Mladší žáci Sparty zahájili finálovou skupinu výborným druhým místem!

27. listopad 2011, 22:17
(aktualizováno: 27. listopad 2011, 22:17)

Hostivice - Prvním turnajem začala v sobotu finálová skupina společné mistrovské soutěže pro Prahu a Střední Čechy - společný krajský přebor mladších žáků. Turnaj se konal se ve sportovní hale v areálu Břve v Hostivicích u Prahy.

Do této finálové skupiny postoupily tři nejlepší týmy po podzimní části z přeboru Prahy (Dukla 6, Dukla 4 a TJ Chodov JM) a 3 nejlepší týmy ze Středočeského přeboru - Sparta Kutná Hora, Sokol Úvaly a AŠ Mladá Boleslav. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla 2 x 15 minut.

Zaslouženým vítězem tohoto prvního finálového turnaje se stal tým Dukly Praha 6, který ve všech pěti utkáních své soupeře jasně přehrával a vždy vysoko porazil. Zdá se, že v soutěži nebude mít konkurenci.

Tým mladších žáků Sparty se v sobotním turnaji prezentoval velmi dobrými výkony a v konečném pořadí obsadil výborné druhé místo. Nejprve porazil o šest branek Mladou Boleslav a potom vysoko o čtrnáct branek pražský Chodov. Ve třetím utkání rozehrál výborně utkání s pozdějším vítězem, Duklou 6 a v polovině prvního poločasu vedl 6:2. Po následném time-outu však favorit hru výrazně zlepšil a nakonec zvítězil o jedenáct branek. Poté následovala remíza s Úvaly a v posledním sobotním utkání tým Sparty porazil Dukly 4 o tři branky.

Trenéři Sparty Vít Šnajdr i Alois Salák byli s výkony svých svěřenců hodně spokojeni, v konfrontaci s nejlepšími týmy z Prahy se rozhodně kutnohorští mladší žáci neztratili.

Jednotlivé výsledky Sparty: M. Boleslav - Sparta 13:19 (6:8), Chodov - Sparta 7:21 (3:12), Dukla 6 - Sparta 20:9 (7:6), Úvaly - Sparta 12:12 (6:7), Dukla 4 - Sparta 17:20 (10:12).

6.    TJ Chodov JM    5  -  0 – 0 – 5       42:98      0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec 1 - Bandi 25, Procházka 20, Škalda 16, Špaček 15, Horák 2, Ginter O. 1, Horáková M. 1 a Horáková K. Trenéři: Salák Alois ml. - Šnajdr Vít.

Tento listopadový turnaj se již bude započítávat do jarní části mistrovské soutěže. Finálová skupina bude pokračovat až po Novém roce - na jaře 2012. Odehraje se šest mistrovských turnajů u každého z účastníků finálové šestky. Na každém turnaji se střetne pět týmů, střídavě bude mít vždy jeden volno. Soutěž však začne - na přání pražských týmů - již v lednu či únoru 2012 (to je však teprve v jednání).