Mladší žáci házené porazili v Pardubicích všechny týmy, prohráli pouze s vítězem

7. květen 2013, 23:26
(aktualizováno: 7. květen 2013, 23:26)

Pardubice - Družstvo mladších žáků Jiskry sehrálo další mistrovský turnaj sloučeného Středočeského a Pražského přeboru. Turnaj pořádal HC Pardubice.

Mistrovská soutěž mladších žáků se přehoupla do své druhé poloviny. Hostitelem byly tentokráte Pardubice a utkání se hrála v příjemné přetlakové hale. Kluci podali nejlepší výkon v jarní části a konečně potvrdili svoji výkonnost. Po nepovedeném úvodním zápase s 1. HC Pardubice, který jednoznačně prohráli 6:17, následovalo povinné vítězství s AŠ Mladá Boleslav 12:9, aby deklasovali oba pražské týmy. Nejprve Sokol Vršovice 15:7 a následně Lokomotivu Vršovice 14:8.

Sestava a branky: Patrik Šimko -  Tomáš Toman 18, Aleš Dolejší 13, Libor Pacner 9, David Pacner 6, Filip Zich 1, Martin Anděl a Sebastian Blažko.

Jiří Dolejší starší, trenér, po mistrovském turnaji řekl: "Po tradičním špatném úvodním zápase předvedli kluci výkony, které potěší nejen je samotné, ale i zhodnocuje práci trenérů. Zejména vítězství nad oběma pražskými týmy je velmi cenné. Zarážející bylo hodnocení trenéra Lokomotivy Vršovice, jenž svoji porážku glosoval slovy, že turnaj pojali tréninkově,i když tomu samotný průběh zápasu vůbec nenasvědčoval. Proto vždy říkám, že s „Pražáky“ vítězství potěší dvojnásobně. Vynikající výkon předvedl opět Aleš Dolejší, dobře mu sekundovali Tomáš Toman a bratři Pacnerové."

Ostatní výsledky:
Pardubice - Zruč n. S. 17 : 6, L.Vršovice A - S. Vršovice 9 : 8, Zruč n. S. - Ml. Boleslav 12 : 9, S. Vršovice - Pardubice 7 : 15, L. Vršovice A - Ml. Boleslav 9 : 4, Zruč n. S. - S. Vršovice 15 : 7, Pardubice - L. Vršovice A 11 : 10, Ml. Boleslav - S. Vršovice 9 : 11, L. Vršovice A - Zruč n. S. 8 : 14, Ml. Boleslav - Pardubice 10 : 16.

Vysvětlení postupů a sestupů, zařazení družstev do skupin na 4. kolo turnajů:
Situace se stala trošku nepřehlednou. Dukla požádala o změnu termínu turnajů kvůli zájezdu na turnaj do zahraničí. Po dohodě byl přesunut turnaj skupiny A na státní svátek 8. 5., následně odmítla některá družstva postup a řádné postupy se nám tím zamotaly. Takže toto je výsledek...

Ze skupiny A sestupují Úvaly A, které se na turnaj nedostavily.

Nahrazeny jsou Lokomotivou Vršovice, která postoupila ze 3. místa skupiny B. Na turnaji skupiny B zvítězilo družstvo Pardubic, to se ale postupu vzdalo. Na 2. místě skončila Zruč n. S., ta však bude pořádat následující turnaj a proto postoupit nemůže. Ze skupiny B do skupiny C sestupuje Mladá Boleslav, která skončila poslední.

Ze skupiny C měla postoupit Dukla 4, která turnaj skupiny C vyhrála (ta se ale vzdala postupu kvůli nedostatku hráčů v termínu konání dalšího turnaje) a postupuje pouze Mělník, který si účast ve skupině B vybojoval na minulém turnaji a tehdy nemohl postoupit. Díky rozhodnutí Dukly 4 tedy nesestupuje ze skupiny B do C Sokol Vršovice. Na plný počet pěti družstev může doplnit turnaj skupiny C družstvo Lokomotivy Vršovice C, hrající mimo soutěž.

Čtvrtý turnaj: 18. května ve Zruči nad Sázavou

Text a foto: Josef Tůma