Skvělá bilance kutnohorských házenkářů - na podzim neztratili ani bod!

2. listopad 2011, 01:32
(aktualizováno: 2. listopad 2011, 01:32)

Úvaly - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli zakončil podzimní část Společné regionální ligy 2011/2012 utkáním osmého kola, ve kterém nastoupil na venkovním hřišti svého pronásledovatele v tabulce - Sokola Úvaly. Úvalští mají na místním hřišti s umělou trávou umělé osvětlení a proto se mohlo začínat venku v tak pozdní dobu.

Úvaly - Kutná Hora 19:28 (6:15)

A úvod posledního podzimního utkání byl ze strany Sparty parádní. První útok sice měli domácí, ale míč jim po třetí přihrávce vypíchl Thieme a z trháku dal první branku utkání - 0:1. 2. minuta, Hasala z křídla - 0:2. 3. minuta, Thieme z proskoku - 0:3 a 4. minuta, dorostenec Pícha ze spojky - 0:4. Přes pozornou obranu Kutné Hory se domácí poprvé prosadili až v 6. minutě, kdy kanonýr Kroutil ze spojky snížil na 1:4. Ale hosté pokračovali ve výborném výkonu, dařilo se brankáři i celé obraně a také v útoku. A narůstal zákonitě rozdíl skóre. V 10. minutě byl stav 1:7, ve 13. minutě již 2:10. A osmibrankové vedení Kutné Hory svítilo na ukazateli na konci 20. minuty - 4:12. V závěrečné desetiminutovce prvního poločasu Sparta udržovala své vysoké vedení, které ještě v posledních dvou minutách navýšila na rozdíl devíti branek. Úvodní dějství tedy skončilo naprosto jasným vedením na hřišti svého nejvážnějšího konkurenta v tabulce 6:15. Hra v těchto třiceti minutách byla ze strany Sparty vůbec nejlepší, co v celém průběhu podzimní části mistrovské sezóny předváděla.

Druhý poločas již byl ze strany hostů tradičně slabší. I kvůli uspokojení z vysokému vedení a hlavně zlepšenému výkonu domácího týmu již byla hra vyrovnanější. Ten v úvodních minutách snížil na rozdíl sedmi branek - 8:15, 9:16 a 10:17, ve 40., 42. a později v 50. minutě na rozdíl šesti branek - 12:18, 13:19 a 15:21. V této fázi utkání se domácí prosazovali hlavně ze sedmiček, když obrana Sparty začala chybovat. A kanonýr Kroutil je neomylně proměňoval (byly to branky v pořadí 10 - 14). Kutná Hora však dokázala odpovědět a do 53. minuty zvýšila své vedení na bezpečný rozdíl devíti branek – 15:24. Když v předposlední minutě snížili ještě jednou domácí na rozdíl šesti branek - na 19:25, zdálo se být o konečném rozdílu ve skóre rozhodnuto. Ale hráči Sparty předvedli v závěrečné minutě parádní koncovku (Polívka st. náznak a proskok na středu, dvakrát vypíchnutý míč a trhák Thieme a Hasala) a třemi brankami stanovili konečný výsledek - 19:28! Naprosto zasloužené a jednoznačné vítězství na hřišti druhého týmu průběžné tabulky soutěže.

Sparta ani tentokrát nenastoupila v nejsilnějším složení (kromě dlouhodobě zraněných Hájka, Rudolfa a Sukdoláka, chyběl navíc brankář Hroch, zaneprázdněný Kůrka a také nejeli někteří dorostenci) závěrečné podzimní utkání však zvládla na jedničku. Výborně zachytal Červenka - 17 zákroků a úspěšnost 47,2% (v prvním poločase měl dokonce úspěšnost 62,5%). Brankově se nejvíce prosadili oba nejlepší střelci Sparty v podzimní části - Hasala a Thieme, výborně jim tentokrát sekundoval sedmnáctiletý dorostenec Pícha (ten měl v prvním poločase dokonce střelbu 6-5). Výborné utkání v obraně i v útoku odehrál nejstarší hráč Sparty P. Polívka st., který již podruhé v sezóně nastoupil v jednom utkání se svými syny - Denisem a Petrem. Méně se tentokrát střelecky dařilo Hovorkovi (byl limitován zraněním) a neprosadil se vůbec Šalátek (poprvé v sezóně neproměnil sedmičku, do tohoto utkání měl 100% bilanci 12-12). Spolehlivě zahrál na pivotu Salák, méně již dorostenec Brož, ale i on se zapsal do střelecké listiny pěknou brankou z křídla. Na soupisce ještě figuroval nemocný Šnajdr, ten však do hry nezasáhl (byl připraven pouze v případě zranění brankáře zaskočit na jeho post).

Hráči Sparty v utkání neproměnili dvě ze tří sedmiček (úspěšný byl Pícha, neúspěšní Hasala a Šalátek) a nastřelili čtyři tyče, čtyři střely vyslali mimo a tři zablokovala obrana domácích. Z 54 střel 28 branek = 51,8%.

I když je místní hřiště s umělou trávou  nepříliš oblíbené u všech přijíždějících soupeřů, tentokrát se na něm hráčům Sparty hrálo dobře a mnohdy proklínaný přepískovaný podklad jim nečinil žádné větší potíže. 10 technických chyb, z toho 5 pokažených přihrávek to jenom potvrzuje. A samozřejmě také konečný výsledek. Tým domácích měl spolehlivého brankáře (připsal si 15 zákroků), střelecky se však mohl spolehnout povětšinou na branky Kroutila (dal jich 10, z toho 6 ze sedmiček). Ostatní ho v tomto směru příliš nepodporovali a to potom k lepšímu výsledku nevedlo. Ale tým Úvaly rozhodně nemají špatný.

Tým mužů Sparty Kutná Hora tedy ani v posledním podzimním kole SRL neztratil jediný bod a bude přezimovat v průběžné tabulce Společné regionální ligy na prvním místě s luxusním náskokem osmi bodů! Kdo by si to před začátkem této sezóny vůbec pomyslel. Ale je to fakt a k tomu nezbývá, než tomuto kolektivu srdečně poblahopřát. Na jaře se sice ještě odehraje sedm kol (hraje se tedy o 14 bodů), sezóna 2011/2012 je díky podzimním výkonům rozehrána na jedničku!

Sestava a branky Sparty: Červenka - Hasala 8, Thieme 7, Pícha 6, Polívka P.st. 3, Brož 1, Hovorka 1, Polívka D. 1, Salák J. 1, Polívka P.ml., Šalátek a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 0/3. Vyloučení: 1/2. Sedmičky: 6/6 - 3/1. Rozhodčí: Černý (Praha) - Točík (Kladno). Diváků: 23.

6.    Vršovice    7  -  2 – 0 – 5    148 : 162      4

V tabulce chybí odložené utkání 6. kola: Loko Vršovice - AŠ Ml. Boleslav B (dohrává se příští neděli 6. 11.).