Mladší dorostenci Sparty zahájili jarní část vítězstvím ve Vršovicích

23. únor 2016, 06:20

Vršovice - Kutnohorský tým mladších dorostenců házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v sobotu zahájil po dvouměsíční zimní přestávce jarní část 2. ligy MD - Čechy, když v utkání 12. kola nastoupil ve sportovní hale pražského týmu Sokola Vršovice.

Sokol Vršovice - Kutná Hora 21:30 (12:11)

Tým vršovického Sokola přezimoval v druholigové tabulce na 10. místě se ziskem 4 bodů, Sparta na 8. místě s 10 body. V podzimním utkání „doma ve Zruči“ svého soupeře porazila 33:23. Vzhledem k bodovým ziskům nastupoval do úvodního jarního utkání kutnohorský tým určitě v roli mírného favorita.

Sobotní utkání bylo od úvodních minut poměrně vyrovnané, do poloviny prvního dějství hosté šestkrát o branku vedli, domácí vždy dokázali vyrovnat. Ve 14. minutě to bylo 6:6 a o dvě minuty později dokonce o dvě branky vedli - 8:6, v 17. minutě 9:7. Následná šňůra čtyř branek znamenala ve 28. minutě vedení Sparty 9:11, domácí však třemi brankami v posledních třech minutách strhli poločasové vedení ve svůj prospěch na 12:11.

Na začátku druhého poločasu domácí nejprve zvýšili na 13:11, Sparta však rychle srovnala na 13:13. Poté domácí dvakrát o branku vedli - 14:13 a 15:14, ve 39. minutě měli k dobru náskok jedné branky pro změnu hosté - 15:16. Domácí ještě jednou „zazlobili“, když ve 42. minutě vedli 17:16, to však bylo jejich vedení poslední. Závěrečnou „čtvrtinu“ utkání totiž hráči Sparty zvládli na výbornou, nejprve třemi rychlými brankami otočili na 17:19, ve 49. minutě vedli o tři branky - 18:21 a v 51. minutě již o pět branek - 19:24. V závěrečných cca devíti minutách potom navýšili svůj náskok na konečný rozdíl devíti branek. V úvodním jarním utkání tak zaslouženě zvítězili 21:30 a z Vršovic si odvezli oba druholigové body.

Velmi slušně zachytal tentokrát Ginter, střelecky se nejvíce prosazoval Škalda, kterému zdatně sekundovali Prchocházka a Choc. Ale spolehlivý výkon podali i všichni ostatní.

Sestava a  branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Škalda 12, Procházka 8, Choc 5, Špaček 3, Horák 1, Losinecký 1, Fojta, Ivakhiv a Zatloukal. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 3/2. Sedmičky: 0 - 5/2. Rozhodčí: Sovová - Veselý (oba Praha). Diváků: 54.

Příští program:
V sobotu 27. února přivítá tým mladších dorostenců Sparty v utkání 13. kola 2. ligy od 16 hodin ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou druhý vršovický tým - Lokomotivu.