23. duben 2012, 14:46
(aktualizováno: 23. duben 2012, 14:46)

Zruč nad Sázavou - Mladší dorostenci házenkářského oddílu TJ Jiskra Zruč nad Sázavou ve druhé lize zabodovali: Porazili Vršovice a přivezli jeden bod z Českých Budějovic:

Zruč n. S. - Vršovice 38:18 (17:9)

Dorostence Jiskry v sobotu čekal zápas s jedním ze tří celků, se kterými v podzimní části soutěže prohráli - tým Vršovic. Na rozdíl od podzimního zápasu, kdy museli postrádat nejlepšího střelce Jakuba Drápelu, tentokrát nastoupili téměř v kompletní sestavě. Ze základu jim chyběl pouze Adam Raul, který po chirurgickém zákroku podporoval své spoluhráče z lavičky.

Zápas byl dramatický pouze prvních deset minut do stavu 7:7. Poté domácí kluci výrazně zlepšili obranu a po získání míče těžili z rychlých protiútoků. Do poločasu umožnili soupeři vstřelit již jen dvě branky a odskočili na rozdíl osmi branek. Druhý poločas již byl plně v režii Jiskry, o čemž svědčí konečný výsledek 38:18.

Výborně zachytali oba brankaři Pavel Pešek i Martin Toman. Za povšimnutí určitě stál výkon Marka Fialy, který svými šesti přehozy přivedl brankáře soupeře do mírné deprese. Pochválit je potřeba i Aleše Procházku, který opět potvrdil, že když se dobře vyspí, je střelecky k neudržení. Za skvělým výsledkem však stojí především předvedený týmový výkon všech kluků. Obzvláště pokud uvážíme, že pět hráčů z osmi v poli vsítilo více než pět branek.

Sestava a branky Jiskry: Pavel Pešek, Martin Toman - Jakub Drápela 9, Aleš Procházka 8, Marek Fiala 7, Matouš Švec 6, Pavel Cicvárek 5, Petr Blažek 2, František Ptáčník 1, Matěj Havlíček.

České Budějovice - Zruč n. S. 29:29 (15:12)

Zápas sousedů v tabulce čekal zručské dorostence před týdnem v Českých Budějovicích. I případná prohra by je udržela na průběžném třetím místě. Náskok Jisrky by se však zúžil na jediný bod.

První poločas byl naprosto vyrovnaný až do 25. minuty. Pak se soupeř především kvůli chybám hostů v obraně a nízké úspěšnosti v útoku dostal na poločasový náskok o tři branky.

Druhá půle byla jako na houpačce. Jiskra se několikrát dostala na kontaktní gól a následně nepochopitelným selháním v obraně popřípadě zbytečnou chybou v útoku padla opět na mínus tři. Ani brankáři se nedařilo úspěšným zákrokem podpořit družstvo. Takto se oba celky houpaly až do 52. minuty.

V ten okamžik, jako by se na palubovce objevil nový tým. Do konce zápasu hosté bránili jako lvi, gólman předvedl několik skvělých zákroků, na útočné kombinace bylo radost se podívat. Prostě stará dobrá Jiskra. "Díky tomuto osmiminutovému úseku jsme si nakonec odvezli dalo by se říci nezasloužený bod. Bohužel i takové zápasy si kluci musí prožít, aby se mohli dále zlepšovat," shrnul zápas trenér Jiskry Pavel Vrzáček.

Sestava a branky Jiskry: Pavel Pešek - Jakub Drápela 6, Matouš Švec 6, Aleš Procházka 5, Petr Blažek 4, Pavel Cicvárek 4, Marek Fiala 2, Matěj Havlíček 2, František Ptáčník, Adam Roul, Ladislav Birka.