Mladší žáci Sparty zvítězili i ve čtvrtém turnaji a bezkonkurenčně kralují podzimní tabulce!

24. říjen 2012, 14:22
(aktualizováno: 24. říjen 2012, 14:22)

Kutná Hora - Družstva házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora o víkendu bojovala o další mistrovské body:

II. liga mužů

SK Praha 4 - Kutná Hora 35:20 (19:10)

V neděli 21. října měl kutnohorský tým mužů na programu utkání 5. kola 2. ligy mužů SVČ, ve kterém nastoupil ve sportovní hale na Děkance proti vedoucímu týmu soutěže - SK Praha 4.

Domácí tým, několikanásobný vítěz posledních ročníků 2. ligy (nikdy však neměl zájem o postup do 1. ligy) je velezkušený soubor složený převážně z bývalých extraligových hráčů. Po čtvrtém kole vedl bez bodové ztráty tabulku. A tak se jen čekalo, jak bude Sparta tomuto jasnému favoritovi utkání i celé soutěže vzdorovat.

Domácí ihned z prvního útoku velerychlou akcí přešli do vedení 1:0, o minutu později Hasala, který zdejší halu i tým velmi dobře zná (vloni zde byl na hostování a v současnosti s týmem SK občas trénuje) z křídla vyrovnal na 1:1. Ale další minuty patřily jasně domácím a na jejich rychlou kombinační hru hráči Sparty nestačili. V 7. minutě byl stav 6:1, v 11. minutě 7:3 a v 19. minutě již 13:3. Potom hráči Sparty přece jenom hru zpřesnili (v úvodu utkání zbytečně a často chybovali) a poněkud zastavili "smršť" domácích borců. Do konce prvního poločasu již padaly branky celkem rovnoměrně na obou stranách a tak na konci 30. minuty svítil na ukazateli skóre výsledek 19:10.

Začátek druhého poločasu se opět nesl ve znamení velké převahy domácího favorita, který postupně navyšoval svůj náskok. Ten narostl za 11 minut na rozdíl 14 branek, ve 41. minutě byl stav 25:11. V dalším průběhu utkání dostali více prostoru ke hře i ostatní hráči domácích a rozdíl se již nijak dramaticky nezvyšoval. Ve 45. minutě byl stav 27:14, v 50. minutě 30:15 a v 55. minutě 32:18. Utkání nakonec vyhrál zcela zaslouženě domácí tým o 15 branek v poměru 35:20.

I přes konečné skóre to pro hráče Sparty není až tak špatný výsledek. Na soupeře sice ve všech herních činnostech příliš nestačili, ale snažili se a bojovali až do závěrečných minut. A kdyby se vyvarovali zcela zbytečných ztrát míčů a více si věřili při řešení vyložených brankových příležitostí, mohla být konečná porážka ještě přijatelnější. Na hřišti tohoto soupeře totiž tentokrát o nic moc nešlo a s prohrou se počítalo. Domácí tým - to je totiž "jiná liga"!

A ještě něco čísel z utkání - hráči Sparty měli v utkání 15 ztrát míčů (technických chyb), na druhou stranu ovšem 15 získaných míčů! Brankář Červenka si připsal 13 zákroků = úspěšnost 27,1%, domácí dvojice brankářů o čtyři více - tedy 17 zákroků. Hlavní rozdíl byl v činnosti, organizaci a kvalitě obran (domácí např. 10 bloků) a hlavně v úspěšnosti střelby - domácí dali z 53 střel branek 35 = úspěšnost  66% , Sparta z 58 střel - 20 branek = úspěšnost 34,5%. O střelbu se hráči Kutné Hory pokoušeli hodně často, ovšem mnohdy uspěchaně, z nepřipravených pozic a málo razantně (7 střel mířilo vedle, 4 do tyčí). Střelecky se na straně Sparty nejvíce prosazoval Kroutil s Hasalou, na straně domácích Halčař (9), ranař Pešek a Stůj (oba po 7).

Sestava a branky Sparty: Červenka - Kroutil 5, Hasala 4, P. Polívka ml. 3, Brož 2, Hovorka 2, Hrčka 2, Hájek 1, D. Polívka 1, Salák a Šalátek. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 0/0. Vyloučení: 2/2. Sedmičky: 4/4 - 5/3. Rozhodčí: Artl - Černý (oba Praha). Diváků: 27.

Ostatní výsledky 5. kola: AŠ Mladá Boleslav - Sokol Bělá p. B. 27:20, Lovosice B - HK Slavia Praha 24:30, Žatec - Jablonec n. N. 23:25, Dvůr Králové - Libčice 17:20, Kolín - 1.HC Pardubice 26:26.

Příští program: V neděli 28. října Sparta přivítá v utkání 6. kola mužů SVČ od 17,30 hodin ve sportovní hale v Kostelci nad Černými lesy tým HC Kolín. V předzápase od 15,30 hodin přivítají starší dorostenci Sparty v utkání 6. kola 2.ligy SD-Čechy tým Kovofiniš Ledeč nad Sázavou.

2.liga starších dorostenců - Čechy

Ústí n. L. - Kutná Hora 36:21 (15:13)

V sobotu 20. října čekalo kutnohorský tým starších dorostenců utkání 5. kola 2. ligy SD-Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale v Ústí nad Labem proti domácímu týmu HSK Tygři Ústí n. L.

První poločas utkání byl poměrně vyrovnaný. Dorostenci Sparty začali velmi aktivně a většinu prvního dějství vedli - ve 4. minutě 1:3, v 7. minutě 3:5, v 15. minutě 6:7 naposledy ve 20. minutě 9:10. Poté se přece jenom začali více prosazovat domácí a otočili vedení ve svůj prospěch. Hosté se ale drželi "na dostřel". V závěru prvního dějství došlo na palubovce k nepříjemnému zranění domácího hráče, musela být povolána záchranka a následně rozhodčí ukončili první poločas asi o čtyři minuty dříve za stavu 15:13 pro domácí Tygry.

Druhý poločas byl tedy o tento časový úsek delší. A výkon v něm byl ze strany kutnohorských dorostenců velmi špatný. Domácí měli lepší vstup do druhého dějství a ve 38. minutě vedli 22:17. Potom však nastal velký střelecký výpadek hráčů SPARTY, svou 18 branku totiž dali až ve 24. minutě (po dlouhých šestnácti minutách) a to již měli domácí na svém kontě branek 31! Nakonec v utkání zvítězili zcela jednoznačně vysoko 36:21, když druhý poločas skončil jednoznačně pro ústecké Tygry 21:8!

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Bielický 5, Hnízdil 5, Brož 3, Petránek 3, Benešovský 2, Kuře 2, Nádvorník 1, Benko, Piskač a M. Veselý. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 2/3. Sedmičky: 1/0 - 5/3. Rozhodčí: Dolejší (Zruč) - Dvořák (Pardubice). Diváků: 40.

Ostatní výsledky 5. kola: Náchod - Kobylisy 38:25, Ledeč n. S. - HC Plzeň 21:14, Louny - Chodov JM 33:22, České Budějovice a Chrudim měly volno.

Středočeský přebor mladších žáků

V sobotu 20. října pokračoval mistrovský ročník středočeského přeboru mladších žáků čtvrtým mistrovským turnajem. V letošním ročníku této žákovské kategorie startuje osm týmů - rozdělených do dvou skupin po čtyřech týmech. V severní skupině startuje Bělá pod Bezdězem, Mělník, Mladé Boleslav a Úvaly A, v jižní skupině je Kutná Hora, Pardubice, Úvaly B a Zruč nad Sázavou. Hraje se turnajově, každý s každým 2 x 15 minut, střídavě vždy u každého ze čtyř účastníků jednotlivé skupiny.Sobotní, již poslední podzimní turnaj skupiny JIH uspořádal ve své nafukovací hale oddíl 1. HC Pardubice.

Kutnohorský tým mladších žáků neměl na podzim v turnajích jižní skupiny vážnější konkurenci a i tentokrát zvítězil bez ztráty bodu. Postupně v turnaji porazil o 5 branek pořádající Pardubice, o 18 branek Úvaly B a o 5 branek Zruč. V konečné tabulce jižní skupiny skončil bezkonkurenčně na prvním místě s plným bodovým ziskem!

I v tomto posledním turnaji tým podržel brankář Ginter, brankově se nejvíce prosazoval Procházka, který zvítězil v tabulce střelců celé soutěže. Toho spolehlivě doplňovala trojice Škalda, Horák a Men (v tabulce střelců se umístili na 3., 6. a 9. místě). Dobré výkony však předváděli i všichni ostatní hráči tohoto úspěšného mládežnického kolektivu Sparty Kutná Hora.

Premiéru i první zaznamenanou branku si odbyl v této věkové kategorii talentovaný minižák Klouček. Trenér Josef Salák tak mohl být s výkony i výsledky, jak v sobotním turnaji, tak prozatím i v celé podzimní části mistrovské soutěže hodně spokojen.

Tým mladších žáků Sparty splnil první dílčí úkol, zvítězit v této základní skupině. Nyní bude 4. listopadu ve sportovní hale v Břvích u Prahy následovat kvalifikační turnaj, kterého se zúčastní první dva týmy ze skupiny Sever (Bělá A a Úvaly A) a Jih (Kutná Hora a Zruč). Z tohoto turnaje postoupí první tři týmy do jarní finálové skupiny - společného přeboru s nejlepšími týmy z Prahy. A postup do finálové skupiny je dalším cílem kutnohorského kolektivu.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: Pardubice Sparta 8:13 (2:9), Úvaly B - Sparta 7:22 (2:11), Zruč - Sparta 12:17 (8:9). Ostatní výsledky: Zruč - Patdubice 12:9, Zruč - Úvaly B 14:3, Pardubice - Úvaly B 11:4.

Tabulka třetího turnaje SP mladších žáků:
1.    Kutná Hora    3  -  3 – 0 – 0     55 : 27    6
2.    Zruč n. S.    3  -  2 – 0 – 1    38 : 28    4
3.    Pardubice    3  -  1 – 0 – 2     27 : 29    2
4.    Úvaly B    3  -  0 – 0 – 3    14 : 50    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Ginter - Procházka 23, Škalda 12, Horák 9, Men 7, Mommers 2, Klouček 1, Neumanová 1, Jeníček a Kocourek. Trenér Josef Salák.

Konečná tabulka skupiny Jih:
1.    Kutná Hora    12    12    0    0    207:92    24
2.    Zruč n. S.    12    7    1    4    145:122     15
3.    Pardubice    12    4    1    7    110:138     9
4.    Úvaly B    12    0    0    12    77:187    0

Středočeský přebor minižáků a přípravek

V neděli 21. října se ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici v Kutné Hoře uskutečnil další podzimní mistrovský turnaj středočeského přeboru minižáků a přípravek.  Každá tato kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se tedy na dvou zmenšených hřištích miniházená systémem 4+1.

Do nedělního kutnohorského turnaje se přihlásilo šest družstev minižáků (po jednom z Hudlic a Zruče n. S., po dvou z Kutné Hory a Mělníka) a pět družstev přípravek (po jednom z Hudlic, Kutné Hory, Mělníka, Starého Kolína a Zruče n. S.).

Turnaj minižáků vyhrála jasně Zruč nad Sázavou před áčkem Mělníka. A tým Sparty obsadil místo třetí a hned za ním skončil kutnohorský B tým. Nejvíce branek za áčko zaznamenal Lukáš Doležal, dařilo se i Filipům Kloučkovi a Kotvovi a Ondřeji Závodskému. Za béčko vynikla dvojice děvčat - Lucie Krupková a Eliška Vlasáková, která zaznamenala valnou část branek tohoto (až na jednu výjimku) dívčího týmu Sparty Kutná Hora.

Jednotlivé výsledky minižáků Sparty A: Sparta A - Sparta B 14:7, Sparta A - Mělník A 15:22, Sparta A - Mělník B 21:4, Sparta A - Zruč 17:18, Sparta A - Hudlice 9:6.

Jednotlivé výsledky minižáků Sparty B: Sparta B - Sparta A 7:14, Sparta B - Hudlice 14:4, Sparta B - Zruč 16:19, Sparta B - Mělník A 14:22, Sparta A - Mělník B 24:4.

Sestava a branky A minižáků Sparty v turnaji celkem: Doležal 26, Klouček 17, Kotva 16, Závodský 12, Valeš 6 a A. Procházka. Trenér Alois Salák.

Sestava a branky B minižáků Sparty v turnaji celkem: Krupková 37, E. Vlasáková 23, Šnajdrová 7, M. Kocourková 4, Peková 2 a A. Růžička 2. Trenér Martin Krupka.

6.    Mělník B    5  -  0 – 0 – 5     29 : 103      0

Turnaj přípravek vyhrál bez bodové ztráty Mělník před Zručí nad Sázavou a Starým Kolínem. Tým Sparty v sobotním turnaji spíše sbíral zkušenosti, než body a obsadil poslední 5. místo. V osmičlenném kádru nejmladších kutnohorských házenkářů nastoupili někteří začátečníci, kteří teprve poznávají základy házené. Střelecky se nejvíce prosazovala Štěpánka Vlasáková, Pavel Veselý, Patrik Pektor a Šimon Růžička.

Jednotlivé výsledky přípravky Sparty: Sparta - St. Kolín 4:14, Sparta - Mělník 5:20, Sparta - Zruč 9:26, Sparta - Hudlice 9:16.
Jednotlivé výsledky přípravky Starého Kolína: St. Kolín - K. Hora 14:4, St. Kolín - Hudlice 8:8, St. Kolín - Mělník 8:12, St. Kolín - Zruč n. S. 9:18.

Konečná tabulka turnaje přípravek:
1.    Mělník    4  -  4 – 0 – 0    59 : 25    8
2.    Zruč n. S.    4  -  3 – 0 – 1    67 : 43    6
3.    Starý Kolín    4  -  1 – 1 – 2     39 : 42    3
4.    Hudlice    4  -  1 – 1 – 2     40 : 46    3
5.    Kutná Hora     4  -  0 – 0 – 4       27 : 76    0

Sestava a branky přípravky Sparty v turnaji celkem: Š. Vlasáková 8, Veselý 7, Pektor 5, Š. Růžička 5, Pospíšil 1, Procházková 1,  Linhartová a Pokorný. Trenér Josef Salák.

Sestava a branky přípravky Starého Kolína v turnaji celkem: Vajgl 12, Salák 11, Moravec 7, Pokorný 6, Krosčen 1, Mušak 1 a Zubec 1. Trenérka Andrea Saláková.

Velký dík patří partě rozhodčích, zapisovatelů a časoměřičů - většinou členů žákovských týmů pořadatelského oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora.