Mladší dorostenci Sparty splnili roli favorita a z Ledče přivezli vítězství

25. březen 2016, 02:20

Ledeč nad Sázavou - Tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora čekal v sobotu 19. března utkání 16. kola 2. ligy MD - Čechy 2015/2016, ve kterém nastoupil v ledečské sportovní hale proti místnímu týmu TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Domácí tým byl před sobotním utkáním v tabulce na posledním 12. místě s pouhými dvěma body (bilance 1-0-14) a v podzimním vzájemném utkání ho Sparta doma porazila, byť těsně 33:31. S ohledem na tyto skutečnosti nastupoval do sobotní odvety kutnohorský tým v roli favorita.

Ledeč n. S. - Kutná Hora 29:34 (12:19)

Ale začátek tomu příliš nenasvědčoval, hosté se sice ve 2. minutě ujali vedení 0:1, poté již vedli domácí, postupně 2:1, 4:2, 5:3 a v 6. minutě 6:4. Následovala však šňůra čtyř branek Sparty a v 10. minutě byl stav 6:8. Rychlý sled branek však pokračoval, o minutu později již bylo srovnáno na 8:8. V 15. minutě vedli hosté opět o dvě branky 8:10, vzápětí domácí snížili na 9:10. Ale ve druhé polovině prvního poločasu dorostenci Sparty přece jenom hru zlepšili, do 19. minuty odskočili na 9:13 a po snížení domácích ve 21. minutě na 11:14 v závěrečné desetiminutovce navýšili své vedení na rozdíl sedmi branek. Do kabin tak v poločase odcházeli za stavu 12:19.

Od začátku druhého poločasu hosté pokračovali v náporu a do 37. minuty navýšili své vedení již na rozdíl devíti branek 15:24. V dalším průběhu utkání sice domácí postupně umazávali vysoké vedení Sparty, žádné drama se však nekonalo. Ve 45. minutě byl stav 20:25 a ve 47. minutě 22:26, ovšem o dvě minuty později již 23:29. Ještě v závěru utkání se domácí nadechli k náporu a v 55. minutě dokonce snížili na 28:31, hosté však odpověděli třemi brankami a bylo rozhodnuto - 28:34. V poslední minutě potom domácí pouze upravili na konečných 29:34.

Mladší dorostenci Sparty v sobotním utkání potvrdili roli favorita a i bez absentující trojice Dolejší, Choc, Škalda si zaslouženě z Ledče odvezli oba druholigové body. Dobře zachytal Kotěšovec, ve střeleckých galapředstaveních pokračoval Procházka (12, 16, 17 a tentokrát 15 branek) a výborné utkání odehrál též Špaček. Pochvalu za předvedený výkon však zaslouží celý kutnohorský kolektiv mladších dorostenců.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 15, Špaček 10, Losinecký 5, Horák 2, Červený 1, Jeníček 1, Fojta, Ivakhiv a Šimon. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 4/7. Sedmičky: 6/2 - 1/1. Rozhodčí: Hladký (Sezimovo Ústí) - Hosnedl (Písek). Diváků: 39.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala?
"Opět jsme se přesvědčili, že každé utkání je jiné. Pro nás to mělo být vcelku jednoduché, vzhledem k postavení v tabulce, ale opak byl pravdou. Soupeř, posílen o dva hráče ligového Nového Veselí nám nedal vydechnout. V prvním poločase vcelku jednoduché vedení v tom druhém,pravděpodobně pod vlivem náskoku, trochu dramatičtější průběh. Hráči to ale zvládli, takže spokojenost. Oba brankáři podali spolehlivý výkon, v útoku se dobře gólově doplňovali Ondra Špaček a Michael Procházka, v obraně byly rezervy v prostoru útočících křídlech. Jinak solidně odehrané utkání a můžeme se těšit na dalšího soupeře, tentokrát to budou Úvaly."

Příští program:
O velikonočním víkendu mají házenkářské soutěže přestávku, další utkání čeká tým mladších dorostenců Sparty v neděli 3. dubna, kdy přivítají v utkání 17. kola 2.ligy MD-Čechy již od 9 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou středočeského rivala -  tým Sokola Úvaly.