Starší dorostenci Sparty zahájili jarní část druhé ligy těsnou prohrou o dvě branky

26. únor 2012, 23:10
(aktualizováno: 26. únor 2012, 23:15)

Mělník - Tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora v neděli zahájil jarní část 2. ligy SD - Čechy utkáním 12. kola, ve kterém byl hostem svého středočeského soupeře z města automobilů - HC AŠ Mladá Boleslav. Utkání se však hrálo v nafukovací hale v Mělníku, neboť tým Mladé Boleslavi má z disciplinárních důvodů na první tři jarní utkání uzavřeno domácí hřiště – sportovní halu.

AŠ Mladá Boleslav - Kutná Hora 30:28 (13:11)

Vzhledem k postavení obou soupeřů v tabulce po podzimní části (AŠ pátá s 12 body, Sparta devátá se 4 body) i k tomu, že tým AŠ na podzim v Kutné Hoře zvítězil o čtyři branky 24:28, byl v nedělním "domácím utkání" poměrně vysokým favoritem.

A to se od úvodních minut potvrzovalo. Tým AŠ se ujal vedení 1:0, v 6. minutě vedl 4:1 a v 7. minutě 5:2. O minutu později sice snížil tým Sparty na 5:4, v 10.minutě však byl stav 7:4, ve 14. minutě 8:5 a ve 21. minutě již 11:6. Hosté však nic nevzdávali, v rozmezí 22. - 28. minuty zaznamenali 5 branek v řadě a bylo srovnáno – 11:11. Domácí však měli lepší závěr prvního dějství a 2 brankami v posledních dvou minutách upravili na poločasové vedení 13:11.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe Spartě, ve 32. minutě vyrovnala na 13:13 a ve 35.minutě poprvé v utkání o branku vedla – 14:15. Své vedení ještě později zvýšila na rozdíl dvou branek – 15:17 a 16:18, v polovině druhého dějství měla ještě k dobru náskok jedné branky – 19:20. Poté ale přišlo několik zbytečných vyloučení a technických chyb a to napomohlo domácím k obratu. Ti nejprve srovnali na 20:20 a v dalších minutách postupně zvyšovali své vedení – 23:21, 26:23, 27:24 a v 58. minutě již na rozdíl čtyř branek – 29:25. V závěru již k obratu nedošlo, Kutná Hora již jen upravila na konečných 30:28.

Favorit tak potvrdil svou roli a získal do tabulky oba body. Dorostenci Sparty v prvním jarním utkání bojovali a nebyli daleko od bodového zisku, o lepší výsledek je však připravila nepřesná střelba v rozhodujících momentech utkání a některé zbytečné chyby. Škoda, čekal se však daleko horší výsledek.

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Bielický 8, Pícha 7, Polívka D. 7, Petránek 4, Brož 2, Falge, Kuře, Nádvorník a Stehlík. Trenér: Hasala Jiří. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 7/5. Sedmičky: 2/1 - 1/1. Rozhodčí: Navrátil - Šiška (oba Praha). Diváků: 29.