Šťastné vítězství Slavie v Kutné Hoře zařídil v poslední vteřině Fučík

19. říjen 2010, 19:08
(aktualizováno: 21. říjen 2010, 10:29)

Kutná Hora - Házenkáři Sparty Kutná Hora přivítali v neděli v utkání 6. kola Společné regionální liy na domácím hřišti vedoucí tým soutěže - HK Slavia Praha.

Kutná Hora - Slavia Praha 24:25 (14:10)

Pražská Slavia - dlouholetý účastník vyšších soutěží - po jarním sestupu z 2. ligy na podzim od úvodních kol v SRL drtila jednoho soupeře za druhým (její postupná vítězství byla o 21, o 16, o 15, o 10 a o 17 branek) a do Kutné Hory dnes přijela v roli jasného favorita.

A to také začala od úvodních minut ve svých typických "sešívaných" dresech naplňovat, ve 4. minutě vedla 0:3, v 6. minutě 1:4. Sparta se však brzy rozehrála a postupně brankový náskok hostů snížila, v 7. minutě na 3:4 a ve 12. minutě vyrovnala na 5:5. Druhou polovinu prvního dějství dokonce svého soupeře přehrávala, v 17. minutě již vedla 9:6 a ve 25. minutě dokonce 13:8. Do kabin potom odcházeli domácí hráči s náskokem čtyř branek, když jej vyhráli 14:10. Zkušený tým hostů byl dost rozhozen z mokrého povrchu, ten však dělal problémy hráčům na obou stranách.

Od začátku druhého poločasu hosté snižovali náskok Sparty, postupně čtyřikrát na rozdíl dvou branek - 15:13, 16:14, 17:15 a 18:16. Když potom do 44. minuty Sparta zvýšila své vedení na 20:16, bylo to nadějné, Ale následná „jalová“ desetiminutovka s několika zazděnými tutovkami a zbytečně ztracenými míči znamenala, ze v 54. minutě bylo srovnáno – 20:20. Sparta potom ještě dvakrát o branku přešla do vedení – 21:20 a 22:21, v 57. minutě hosté dvěmi rychlými brankami přešli po dlouhé době do vedení 22:23. O minutu později Kutnohorští srovnala na 23:23. Potom oba týmy pokazily dva útoky, až na začátku poslední minuty Slavia opět přešla ze sedmičky do vedení 23:24. Zároveň byl na dvě minuty vyloučen domácí Morysek a Kutná Hora hrála závěr utkání v oslabení, I tak se však dokázala prosadit, když Hasala vyrovnal zhruba deset vteřin před koncem na 24:24. Za tohoto stavu si hosté vzali oddechový čas a výhodu jednoho muže v poli využili k rozhodujícímu úderu. Vteřinu před koncem rozhodl o šťastném vítězství favorita nekompromisní střelou pod břevno Fučík. Slavia tak splnila roli vysokého favorita a odvezla si oba body, poprvé v sezóně však měla namále a musela bojovat o body až do samého závěru.

Hráči Sparty se o lepší výsledek připravili vlastními chybami, které zkušený tým hostů dokázal potrestat. Přesto zaslouží za dnešní výkon pochvalu, byli suverénu soutěže více než vyrovnaným soupeřem. Velmi dobře si vedl v prvním poločase Červenka (15 zákroků = 60% úspěšnost), celkově si připsal 23 úspěšných zákroků = téměř 48% úspěšnost. Celkově tým odehrál velmi dobré utkání, bojoval o vítězství až do závěrečných vteřin. Každá hra je však také o chybách a těch domácí hráči "vyrobili" víc a hosté toho dokázali využít. Byla to smolná prohra v samém závěru a jak prohlásil trenér Sparty Jiří Hájek - "taková zamrzí víc, než prohrát o deset".

Sestava a branky Kutné Hory: Červenka, Malý - Kůrka 6, Hasala 4, Hájek 4, Šalátek 4, Thieme 3, Hovorka 1, Morysek 1, Rudolf 1, Horníček, Polívka st., Sukdolák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 2/0. Sedmičky: 5/3 - 5/3. Rozhodčí: Dolejší st. – Dolejší ml. (oba Zruč n. S.). Diváků: 60.

Další výsledky: Zruč - Úvaly 21:23, Libčice - Ml. Boleslav B 35:18, Vršovice - Mělník 26:26.
  8.    Lokomotiva Vršovice    6  -  0 – 1 – 5    132 : 176      1
V tabulce chybí odložené utkání 3. kola: Sokol Úvaly – Sparta Kutná Hora (jeho náhradní termín není dosud znám).

V příštím kole, které je již posledním podzimním, muži Sparty Kutná Hora budou hosty Mělníka, kde v neděli 24. října nastoupí od 16 hodin v nafukovací hale místního HC Wendy.

Oblastní přebor minižáků a přípravek

V sobotu 16. října se v nafukovací hale v Mělníku uskutečnil čtvrtý podzimní mistrovský turnaj středočeského oblastního přeboru minižáků a přípravek. V této věkové kategorii se hraje střídavě vždy u každého ze šesti přihlášených oddílů a každá kategorie má vždy samostatný turnaj. Hraje se miniházená systémem 4+1.

Do mělnického turnaje se přihlásilo sedm družstev minižáků (po jednom z Bělé p. B., Kutné Hory, Mělníka, Mladé Boleslavi, Zruče n. S. a dva týmy z Úval), a sedm družstev přípravek (po jednom z Bělé p. B., Mělníka, Mladé Boleslavi, Úval, Zruče n. S. a dva z Kutné Hory).

Tým minižáků Sparty si v sobotním turnaji vedl opět solidně a obsadil v něm celkové 2. místo. Prohrál pouze jediné utkání o branku s Bělou, v ostatních pěti utkáních dokázal zvítězit. Nejvíce branek Sparty opět zaznamenal Procházka, pochvalu za výkony v celém sobotním turnaji však zaslouží celý kolektiv minižáků. V průběžné tabulce soutěže je v čele po čtyřech turnajích nadále Kutná Hora.

Jednotlivé výsledky Sparty: Mělník - K. Hora 9:11, Zruč n. S. - K. Hora 6:13, Úvaly A - K. Hora 9:16, Bělá p. B. - K. Hora 12:11, M. Boleslav - K. Hora 5:9, Úvaly B - K. Hora 1:18.

7.    SOKJOL Úvaly „B“    6  -  0 – 0 – 6      10 : 80      0

Sestava a branky minižáků Sparty v turnaji celkem: Procházka 39, Škalda 14, Jeníček 10, Horák 7, Ginter 4 a Men 4. Trenér: Šnajdr Vít.

Do turnaje přípravek Sparta přihlásila opět dva týmy. Oba získaly v turnaji po šesti bodech za tři vítězství, v konečné tabulce na tom byl lépe B tým, který "áčko" dokázal ve vzájemném utkání porazit.

Jednotlivé výsledky přípravky A v turnaji: Úvaly - K. Hora A 6:1, K. Hora B - K. Hora A 7:5, Mělník - K. Hora A 1:10, Bělá p. B. - K. Hora A 5:2, M. Boleslav - K. Hora A 2:5, Zruč n. S. - K. Hora A 6:8.

Jednotlivé výsledky přípravky B v turnaji: Bělá p. B. - K. Hora B 6:4, M. Boleslav - K. Hora B 6:5, K. Hora A - K. Hora B 5:7, Úvaly - K. Hora B 2:1, Zruč n. S. - K. Hora B 2:8, Mělník - K. Hora B 2:8.

7.    HC WENDY Mělník    6  -  0 – 0 – 6      11 : 59      0

Sestava a branky A přípravky Sparty v turnaji celkem: Loudová 12, Horáková M. 9, Fojta 4, Flachs J. 3, Klouček 2 a Kotlářová 1.Trenér: Salák Josef.

Sestava a branky B přípravky Sparty v turnaji celkem: Mommers 19, Flachs T. 5, Gregor 4, Pavlík 3, Vlasáková E. 2 a Juditková. Trenér: Salák Alois.