Starší dorostenci Sparty pozdravili svého trenéra v nemocnici vítězstvím

21. březen 2011, 09:07
(aktualizováno: 21. březen 2011, 09:07)

Ledeč nad Sázavou - Starší dorostenci házenkářského oddílu Sparty Kutná Hora sehráli v neděli ve sportovní hale v Ledči nad Sázavou utkání 16. kola 2. ligy. Střetli se s HK Rokycany.

K. Hora - Rokycany 35:30 (17:18)

Kutnohorští dorostenci nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání po třítýdenní přestávce - jeden víkend měli volno a ten minulý byly všechny republikové soutěže přerušené z důvodů reprezentační přestávky.

Soupeř z Rokycan byl před utkáním ve středu druholigové tabulky (pátý se ziskem 12 bodů) a přijížděl k utkání jako favorit. V podzimním domácím utkání Spartu bez problémů porazil poměrně vysoko 39:23 po poločasovém vedení 17:6.

V odvetném utkání však kutnohorští dorostenci zahráli velmi dobře. Soupeř si sice od úvodních minut udržoval mírnou převahu a v 17. minutě vedl pěti brankovým rozdílem - 7:12, ve druhé polovině prvního dějství již bylo utkání naprosto vyrovnané. Dorostenci Sparty postupně snižovali náskok soupeře, ten do kabin nakonec odcházel s jednobrankovým vedením - 17:18. To již Sparta byla poměrně oslabena, již ve 2. minutě odstoupil se zraněným tříslem Polívka a ve 25. minutě obdržel velmi přísnou červenou kartu jediný brankář - Koriťák  a tak do branky musel nastoupit někdo z hráčů z pole. Závěr prvního poločasu tak odchytal Falge.

Od začátku druhé půle se tohoto nelehlého úkolu zhostil na výbornou Nádvorník, který tým několikrát výrazně podržel a měl velký podíl na obratu v utkání. Od úvodních minut druhého dějství bylo utkání opět velmi vyrovnané a ve 40. minutě byl vyrovnaný i stav - 23:23. Potom se však kutnohorským borcům podařila pětibranková šňůra a ve 48. minutě byl stav velmi nadějný - 28:23. Ve zbývajícím čase již dorostenci Sparty svému soupeři šanci na obrat nedali a velmi dobrou hrou kontrolovali výsledek. Rokycanští sice dokázali snížit v 51. minutě na rozdíl tří branek - 30:27, to však bylo z jejich strany vše. Kutnohorský tým v utkání nakonec zaslouženě zvítězil o pět branek v poměru 35:30 a připsal si do druholigové tabulky dva velmi cenné body.

Velmi dobře zachytal ve druhém poločase Nádvorník, střelecky se zadařilo dvojici Pícha a Bielický (ten byl z křídla doslova k neudržení), pochvalu za výborný výkon i výsledek v tomto utkání však zaslouží celý kutnohorský kolektiv. Ten udělal tímto výsledkem hodně radosti i trenérovi Jiřímu Hasalovi, který je momentálně v nemocnici.

V dalším kole čeká tým Sparty utkání ve městě automobilů - v sobotu od 16 hodin v hale mladoboleslavské Auto Škody.

Sestava a branky: Koriťák - Pícha 12, Bielický 11, Kuře 4, Brož 2, Falge 2, Nádvorník1, Petránek 1, Polívka 1, Stehlík 1. Zastupující trenér Jiří Hájek. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 2/5. ČK: 1/1. Sedmičky: 2/2 - 0. Rozhodčí: Kábrt (M. Boleslav) - Vaněček (Náchod).