Starší žáci A týmu Sparta bojovali v druhém podzimín turnaji v Mělníce!

5. říjen 2023, 01:05

Mělník - A tým starších žáků oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora odehrál v neděli 1. října další dvě utkání nového mistrovského ročníku 1. Středočeské ligy staršího žactva 2023/2024, když se v rámci turnaje 2. kola střetl ve sportovní hale v Mělníku nejprve s Lions Hostivice a po kratší přestávce domácím Házená Mělník.

V letošním ročníku Středočeské ligy startuje 13 týmů, rozdělených na 1.ligu a 2.ligu. Do 1.ligy je zařazeno 7 týmů - HÁZENÁ Mělník, HÁZENÁ Poděbrady, JISKRA Zruč nad Sázavou, LIONS Hostivice, SOKOL Úvaly A, SOKOL Úvaly B a SPARTA Kutná Hora A, ve 2.lize hraje 6 týmů - AŠ Mladá Boleslav, HC Kolín, SOKOL Bělá pod Bezdězem, SOKOL Kostelec nad Labem, SPARTAK Příbram a SPARTA Kutná Hora B. V obou skupinách se hraje turnajovým způsobem, v podzimní části proběhne 6 kol, v 1.lize každý tým odehraje v turnaji 2 utkání, ve 2.lize 2-3 utkání, vše s hrací dobou 2x20 minut.

„A“ tým starších žáků SPARTY tedy odehrál v neděli v Mělníku 2 zápasy a domů se vrátil s vyrovnanou bilancí 1 vítězství a 1 porážky.

V prvním utkání proti Hostivicím prohrával kutnohorský tým v poločase pouze o 3 branky, nakonec však soupeř odskočil až na konečný rozdíl 10 branek. Jeho vítězství bylo zasloužené, herně byl přece jenom lepší.

Ve druhém nedělním utkání proti domácímu Mělníku si již do poločasu vypracoval náskok 4 branek, který potom v poločase druhém ještě navýšil na konečný rozdíl 6 branek. Vítězství to bylo naprosto zasloužené a zisk 2 bodů do tabulky určitě potěšil.

Střelecky se nejvíce prosazovala dvojice Čábelka - Hanuš, o zbytek branek se podělilo dalších 6 borců z tentokrát poměrně úzkého kádru 10 hráčů, kteří se nedělního turnaje zúčastnili / ve stejný den totiž měl svůj turnaj také „B“ tým starších žáků /.

Za předvedené výkony i nasazení v obou utkáních si celý kutnohorský kolektiv starších žáků zaslouží určitě pochvalu.

11 : 15

SESTAVA a BRANKY SPARTY A v turnaji celkem: Hudec /br-4/, Chvojka /br/ - Čábelka 14, Hanuš 14, Kamenář 6, Rudolf 4, Němeček 2, Bartůněk 1, Pěkný 1 a Dudla. Trenéři: Čábelková Jolana, Chvojka Vít.

Další výsledek z úvalského turnaje:
Mělník – Úvaly B 29:22, Hostivice – Úvaly B 42:24.

A jak hodnotila dvě nedělní utkání jedna z trenérů SPARTY Jolana Čábelková?
Dnešní dvojutkání neodehráli naši hráči vůbec špatně. V prvním utkání s LIONS Hostivice jsme hráli vyrovnanou hru skoro celý první poločas. Do šaten jsme šli s rozdílem 3 branek a věřili, že zápas zvrátíme. Ve druhé polovině nám však soupeř hned od začátku začal unikat a našim došla síla. Přestože jsme nakonec prohráli 31:21, tak se bylo na co dívat.Na druhého soupeře Mělník už jsme byli rozehraní a od začátku si více věřili. A tak když jsme se od desáté minuty ujali vedení, tak jsme si ho už nenechali vzít. Vítezství 25:19 było více než zasloužené. Chlapcům patří velké díky. I přes ztížené podmínky v horké nafukovací hale, kde ani povrch nebyl optimální dokázali, že jsou dobrý a sehraný tým.

Další program:
V sobotu 14.října čekají „A“ tým starších žáků SPARTY dvě utkání 3.kola, ve kterých přivítá ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici týmy HÁZENÁ Poděbrady a poté JISKRU Zruč nad Sázavou.