Mladší žáci Sparty Kutná Hora zvítězili i ve druhém mistrovském turnaji!

26. září 2012, 09:26
(aktualizováno: 26. září 2012, 09:26)

Kutná Hora - O mistrovské body o víkendu bojovaly i týmy mládeže házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora:

Starší dorost

Kutná Hora - Č. Budějovice 21:31 (10:15)
V neděli 23. září zahájil tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora nový mistrovský ročník 2. ligy SD-Čechy, když v utkání 1. kola přivítal jihočeského soupeře - Lokomotivu České Budějovice. Utkání se hrálo ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy.
Lepší úvod měli domácí, kteří se ujali vedení 2:0, 3:1 a ve 4. minutě vedli 4:2. Ale v dalších minutách hosté otočili vedení na svou stranu, na 4:6 a v 15. /minutě byl stav 6:7. Ve druhé polovině prvního dějství nejprve jihočeši odskočili na 6:10 a po snížení Sparty na 9:10 potom lepším závěrem zvýšili na poločasových 10:15.

V průběhu 2. poločasu si hosté většinou udržovali převahu a také díky množství přesilovek bez větších problémů dovedli utkání do vítězného konce. Jejich vítězství o deset branek - 21:31 bylo naprosto zasloužené.

Dorostenci Sparty nezačali novou sezónu příliš úspěšně, na soupeře nestačili ve většině herních činností. V jejím kádru nastoupili dva loňští starší žáci (nyní prvním rokem mladší dorostenci) Piskač s Veselým, kteří teprve získávají v této věkové kategorii první zkušenosti, navíc citelně chyběl zraněný Brož. Na druhou stranu, v týmu se poprvé představila čtveřice hostujících hráčů z Úval (Benešovský, Hnízdil, J. Chabr a M. Chabr), kteří se však teprve s týmem Sparty seznamují. Věřme, že v dalším průběhu sezóny půjdou výkony týmu nahoru.

Sestava a branky Sparty: J. Chabr, Karlovský - Bielický 6, Hnízdil 5, M. Chabr 4, Kuře 3, Nádvorník 3, Benešovský, Benko, Petránek, Piskač a Veselý. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 8/1. Sedmičky: 2/2 - 5/3. Rozhodčí: Dostál (H. Králové) - Kříženecký (Praha). Diváků: 17.

Ostatní výsledky 1. kola: HSK Tygři Ústí n. L. - Sokol Kobylisy 21:21, HC Plzeň – TJ Chodov JM 17:34, Kovofiniš Ledeč n . S. - TJ Náchod 24:32, Lokomotiva Louny a Sokol BASF Chrudim měli volno.

Mladší žáci

V neděli 23.září pokračoval mistrovský ročník středočeského přeboru mladších žáků druhým mistrovským turnajem. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje opět osm týmů - rozdělených do dvou skupin po čtyřech týmech. V severní skupině startuje Bělá pod Bezdězem, Mělník, Mladé Boleslav a Úvaly A, v jižní skupině je Kutná Hora, Pardubice, Úvaly B a Zruč nad Sázavou. Hraje se turnajově, každý s každým dvakrát patnáct minut, střídavě vždy u každého ze čtyř účastníků jednotlivé skupiny.  Druhý turnaj skupiny Jih se hrál na venkovním hřišti ve Zruči nad Sázavou.

Kutnohorskému týmu mladších žáků se také druhý mistrovský turnaj vydařil na výbornou, když i ve Zruči n. S. nenašel přemožitele a ve všech třech utkáních dokázal zvítězit. Postupně porazil o jedenáct branek Zruč, o šest branek Pardubice a o šest branek B tým Úval.

V průběžné tabulce jižní skupiny je bez bodové ztráty na prvním místě. Solidně zachytal Ginter, brankově se nejvíce dařilo dvojici Procházka - Škalda, prosazovali se však i mnozí další. Trenér Josef Salák byl s výkony svých svěřenců spokojen a ve všech utkáních dával pravidelně příležitost všem patnácti hráčům, které měl v sobotním turnaji k dispozici. Tým mladších žáků Sparty si zatím vede v soutěži na jedničku a zaslouží velkou pochvalu.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: Zruč - Sparta 5:16 (4:8), Pardubice - Sparta 5:11 (4:8), Úvaly B - Sparta 10:16 (5:8).

Ostatní výsledky turnaje: Pardubice - Zruč 12:12, Pardubice - Úvaly B 13:7, Zruč - Úvaly B 12:6.

Tabulka druhého turnaje SP mladších žáků:
1.    Kutná Hora    3  -  3 – 0 - 0    43 : 20    6
2.    Pardubice    3  -  1 – 1 – 1    30 : 30    3
3.    Zruč n. S.    3  -  1 – 1 – 1    29 : 34    3
4.    Úvaly B    3  -  0 – 0 – 3    23 : 41    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Ginter - Procházka 13, Škalda 8, Men 6, Horák 4, Mistrová 4, Jeníček 3, Mommers 2, Flachs 1, Kocourek 1, Kotva 1, Doležal, Fojta, Krupková a Neumanová. Trenér Josef Salák.

Další mistrovský turnaj středočeského přeboru mladších žáků - skupiny Jih je na programu v sobotu 6. října v Úvalech.

Minižáci

Oddíl házené SK Hudlice uspořádal v sobotu druhý podzimní mistrovský turnaj středočeského přeboru, tentokrát však pouze pro kategorii minižáků (přípravku v Hudlicích nemají a tak nemusí pro tuto kategorii turnaj vypisovat). Sobotního turnaje, který se z důvodů nepříznivého počasí odehrál ve sportovní hale v Králově Dvoře, se zúčastnilo sedm týmů této věkové kategorie - po jednom z pořádajících Hudlic, Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mělníka, Mladé Boleslavi, Úval a Zruče nad Sázavou. Hrálo se na zmenšeném hřišti, miniházená systémem 4+1.

Minižáci Sparty Kutná Hora si vedli v sobotním turnaji velmi dobře, když postupně porazili o čtyři branky Mladou Boleslav, o jednu branku Bělou p. B., o pět branek Zruč n. S., o čtyři branky Úvaly a o osm branek Mělník. Před posledním utkáním s domácími Hudlicemi tak měli v kapse jisté vítězství v turnaji. V utkání s Hudlicemi dostali hlavně příležitost hráči a hráčky "z lavičky" a tak těsně o branku zvítězil pořadatelský tým. To však již nic nemohlo změnit na celkovém úspěchu  kutnohorského týmu minižáků.

Střelecky se náramně dařilo Lucii Krupkové, kterou doplňovali v této činnosti hlavně Filip Klouček, Jarda Valeš, Lukáš Doležal a Filip Kotva. Ale herně se neztratili ani ostatní. Za sobotní vítězství v tomto mistrovském turnaji zaslouží celý kolektiv minižáků Sparty velkou pochvalu.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: M. Boleslav - Sparta 6:10, Bělá - Sparta 11:12, Zruč - Sparta 9:14, Úvaly - Sparta 4:8, Mělník - Sparta 11:19, Hudlice - Sparta 6:5.

Ostatní výsledky turnaje: M. Boleslav - Mělník 20:11, M. Boleslav - Úvaly 11:7, M. Boleslav - Hudlice 12:10, M. Boleslav - Zruč 14:10, M. Boleslav - Bělá 13:5, Mělník - Úvaly 10:9, Mělník - Hudlice 11:6, Mělník - Zruč 12:7, Mělník - Bělá 13:8, Úvaly - Hudlice 7:5, Úvaly - Zruč 14:15, Úvaly - Bělá 9:3, Hudlice - Zruč 10:7, Hudlice - Bělá 5:9, Zruč - Bělá 13:13.

7.    Bělá p. B.    6  -  1 – 1 – 4     49 : 65      3

Sestava a branky minižáků Sparty v turnaji celkem: Krupková 29, Klouček 13, Valeš 9, Doležal 7, Kotva 6, Pavlík 3, Šnajdrová 1, Honusová, Kocourková L. a Procházka A. Trenér Martin Krupka.