Mladší žáci Sparty skončili třetí ve druhém turnaji semifinálové skupiny společného přeboru

12. květen 2016, 00:06

Hostivice - V neděli 8.května pokračovala čtvrtými mistrovskými turnaji jarní část společné soutěže Prahy a Středočeského kraje - SPOLEČNÝ PŘEBOR mladších žáků. V soutěži startuje 15 týmů, odehraje se 5 kol a v každém kole proběhnou 3 turnaje s 5ti účastníky / každý tým bude pořadatelem jednoho turnaje /.

Celá soutěž je rozdělena do 3 částí – základní skupiny / 1. + 2.kolo již bylo odehráno /, semifinálová část + skupina o 11.-15.místo / 3. + 4. + 5.kolo / a finálový turnaj / 5 nejlepších týmů po 5.kole /. Složení semifinálových skupin je následující: „A“ – DUKLA Praha I, SOKOL Úvaly „A“, SOKOL Vršovice, TJ Chodov JM a AŠ Mladá Boleslav, „B“ – DUKLA Praha, HÁZENÁ Mělník „A“, LOKOMOTIVA Vršovice, JISKRA Zruč n/Sázavou, a SPARTA Kutná Hora, skupina o 11.-15.místo – SPARTAK Příbram, SOKOL Úvaly „B“ HÁZENÁ Mělník „B“, HC Kolín a MHK Milovice. V turnajích se hraje systémem každý s každým, hrací doba je 2 x 15 minut s 5ti minutovou přestávkou. Startuje vždy všech 5 týmů.
Pořadatelem druhého semifinálového turnaje „B“ skupiny byl tým HC DUKLA Praha a konal se ve sportovní hale v Břvích-Hostivicích.

Z prvenství se zde radovat pořadatelský tým DUKLY Praha, který ve všech 4 utkáních dokázal své soupeře porazit. Druhý skončil o 2 body zpět vítěz prvního turnaje - Mělník.

Týmu mladších žáků SPARTY Kutná Hora se nedělní mistrovský turnaj herně a hlavně výsledkově vydařil o něco lépe, než ten první, když v něm s bilancí 2 vítězství a 2 porážek obsadil 3.místo. A po jakých výsledcích ? Ve svém úvodním utkání nestačil na Mělník, kterému podlehl o 9 branek,  ve 2.utkání porazil o branku Zruč, když v poločase o 2 branky prohrával, ve 3.utkání porazil o 6 branek LOKO Vršovice, a v závěrečném 4.utkání prohrál těsně o branku s celkovým vítězem - pražskou DUKLOU.

Spolehlivě zachytal Valeš, střelecky se nejvíce prosazoval Mašek a také vyrovnaná čtveřice Klouček, D.Novák, Pařez a Šnajdrová. Celý tým podal celkem slušný výkon a výsledky odpovídají možnostem i předpokladům.

Účastníky této semifinálové skupiny čeká ještě poslední třetí turnaj v Kutné Hoře a tak bude mít možnost tým SPARTY v domácím prostředí své výsledky ještě vylepšit.

Sestava a branky SPARTY v turnaji celkem:
Valeš /br/ - Mašek 16, Klouček 9, Novák D. 9, Pařez 7, Šnajdrová 7, Novotný 4, Novák F. 3, Mommers 2, Růžička A. a Růžička Š. Trenér: Salák Josef.

A jak hodnotil nedělní turnaj trenér Josef Salák ?
Tuto neděli se náš tým mladších žáků zúčastnil semifinálové skupiny SP v Břvích u Prahy. V prvním zápase nás tým Mělníka naprosto předčil ve všech činnostech. Soupeř hraje důraznou obranu 2:4, proti které se naši hráči těžko prosazovali. Kolektivní pojetí prakticky žádné. Po důrazné promluvě trenéra k celému týmu se začaly výkony zlepšovat. Nejdříve těsná výhra nad Zručí, kdy se výrazně zlepšila obrana. Poté kolektivní výhra nad Vršovicemi, když naši hráči pochopili, že větších hráčů se nemusí bát. Nakonec asi nejhezčí zápas s Duklou Praha, kde naši borci předvedli co v nich je. Bohužel v posledních minutách jsme ztratili míč a soupeř si tím zajistil vedení. Pokud se tým semkne, tak je schopen hrát vyrovnaně s kýmkoliv, ale je tam ještě hodně práce na zlepšení a to hlavně na přístupu některých hráčů k házené.