Sparta si ani v prořídlé sestavě nenechala překazit letošní vítěznou sérii - díky Červenkovi!

19. říjen 2011, 10:36
(aktualizováno: 19. říjen 2011, 10:36)

Mělník - Házenkáři Sparty Kutná Hora v neděli zavítali do Mělníka, kde na ně v šestém kole Společné regionální ligy čekal domácí HC Wendy. Tímto utkáním byla zahájena druhá třetina mistrovské soutěže (letošní ročník se hraje tříkolovým systémem).

Mělník - Kutná Hora 24:26 (12:16)

Domácí tým měl Spartě co oplácet, v prvním kole prohrál totiž v Kutné Hoře vysoko 46:28. Kutnohorští sice do Mělníka přijížděli v roli favorita, který soutěží zatím prochází bez ztráty bodu a figuruje v čele tabulky, ovšem trenér Sparty Hájek však disponoval velmi prořídlou sestavu. Nechyběla sice stabilní dvojice brankářů, do pole však měl pouze čtyři muže a pět starších dorostenců.

I přes značné oslabení tým Sparty začal velmi dobře a rychle se ujal vedení 0:3. A to si bez problémů udržoval i v dalších minutách prvního poločasu. V 16. minutě byl stav 4:10, ve 20. minutě 6:12 a ve 26. minutě 8:15. Závěr poločasu však zvládli lépe domácí, kteří dokázali snížit na - pro ně přijatelný - rozdíl čtyř branek.

Druhý poločas již nebyl ze strany hostů tak povedený. Přesto si nadále udržovali 3-5 brankové  - vedení  13:16, 13:18, 15:18, 17:20, 17:22 a ještě ve 48. minutě 19:24. Další minuty však jasně patřily domácím. Ti nejprve do 51. minuty snížili na 22:24 a po pětadvacáté brance Sparty v  53. minutě dokonce snížili na rozdíl jediné branky - 24:25. Kutné Hoře poprvé v sezóně "teklo do bot" a musela se strachovat o výsledek. Naštěstí v posledních cca šesti minutách Červenka "zavřel" svoji branku, vytáhl pět úspěšných zákroků v řadě a nedovolil již domácím skórovat!Sparta poté v poslední minutě upravila na konečných 24:26. Na vítězství se tentokrát hodně nadřela.

Kutná Hora tedy ani v 6. kole SRL neztratila jediný bod, tentokrát to ale bylo velmi těsné vítězství. Absence hned šesti hráčů základního kádru byla znát - vždyť jenom Kůrka a Thieme dali Mělníku v prvním kole 20 branek - hlavně se projevila ve druhém poločase. V něm už někteří hráči nestíhali, nedařilo se jim jak v obraně, tak ani v útoku. Naštěstí však zvládli závěr a nedovolili domácím zisk bodů.

K nejlepším tentokrát patřil brankář Červenka, ten si připsal jedenáctzákroků a měl výbornou úspěšnost 52,4% (podržel tým hlavně v závěru), Hroch si připsal sedm zákroků a měl úspěšnost 33,3%. Střelecky se nejvíce dařilo Hasalovi, na 9 branek však potřeboval 19 pokusů. V prvním poločase se náramně dařilo z křídla Hovorkovi (7-5), stejně jako v několika jiných utkáních však již ve druhém dějství vyšel naprázdno. Důležité branky zaznamenal Pícha (ovšem střelba 13-4) a Šalátek (9-4). Celková úspěšnost týmu však nebyla příliš dobrá, 59 střel - 26 branek = pouze 44,4%. K tomu napomohlo i šest nastřelených tyčí. Na vlhkém a v některých místech i kluzkém povrchu měli mnohdy hráči problémy s pohybem, přesto osm technických chyb (všechno přihrávky) nebylo zase tak moc. V tomto směru již byly horší zápasy.
Přesto musíme znovu na závěr konstatovat, že tým mužů kutnohorské Sparty je v průběžné tabulce SRL po šestém podzimním kole (hraje se jich osm, dalších sedm na jaře) nadále v čele bez bodové ztráty (se čtyřbodovým náskokem na svého pronásledovatele z Úval).

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Hasala 9, Hovorka 5, Pícha 4, Šalátek 4, Polívka P.ml. 2,  Kuře 1, Stehlík 1, Falge a Brož. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 3/3. Vyloučení: 1/0. Sedmičky: 8/7 - 2/1. Rozhodčí: Halada - Mára (oba Praha). Diváků: 10.

Ostatní výsledky: Úvaly - Zruč 28:21, Vršovice - M. Boleslav B odloženo na 6. listopadu.

6.    Lok. Vršovice    5  -  1 – 0 – 4    105 : 118      2

V příštím kole SRL kutnohorský tým mužů přivítá v neděli 23. října od 10,30 hodin na svém venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v „okresním derby“ tým Jiskry Zruč nad Sázavou.

4. kolo 2. ligy starších dorostenců - Čechy

HC Plzeň - Sparta Kutná Hora 27:32 (12:16)
Starších dorostenci Sparty se v utkání 4. kola 2. ligy SD - Čechy představili ve sportovní hale HC Plzeň proti domácímu týmu, který byl - dle předcházejících výsledků - v tomto utkání určitě favoritem.

Od úvodních minut však  byla k vidění velmi vyrovnaná házená, o čemž svědčí vývoj skóre - 0:1, 2:1, 3:2 a v 9. minutě 4:3. To však bylo naposledy, kdy byl domácí tým ve vedení. V dalším průběhu utkání se stále více prosazovali dorostenci Sparty a v 15. minutě již vedli 5:8. A ve velmi dobrém výkonu pokračovali i v dalším průběhu prvního poločasu, který nakonec vyhráli o čtyři branky - 12:16.

A v podobném "scénáři" pokračoval i druhý poločas. Kutnohorští dorostenci od jeho úvodních minut přehrávali domácí a navyšovali svůj náskok. Ve 35. minutě byl stav 15:21, ve 40. minutě 18:24, v 50. minutě 20:29 a nakonec bez problémů dovedli utkání do vítězného konce - 27:36. Naprosto zasloužené vítězství a zisk prvních druholigových bodů starších dorostenců  Sparty!

A jak hodnotil výkon svých svěřenců trenér Sparty Jiří Hasala? "V dnešním utkání se nám podařilo skloubit dobrý výkon brankáře s výkonem hráčů v obranné i útočné fázi. Po vyrovnaném úvodu jsme soupeře dostávali pod tlak jak na hřišti, tak i na výsledkové tabuli a při dodržení většiny taktických pokynů jsme dovedli utkání do vítězného konce. Po podobných zápasech bývám velmi nadšený, ale zároveň i zklamaný a smutný.
Nemohu se stále smířit s tím, že Kutná Hora postrádá sportovní halu odpovídající současným požadavkům a potřebám kolektivních sálových sportů (házená, košíková, volejbal, sálová kopaná, florbal, korfbal a.j.). Nemohu se ubránit dojmu, že v této době nedokáže, nechce nebo neumí stávající vedení města a zastupitelstvo dokončit slibně se rozvíjející projekt "hala Klimeška" započatý v roce 2009.
Osobně mám problém v tomto smyslu připravovat petice, o to více ale věřím funkcionářům, trenérům, hráčům i hráčkám (z velké části z Kutné Hory), že dokáží svými výkony a aktivitami přesvědčit současné vedení města a zastupitele o tom, že si tento důstojný stánek (může být i skromnější) velmi zaslouží."

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Pícha 12, Kuře 6, Bielický 5, Brož 4, Falge 4, Petránek 2, Polívka D. 2, Koriťák 1, Benko a Stehlík. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/2. Vyloučení: 3/5. ČK: 1/0. Sedmičky: 0 - 1/1. Rozhodčí: Hosnedl - Rutta. Diváků: 30.

Ostatní výsledky 4. kola: Lovosice - Chrudim 39:23, Vršovice - Plzeň 10:34, M. Boleslav - Kobylisy 28:28, Chodov JM - Louny 29:24.