Na úvod sezony rozcupovali Mělník, házenkáři Sparty mu nadělili rekordních 46 branek

13. září 2011, 17:37
(aktualizováno: 13. září 2011, 17:37)

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli zahájili další ročník Společné regionální ligy - na domácím hřišti v Tyršově ulici přivítali HC Wendy Mělník.

Kutná Hora - Mělník 46:28 (25:16)

Samotný začátek úvodního utkání byl ve znamení střelecké přestřelky, kdy úspěšné útoky na obou stranách převládaly nad obranami. Sparta přešla ve 3. minutě do vedení 2:0, o jednu až dvě branky vedla celou první desetiminutovku. Na jejím konci byl stav 7:6. V dalších minutách však herní převaha domácích začala narůstat a tím také skóre utkání. V 15.minutě vedla Kutná Hora 12:7, ve 23.minutě již 19:10 a ve 27. minutě již 24:13. Poločas nakonec skončil vysokým vedením domácích 25:16.

Také v průběhu druhého poločasu si Sparta udržovala herní převahu a svému soupeři toho mnoho nedovolila. Ve 40.minutě byl stav 34:21, v 50.minutě 39:22. V závěrečné desetiminutovce se již nic podstatného v obrazu utkání nezměnilo, Kutná Hora nadále bezpečně vysoko vedla a nakonec utkání v pohodě vyhrála o 18 branek v poměru 46:28.

Domácí v úvodním utkání nové mistrovské sezóny potvrdili roli favorita a oba body si připsala zaslouženě. Svého soupeře výrazně přestříleli a dokázali do jeho sítě nasázet rekordní počet 46 branek, což je nejvyšší počet nastřílených branek v celé padesátileté historii oddílu v mistrovském utkání mužů!

I když Sparta v prvním utkání nové sezóny nastoupila poměrně oslabena o několik hráčů základního kádru, mladíci z vlastního dorostu je dokázali plně nahradit. V utkání jich nastoupilo tentokrát pět a dohromady nastříleli soupeři 14 branek. A činila se hlavně obě křídla, Bielický s Brožem, oba autoři 5 branek. Střelecký den měl v úvodním utkání nové mistrovské sezóny hlavně Thieme, který nastřílel soupeři 14 branek, z toho 9 ve druhém poločasu. Za útočnou činnost je nutno celý kolektiv určitě pochválit, v obraně to však mnohdy skřípalo a hosté se dost často prosazovali z volných pozic na středu brankoviště. Na začátku nové mistrovské sezóny je tedy určitě co zlepšovat a na tréninku na čem zapracovat.

Kutnou Horu nyní čeká "výlet" na hřiště svého nejbližšího soupeře, v neděli 18. září nastoupí od 10.30 hodin v okresním derby ve Zruči nad Sázavou proti domácí Jiskře.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Thieme 14, Kůrka 7, Bielický 5, Brož 5, Šalátek 5, Polívka st. 3, Falge 2, Stehlík 2. Hovorka 1, Polívka ml. 1, Salák J. 1, a Kuře. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 1/3. Vyloučení: 2/4. Sedmičky: 4/4- 4/2. Rozhodčí: Novotný (M. Boleslav) - Průžek (Úvaly). Diváků: 45.

Další výsledky 1. kola: Zruč - Úvaly 25:22, Mladá Boleslav B - Lokomotiva Vršovice 28:23.

Oblastní přebor mladších žáků

V neděli 11. září byl zahájen nový mistrovský ročník středočeského oblastního přeboru mladších žáků prvním mistrovským turnajem, který na svém venkovním hřišti uspořádal oddíl Jisrky Zruč nad Sázavou. V letošním ročníku startuje osm týmů - rozdělených do dvouo skupin po čtyřech týmech. V té severní je Bělá pod Bezdězem, Mělník, Mladé Boleslav a Úvaly A, v jižní skupině je Kutná Hora, Pardubice, Úvaly B a Zruč nad Sázavou. Hraje se turnajově, střídavě vždy u každého ze čtyř účastníků jednotlivé skupiny.

Kutnohorskému týmu mladších žáků se zahajovací turnaj vydařil na jedničku, když zde nenašel přemožitele a ve všech třech utkáních dokázal jasně zvítězit. Brankově se nejvíce prosazovala dvojice Procházka - Bandi, velmi dobře si však v úvodním turnaji sezóny vedli i všichni ostatní hráči a hráčky (sestry Horákovy). Až na první poločas proti B týmu Úval, byl trenér Václav Horák s výkony celého kolektivu spokojen. Pochvalu za předvedené výkony v celém turnaji tak zaslouží celý kolektiv mladších žáků Sparty.

Jednotlivé výsledky Sparty v turnaji: Zruč - K. Hora 7:18 (3:9), Pardubice - K. Hora 5:19 (2:8), Úvaly B - K. Hora 4:11 (3:3). Ostatní výsledky: Pardubice - Úvaly 10:8, Pardubice - Zruč n. S. 10:7, Úvaly - Zruč 11:4.

Tabulka úvodního turnaje OP mladších žáků:
1.    Kutná Hora    3  -  3 – 0 - 0    48 : 16    6
2.    Pardubice    3  -  2 – 0 – 1    25 : 34    4
3.    Úvaly    3  -  1 – 0 – 2    23 : 25    2
4.    Zruč n. S. 3  -  0 – 0 – 3    18 : 39    0

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec 1 - Procházka 19, Bandi 13, Škalda 4, Špaček 3, Ginter O. 2, Ginter P. 1, Horáková K. 1, Horáková M. 1, Horák 1, Jeníček 1 a Pražák 1. Trenér: Horák Václav.

Další mistrovský turnaj OP mladších žáků – skupiny JIH je na programu v sobotu 24. září v Kutné Hoře.