Po dvouměsíční zimní přestávce mladší dorostenci vybojovali první jarní body v Bělé

16. únor 2015, 18:46
(aktualizováno: 16. únor 2015, 18:46)

Bělá pod Bezdězem - Kutnohorský tým mladších dorostenců házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora po dvouměsíční zimní přestávce v sobotu 14. února zahájil jarní část 2. ligy MD - Čechy, když v utkání 12. kola nastoupil ve sportovní hale středočeského rivala - Sokola Bělá pod Bezdězem. Tým Bělé přezimoval v druholigové tabulce na slušném 6. místě se ziskem 13 bodů, Sparta dokonce na místě čtvrtém s body čtrnácti. A v podzimním utkání „doma ve Zruči“ svého soupeře porazila 25:21. V úvodním jarním utkání se tedy dalo čekat poměrně vyrovnané utkání bez jasného favorita na vítězství.

Bělá p. B. - Kutná Hora 15:23 (8:9)

Vstup do utkání se lépe vydařil Spartě, která se brankami ve 2. a 4. minutě ujala vedení 0:2, domácí však do 9. minuty stihli třemi brankami v řadě otočit na 3:2 ve svůj prospěch. V dalších minutách Kutná Hora dokázala třikrát rychle vyrovnala jednobrankové vedení Bělé a v 16. minutě opět přešla do vedení 5:6. A jedno až dvoubrankový náskok si udržovala až do konce prvního dějství, které skončilo těsným vedením Sparty 8:9.

Druhý poločas začali hosté podobně, jako ten první: Brankami ve 32. a 34.minutě zvýšili své vedení na rozdíl tří branek - 8:11. Domácí tým ještě dokázal do 40. minuty dvakrát snížit - na 9:11 a 10:12, následné tři branky Kutné Hory v rozmezí 40. - 42. minuty znamenaly její vedení již o pět branek - 10:15. A stejným rozdílem vedla také na začátku 49. minuty, to byl stav 13:18. Následná šňůra čtyř branek v rozmezí 49. - 53. minuty definitivně zlomila odpor domácích, Sparta navýšila své vedení na rozdíl devíti branek a tím bylo o vítězi úvodního jarního mistrovského utkání rozhodnuto. V závěrečných zhruba šesti minutách se již nic podstatného nestalo, tým mladších dorostenců Kutné Hory zvítězil zcela zaslouženě o osm branek v poměru 15:23.

Trenér Sparty Jiří Hasala byl nadmíru spokojen jak s výsledkem, tak hlavně s hrou v obraně svého týmu. To byl základ sobotního vítězství v Bělé. Za velmi dobrou obranou zachytal výborně Ginter (8 inkasovaných branek v prvním a 7 ve druhém poločase je toho důkazem) a v závěru též Kotěšovec. Střelecky se tradičně dařilo nejvíce dvojici Procházka - Špaček (zaznamenali 16 z 23 branek), o zbytek se postarala trojice Veselý, Horák a Losinecký. Ale pochvalu za výborný vstup do jarních odvet a výkon v sobotním utkání v Bělé pod Bezdězem zaslouží celý kolektiv mladších dorostenců Sparty Kutná Hora. A to ještě z důvodů nemocí chyběla důležitá trojice opor – Bandi, Jeníček a Škalda.

Sestava a branky Sparty: Ginter, Kotěšovec - Procházka 9, Špaček 7, Veselý 3, Horák 2, Losinecký 2, Fojta, Klapka a Saidl. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/2. Vyloučení: 1/2. Sedmičky: 3/1 - 1/0. Rozhodčí: Semerád - Vlk (oba Pardubice). Diváků: 30.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala?
"Nový předzápasový slogan a parádní výhra nad silným celkem z Bělé, posíleným dvěma hráči z prvoligových týmů (Lovosice, Jičín). Osobně jsem měl z tohoto zápasu obavy. Absence Luboše, Danka a Honzy a účast silně nachlazeného Michaela, nám příliš nadějí na dobrý výsledek nedávala. Ale opak byl pravdou. Byla to především poctivá obrana, která dala základ poměrně jednoznačné výhře. V brance čaroval Ondra a v závěrečných minutách i Václav. Hráčům soupeře dělala velký problém Michaelova a Ondrova rychlost a házenkářské myšlení, Vojtova a Šimonova přiměřená tvrdost a překvapivá Tomášova střelba z křídla přes ruku. Trochu méně se tentokrát dařilo Kryštofovi a ostatní hráči příliš příležitostí nedostali, přesto i jim patří mé poděkování. Kluci zahráli jste skvěle. Nyní nás čeká další důležité utkání, tentokrát na „domácí půdě" ve Zruči nad Sázavou proti silnému celku z Loun. Doufám, že se marodka již zcela vyprázdní a nastoupíme, snad poprvé v nejsilnější možné sestavě."

Příští program:
V sobotu 21. února 2015 přivítá tým mladších dorostenců Sparty ve sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou od 16 hodin severočeského soupeře, druhý tým průběžné tabulky - Lokomotivu Louny.