Rozhodující náskok si Dvůr Králové nad Labem vybudoval v závěru první půle

21. listopad 2012, 10:03
(aktualizováno: 21. listopad 2012, 10:03)

Kostelec n. Č. l. - Házenkáři kutnohorského týmu mužů Sparty Kutná Hora v utkání 8. kola druhé ligy přivítali ve "své" hale v Kostelci n. Č. l. silného soupeře - 1. HK Dvůr Králové nad Labem.

Kutná Hora - Dvůr Králové n. L. 20:33 (9:19)

Dvůr Králové byl dlouholetým účastníkem 1. ligy, ze které po loňské nepovedené sezóně sestoupil. A jelikož Sparta hrála ještě vloni o soutěž níž - SRL, byl favorit nedělního utkání jasný, hosté ze Dvora Králové. Ani oni však neprocházejí 2. ligou prozatím příliš suverénně, překvapivě prohráli již dvě utkání - ve 4. kole v Bělé 18:21 a v 5. kole doma s Libčicemi 18:20.

Do nedělního utkání vlétli hosté jako blesk a v 6. minutě vedli 0:3. Hráči Sparty se však rychle oklepali a ve 12. minutě přešli do vedení 4:3, ve 13. minutě 5:4. Potom hosté otočili na 5:7 a domácí v 18. minutě snížili na rozdíl jediné branky - 6:7. Ale zbývajících 12 minut prvního dějství bylo ze strany hráčů Sparty hodně špatných. Zbytečnými chybami a nepřesnou střelbou i nedůraznou obranou dávali hostům šanci skórovat z brejků a jednoduchých střeleckých pozic. A tak soupeř odskočil z jednobrankového vedení 6:7 za 5 minut na 6:14 a první poločas nakonec skončil vysokým vedením Dvora Králové o deset branek - 9:19.

Začátek druhého poločasu měl podobný průběh, hosté byli jasně lepší a navyšovali svůj náskok. Ve 40. minutě byl stav 10:24, ve 45. minutě 12:27. V závěrečné čtvrtině utkání se však již náskok hostí nijak nezvyšoval, ke cti hráčů Sparty slouží to, že ještě zabojovali a něco málo z vysokého vedení hostí umazali. Přesto však utkání jasně ovládl hostující tým ze Dvora Králové, který splnil roli favorita a bez větších problémů si odvezl oba body za vítězství o 13 branek - 20:33.

Hosté měli výrazně lepší dvojici brankářů (celkem 22 zákroků), kvalitnější obranu před nimi a trojici střelců - Tomeš, Fiedor, Etrich - která zaznamenala 26 ze 33 branek. Také herně hosté jasně tým Sparty převyšovali.

Naopak, brankářům Sparty se vůbec nedařilo, Červenka měl 4 zákroky (úspěšnost 20%) a Hroch pouze 2 zákroky (10,5%). Obrana před nimi byla často dost průchodná. A v útoku se hráči SPARTY střelecky hodně trápili, z 55 pokusů dali 20 branek, což byla slabá úspěšnost 36,4%.

Nejvíce branek Sparty zaznamenal Kroutil, prosazoval se také Hovorka a Polívka. Ostatní však v této činnosti dost zaostávali, vždyť Hasala měl střelbu 5-1, Hájek 2-1, Hrčka 3-1 a Kůrka dokonce 13-2. Celkově to byl velmi nepovedený výkon celého kolektivu, nutno ovšem připomenout kvalitu soupeře. A od toho se mnohdy výkon a výsledek odvíjí!

Nejlépe na toto utkání a výkon v něm zapomenout a soustředit se na závěrečná tři podzimní utkání. V nich čeká kutnohorský tým trojice poměrně známých středočeských soupeřů - postupně Mladá Boleslav, Bělá pod Bezdězem a Libčice nad Vltavou. A tak doufejme, že Kutná Hora zabere a za týden v Mladé Boleslavi podá daleko lepší výkon, než tomu bylo proti Dvoru Králové n. L.

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kroutil 6, Hovorka 4, P. Polívka 4, Kůrka 2 , Hasala 1, Hájek 1, Hrčka 1, Šalátek 1, Bielický, Brož a Rudolf. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 7/2. Sedmičky: 1/0 - 6/5.. Rozhodčí: Černý - Kříženecký (oba Praha). Diváků: 30.