Prestižní derby ve Zruči nad Sázavou nakonec skončilo remízou 30:30

29. květen 2011, 13:43
(aktualizováno: 29. květen 2011, 13:43)

Zruč nad Sázavou - Házenkářské týmy mužů TJ Sparta Kutná Hora i TJ Jiskra Zruč nad Sázavou v sobotu odpoledne zakončily jarní část Společné regionální ligy vzájemným sobojem, který dlouhá leta nese velmi prestižní náboj.

Zruč n. S. - K. Hora 30:30 (15:14)

Na podzim Sparta doma Jiskru porazila 31:23 (15:13) a v průběžné tabulce soutěže byla před sobotní odvetou na třetím místě se ziskem 20 bodů, zatímco Zruč na čtvrtém místě měla na svém kontě 13 bodů.

Úvod derby se lépe vydařil Spartě, která v 5. minutě vedla 0:3, v 9. minutě 3:7 a v 11. minutě 5:9. Další minuty však patřily domácím, kteří šňůrou pěti branek otočili do 17. minuty na 10:9, ve 20. minutě vedli o dvě branky - 12:10. A branková přestřelka pokračovala i v poslední desetiminutovce prvního poločasu, Sparta nejprve srovnala na 12:12 a ve 29. minutě opět vedla - 13:14. V samém závěru prvního dějství domácí opět strhli vedení na svou stranu, když dvěma brankami stanovili poločasový výsledek 15:14.

Na začátku druhého poločasu domácí zvýšili své vedení na 17:14, ve 35. minutě Sparta  vyrovnala na 17:17. Poté se oba týmy několikrát vystřídaly ve vedení - 18:17, 18:19, 19:20 a ve 40. minutě byl stav 21:20. V polovině druhého poločasu  měla lépe nakročeno k zisku bodů Sparta, když odskočila svému soupeři na rozdíl tří branek, na 21:24, ale vedení dlouho neudržela. Domácí v brankové přestřelce během 45. minuty dokázali srovnat na 24:24. V dalším průběhu utkání Sparta pětkrát šla do jednobrankového vedení, domácí vždy dokázali rychle vyrovnat, naposledy v 57. minutě na 29:29. A v 58. minutě dokonce přešli do vedení 30:29. V předposlední minutě nejlepší střelec Sparty Kůrka vyrovnal ze sedmičky na 30:30. V dramatickém závěru měly ještě oba týmy šanci na změnu výsledku, branka však již nepadla. A tak "okresní derby" skončilo dělbou bodů s výsledkem 30:30.

Sparta podala v posledním utkání sezóny celkem solidní výkon a bod si za bojovný výkon určitě zasloužila. Na obou stranách se hráčům více dařilo v útoku (o čemž svědčí 60 nastřílených branek), méně v obraně. Sparta v utkání Jiskru poměrně výrazně přestřílela (63 střel oproti 50 domácím), měla však daleko horší produktivitu. Domácím tentokrát lépe zachytali brankáři, kteří si připsali 19 úspěšných zákroků, zatímco Červenka s Hrochem (oba odchytali jeden poločas) měli naprosto stejnou bilanci - sedm zákroků a úspěšnost 31,8%. Střelecky se nejvíc prosadil Kůrka, který zaznamenal deset branek (v samém závěru obdržel za tvrdý obranný zákrok  červenou kartu), na straně domácích byl nejlepším střelcem Roub, autor osmi branek.

Kutná Hora skončila v konečném hodnocení Společné regionální ligy 2010/2011 se ziskem 21 bodů na třetím místě, Jiskra se sedmibodovým odstupem na místě čtvrtém. Soutěž vyhrála pražská Slavia, na poslední chvíli se na druhé - postupové místo vyhoupl tým Sokola Libčice nad Vltavou.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kůrka 10, Hasala 5, Šalátek 4, Thieme 4, Šimůnek 3, Hovorka 2, Rudolf 1, Salák J. 1, Falge a Stehlík. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 1/4. ČK: Kůrka (KH). Sedmičky: 4/2 - 3/3. Rozhodčí: Svítek - Studecký. Diváků: 74.