali hlavně v útoku, méně se jim dařilo v obraně a tak branky přibývaly celkem pravidelně na obou stranách. Druhý poločas tak skončil přestřelkou 22:21, ovšem v konečném součtu to znamenalo jednoznačné vítězství domácího favorita o 11 branek v poměru 39:28. Kutnohorský tým bojoval v posledním utkání sezóny seč mohl, hlavně ve druhém dějství dokázal držet s favoritem krok, v „okleštěné“ sestavě však na lepší výsledek neměl.
Mladší dorostenci Sparty tedy mají za sebou další druholigový ročník, ve kterém si oproti loňskému 5. místu pohoršili o 4 příčky, skončili totiž na 9. místě. Je však pravda, že hlavně na jaře se tým často potýkal s absencí několika opor a to se na výkonech a hlavně výsledcích jednoznačně podepsalo. Přesto kolektiv trenéra Jiřího Hasaly zaslouží za výkony v celém druholigovém ročníku poděkování a uznání. Z individuálních výkonů je třeba ocenit celkové druhé místo v tabulce střelců celé soutěže Michaela Procházky, autora 232 branek v 21 odehraných utkáních (parádní průměr 11 branek na utkání).

Sestava a branky Sparty: Kotěšovec - Procházka 11, Horák 5, Losinecký 4, Jeníček 3, Dolejší 2, Ginter 2 a Fojta 1. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/1. Vyloučení: 1/5. Sedmičky: 0 - 1/1. Rozhodčí: Sláma (Plzeň) - Smékal (Droždín). Diváků: 43.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér Jiří Hasala?
Bylo to poslední utkání sezony 2015/2016, utkání ve kterém tzv. „o nic nešlo“ a bylo obtížné hráče motivovat k 100% výkonu. Domácí zvítězili zaslouženě a nám zápas odhalil naše slabiny, především v obranné činnosti a v rychlejším přechodu do útoku. Ke svému poslednímu utkání v této kategorii nastoupil Vojta Losinecký a Václav Kotěšovec. Klukům přeji věrnost sportu a házené obzvlášť. Co se týče celkového hodnocení, je mi trochu smutno. Představy před zahájením sezony se diametrálně liší od jejího konce. Je to ale sport a nejlepší může být jen jeden. Základ budoucího týmu snad zůstane stabilní a určitě se pokusíme o úspěšnější vstup, průběh a závěr sezony 2016/2017.

12. Kovofiniš Ledeč n. S.     22 2 0 20     575:700    4

V tabulce chybí odložené utkání Strakonice - Bělá, jeho výsledek však nebude mít vliv na pořadí na 1. - 3. místě. Vítězem 2. ligy je Liberec Handball, který postupuje do 1. ligy.