Mladší žáci Sparty zahájili jarní část finálové skupiny přeboru druhým místem!

15. březen 2012, 09:21
(aktualizováno: 15. březen 2012, 09:29)

Hostivice - Jarní část finálové skupiny společné mistrovské soutěže Prahy a Středních Čech mladších žáků začala v neděli. Ve finálové skupině startují tři nejlepší týmy po podzimní části z přeboru Prahy (Dukla 6, Dukla 4 a TJ Chodov JM) a tři nejlepší týmy ze Středočeského přeboru - Sparta Kutná Hora, Sokol Úvaly a AŠ Mladá Boleslav. První turnaj mladší žáci předehráli na konci listopadu 2011, nedělní turnaj byl druhým jarním.

Zatímco v listopadovém turnaji se utkalo všech šest týmů, na jaře se každého turnaje zúčastní týmů pět a jeden bude mít vždy střídavě volno. V prvním jarním turnaji, jehož pořadatelem byla Dukla Praha 4, měl volno tým AŠ Mladá Boleslav. Turnaj proběhl ve sportovní hale v areálu Břve v Hostivicích u Prahy. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla dvakrát patnáct minut.

Také druhý finálový turnaj měl stejného vítěze, jako ten první - tým Dukly Praha 6, který ve všech pěti utkáních své soupeře jasně porazil. Vypadá to, že v soutěži bude jen těžko hledat konkurenci.

Tým mladších žáků Sparty se v nedělním turnaji prezentoval velmi dobrými výkony a v konečném pořadí obsadil výborné druhé místo. Nejprve porazil o sedm branek pražský Chodov a potom těsně o dvě branky Úvaly. Ve třetím utkání držel dlouho krok s pozdějším vítězem - Duklou 6, když po prvním poločasu byl stav nerozhodný 7:7 a ve 22. minutě vedl dokonce 10:9. Ovšem zbývajících osm minut pražský tým hru výrazně zlepšil a nakonec zvítězil o sedm branek. V posledním nedělním utkání tým Sparty porazil Duklu 4 vysoko o devět branek.

Trenér Sparty Josef Salák byl s výkony svých svěřenců hodně spokojen. A to neměl tentokrát k dispozici kompletní tým, neboť z důvodů zranění či nemoci chybělo několik hráčů základního kádru (Škalda, Špaček, O. Ginter, Jeníček, Mommers, M. Horáková). Navíc někteří hráči absolvovali o den dříve mistrovský turnaj B skupiny mladších žáků, či domácí turnaj minižáků a únava byla u mnohých hodně znát. Přesto oslabený tým ve všech utkáních příkladně bojoval a zaslouží velkou pochvalu. Na dobrých výsledcích měla největší podíl dvojice Bandi - Procházka, která se postarala o většinu branek svého týmu.

Jednotlivé výsledky Sparty: Chodov - Sparta 7:14 (5:8), Úvaly - Sparta 7:9 (2:3), Dukla Praha 6 - Sparta 17:10 (7:7), Dukla Praha 4 - Sparta 10:19 (6:10).

Ostatní výsledky turnaje: Dukla 6 - Úvaly 23:11, Dukla 6 - Dukla 4 25:13, Dukla 6 - Chodov 25:5, Úvaly - Dukla 4 17:12, Úvaly - Chodov 22:4, Dukla 4 - Chodov 19:15.

Tabulka druhého finálového turnaje:
1.    Dukla Praha 6    4  -  4 – 0 – 0       90 : 39    8
2.    Sparta Kutná Hora    4  -  3 – 0 – 1       52 : 41    6
3.    Sokol Úvaly    4  -  2 – 0 – 2      57 : 48    4
4.    Dukla Praha 4    4  -  1 – 0 – 3      54 : 76    2
5.    TJ Chodov JM    4  -  0 – 0 – 4       31 : 80    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Procházka 27, Bandi 20, Horák 2, Horáková K. 1, Matoušek 1, Pražák 1, Krupková a Neumanová. Trenér: Salák Josef.

6.    TJ Chodov JM    9  -  0 – 0 – 9       73 : 178      0

Třetí finálový turnaj se bude konat v sobotu 31. března a jeho pořadatelem bude pražský tým TJ Chodov JM. Volno bude mít tentokrát Dukla Praha 4.