Postup vydřela Základní škola Žižkov lépe zvládnutým závěrem

7. duben 2011, 14:41
(aktualizováno: 7. duben 2011, 14:42)

Kutná Hora - Místní kolo dlouhodobé postupové soutěže školních družstev v házené "Novinářský kalamář" se uskutečnilo ve středu ve sportovní hale Bios v Puškinské ulici. Hlavním pořadatelem této tradiční soutěže je Český svaz házené, spolupořadatelem Asociace školních sportovních klubů české republiky.

Soutěž je vypsána ve dvou kategoriích - chlapeckých a dívčích a letos mohou v soutěži startoval žáci a žákyně narození v období od 1. 1. 1997 do 31. 12. 1999. Soutěž se hraje ve třech postupových kolech – regionální kolo (zpravidla místní nebo okresní), krajské kolo a národní finále.  V Kutné Hoře do této soutěže přihlásily své chlapecké týmy dvě základní školy - ZŠ T.G.Masaryka a ZŠ Žižkov.

ZŠ T.G.Masaryka - ZŠ Žižkov 15:18 (8:9)

Utkání bylo od úvodních minut poměrně vyrovnané a obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení - 1:0, 2:1, 2:3, 5:3, 6:4, 7:5, 7:7, 8:7 - a první poločas nakonec skončil jednobrankovým vedením Žižkova 8:9.

Ve druhém poločase to bylo opět velmi vyrovnané utkání – 10:9, 11:10, 11:12, 12:13 a čtyři minuty před koncem utkání byl stav 14:14. Závěr však lépe zvládl Žižkov, který čtyřmi brankami v řadě navýšil vedení na začátku poslední minuty na 14:18. V samém závěru již pouze soupeř korigoval na konečných 15:18. V týmu vítězů byl největším tahounem a oporou Matěj Veselý, autor 11 branek.

Sestava a branky TGM: Kotěšovec - Schwarz J. 7, Schwarz O. 5,  Špaček 3, Ginter, Matoušek, Tvrdík, Vyčítak a Vohlídka. Trenér: Jelínek Michael. Sestava a branky Žižkova: Puchoň - Veselý M. 11, Bandi 2, Dobiáš 2, Veselý Š. 2, Nevole 1, Beran, Chroustovský a Tourvieille. Trenér: Franc Bedřich.

Vítěz tohoto utkání ZŠ Žižkov - Kutná Hora si vybojoval postup do krajského finále "Novinářského kalamáře", které se uskuteční v úterý 3. května 2011 ve sportovní hale ve Zruči nad Sázavou.