Překvapení se nekolalo, v oslabené sestavě Sparta prohrála o dvacet branek

18. listopad 2010, 14:31
(aktualizováno: 18. listopad 2010, 14:31)

Plzeňl - Starší dorostenci házenkářského oddílu Sparta Kutná Hora cestovali v neděli k zápasu 7. kola 2. ligy na zápas Čech:

Plzeň - Kutná Hora 44:24 (20:13)

Domácí tým doposud neztratil v soutěži ani bod a byl v utkání vysokým favoritem. Sparta naopak odjížděla k utkání v oslabené sestavě pouze s jedním brankářem a jedním hráčem do pole na střídání. Od  úvodních minut měli domácí jasnou převahu, ve 3. minutě byl stav 3:0, v 6. minutě 6:1 a ve 13. minutě 10:3. Druhá polovina prvního dějství však byla poměrně vyrovnaná a rozdíl ve skóre se již nezměnil. Domácí tak vedli v poločase o sedm branek – 20:13. Ve druhém poločase se již herní a hlavně fyzická převaha domácích projevovala podstatně více a skóre narůstalo výrazněji v jejich prospěch. Jasný favorit nakonec v utkání zvítězil zaslouženě o dvacet branek v poměru 44:24.

"Osm statečných" hráčů Sparty bojovalo ze všech sil, na domácí tým však nestačili. Střelecky se tentokrát nejvíce prosazoval Kuře, autor 7 branek, 5 jich zaznamenal Pícha.

Sestava a branky Kutné Hory: Koriťák - Kuře 7, Pícha 5, Bielický 3, Falge 3, Nádvorník 3, Stehlík 2 a Petránek 1. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 3/2. Sedmičky: 2/2 - 5/4. Rozhodčí: Zelenka (Plzeň) - Nezbeda (Třemošná). Diváků: 66.

O víkendu je na programu 8. kolo, dorostenci Sparty však mají volno (domácí utkání s Lovosicemi si předehráli již v září). V 9. kole pojedou v neděli 28. listopadu do Chrudimi, kde od 11,00 hodin nastoupí proti tamnímu Sokolu Chrudim.