Na zimním stadionu Kutná Hora dorostenci Sparty podlehli Liberci

27. duben 2016, 00:45

Kutná Hora - V sobotu 23. dubna měl tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora na programu utkání 19. kola 2. ligy MD - Čechy 2015/2016, ve kterém přivítal severočeský tým Liberec Handball. Utkání se hrálo na zimním stadionu v Čáslavské ulici v Kutné Hoře.

Kutná Hora - Liberec 24:26 (10:9)

Liberec byl před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 3. místě se ziskem 29 bodů s bilancí: 18 – 14-1-3 a ztrácel pouhý bod na vedoucí dvojici Strakonice – Šťáhlavy. V podzimním vzájemném utkání doma SPARTU porazil 33:29, když v poločase byl stav nerozhodný 17:17. Vzhledem k tomu, že Sparta zaostávala v tabulce za Libercem na 7. místě o 11 bodů, byli hosté v sobotním utkání velkým favoritem.

V úvodní čtvrtině utkání se oběma týmům příliš nevedlo v útoku a tak byl stav v 15. minutě nerozhodný 3:3. A žádná „kanonáda“ se nekonala ani v dalším průběhu prvního dějství, ve 22. minutě byl stav 6:6. Poté se domácím podařila šňůra 3 branek a soupeřili odskočili do 27. minuty na 9:6. O minutu později byl stav ještě 10:7, hosté však lépe zvládli závěr poločasu a snížili v jeho samotném závěru na 10:9.

Od úvodních minut druhého poločasu se již začali více a více prosazovat hosté, ve 36. minutě po dlouhé době přešli do vedení 11:12, ve 40. minutě vedli 12:14 a ve 44. minutě 14:18. V dalším průběhu utkání se domácím sice pětkrát podařilo snížit na rozdíl dvou branek, postupně na 16:18, 17:19, 19:21, 20:22 a v 58. minutě na 21:23, to však bylo z jejich strany maximum. Hosté závěr utkání zvládli bez větších problémů a své vedení si ohlídali. Na začátku poslední minuty vedli o čtyři branky 22:26 a domácí již jen korigovali na konečných 24:26. Favorizovaný tým Liberce tak splnil v sobotním utkání papírové předpoklady a odvezl si z Kutné Hory oba druholigové body.

Kutnohorský tým neodehrál v sobotu s předním týmem soutěže špatné utkání, ale přece jenom absence druhého nejlepšího střelce soutěže Procházky a další výrazné opory Špačka byla hodně znát. Hlavně v útočné činnosti, kde byla dvojice Škalda - Choc poměrně osamocena a jejich úspěšnost střelby nebyla příliš vysoká. Jinak dobré utkání odchytal Kotěšovec, tým celkově zahrál dobře v obraně, ale vázlo to v útoku. A to bylo pro konečný výsledek rozhodující.

Sestava a branky: Kotěšovec - Škalda 10, Choc 6, Horák 3, Losinecký 3, Jeníček 1, Fojta 1, Ginter a Šimon. Trenér Hasala Jiří. Napomínání: 1/3. Vyloučení: 3/7. Sedmičky: 7/6 - 3/2. Rozhodčí: Svítek - Václavík (oba Praha). Diváků: 50.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala?
I přes absenci některých hráčů základní sestavy, jsme dokázali potrápit tým, který má ambice postoupit do první ligy. Je jenom škoda, že se nám nepodařilo v závěru prvního poločasu pohlídat slibný náskok a začátek toho druhého nám též nevyšel dle představ. Před utkáním jsem měl obavy, jak to hráči v této sestavě zvládnou, ale zvládli to na jedničku. I přes porážku jsem spokojen a všem hráčům patří poděkování za předvedený výkon. Velmi si toho cením.

Příští program:
V utkání 20. kola 2. ligy MD nastoupí tým mladších dorostenců Sparty v sobotu 30. dubna od 12 hodin ve sportovní hale severočeského týmu Lokomotiva Louny.

Petr Vobořil, Foto: Jan Hnilička