Z kutnohorského týmu mladších žáků se v Úvalech nejvíce prosazoval Procházka

24. květen 2011, 09:00
(aktualizováno: 24. květen 2011, 09:00)

Úvaly - Čtvrtý jarní mistrovství turnaj házenkářského středočeského oblastního přeboru mladších žáků v sobotu uspořádal Sokol Úvaly. Proti předcházejícím turnajům tentokrát dorazilo šest týmů - z Bělé pod Bezdězem, Kutné Hory, Mladé Boleslavi a Zruče nad Sázavou po jednom týmu, za domácí Úvaly nastoupil navíc B tým, který startoval mimo mistrovskou soutěž. Hrálo se systémem každý s každým, hrací doba byla zkrácena na 2 x 10 minut (proti tradičnímu času 2 x 15 minut).

Kutnohorskému týmu mladších žáků se v tomto turnaji dařilo střídavě, prohrál s domácím áčkem a se Zručí, porazil Mladou Boleslav a Bělou, navíc také mimo soutěž hrající domácí béčko. V neoficiální tabulce turnaje obsadil třetí místo se ziskem čtyř bodů. Z vítězství se radoval domácí tým Sokola Úvaly před AŠ Mladá Boleslav.

Z týmu Sparty se brankově tentokrát nejvíce prosazoval Procházka, tradičně se dařilo Bandimu a J. Schwarzovi, dobré výkony podával brankář Kotěšovec.

Jednotlivé výsledky Kutné Hory: Úvaly - Sparta 10:8 (5:5), Zruč - Sparta 12:8 (5:3), Bělá - Sparta 4:6 (1:3), M. Boleslav - Sparta 9:10 (6:4). Utkání mimo soutěž: Úvaly B - Sparta 7:13 (3:7).

Ostatní výsledky turnaje: Úvaly - M. Boleslav 6:6, Úvaly - Bělá 13:0, Úvaly - Zruč 7:6, M. Boleslav - Bělá 8:6, M. Boleslav - Zruč 7:6, Bělá - Zruč 6:4.

Tabulka druhého jarního turnaje:
1.    Úvaly    4  -  3 – 1 – 0    36 : 20    7
2.    M. Boleslav    4  -  2 – 1 – 1    30 : 28    6
3.    K. Hora    4  -  2 – 0 – 2    32 : 35    4
4.    Bělá p. B.    4  -  1 – 0 – 3    16 : 31    2
5.    Zruč n. S.    4  -  1 – 0 – 3    28 : 28    2

Výsledky mohou být ještě pro oficiální tabulku upraveny - v některých týmech mají povolen start hráči z kategorie starších žáků, jejichž dosažené branky se do konečného výsledku nezapočítávají.

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - Bandi 10, Procházka 16, Schwarz J. 9, Puchoň 5, Špaček 4, Tourvieille 1, Ginter O., Ginter P., Horáková K. a Matoušek. Trenér: Salák Alois ml.

Poslední mistrovský turnaj v této věkové kategorii je na programu v neděli 5.června ve Zruči nad Sázavou.