Týmy Minižáků a přípravky Sparty Kutná Hora opanovaly turnaj v Hájích

1. květen 2012, 10:56
(aktualizováno: 1. květen 2012, 10:56)

Kutná Hora - O mistrovské body o víkendu bojovaly i celky mládeže házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora:

2. liga starších dorostenců - Čechy

Kutná Hora - Chodov JM 22:39 (11:17)

Starší dorostenci v utkání 19. kola 2. ligy SD - Čechy přivítali v neděli pražský tým - TJ Chodov Jižní Město. Utkání se již hrálo na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově v Kutné Hoře (od konce října kutnohorský tým jezdil k domácím utkáním do sportovní haly v Ledči nad Sázavou).

V podzimním utkání dorostenci Sparty prohráli v hale Chodova vysoko 23:38 a v průběžné tabulce 2. ligy byl pražský tým před tímto utkáním na 2. místě se ziskem 27 bodů, zatímco Kutná Hora na předposledním 10. místě měla bodů pouze šest. Favorit byl tedy jednoznačný, hosté z Prahy.

Dorostenci Sparty sice od úvodních drželi s favoritem krok - v 5. minutě byl stav 3:4, v 10. minutě 5:6 a v polovině pvrního poločasu dokonce 8:8, druhých patnáct minut prvního dějství však již patřilo pražskému týmu. Ten do konce poločasu navýšil své vedení na rozdíl šesti branek - 11:17.

A druhý poločas měl obdobný průběh, jako ten první. Kutná Hora sice v jeho úvodu snížila na rozdíl pěti branek - ve 33. minutě na 14:19, poté již hosté rychlostně a také fyzicky přehrávali domácí hráče a měli utkání pod kontrolou. Nakonec v utkání bez problémů zvítězili vysoko 22:39.

Sestava a branky Sparty: Karlovský - Pícha 5, D. Polívka 5, Brož 4, Nádvorník 3, Falge 2, Petránek 2, Benko 1 S, Kuře a Stehlík. Trenér Jiří Hasala. Napomínání: 2/3. Vyloučení: 2/1. Sedmičky: 4/1 - 0. Rozhodčí: Kábrt (M. Boleslav) - Vaněček (Náchod). Diváků: 32.

K dalšímu zápasu dorostenci Sparty pojedou v neděli 6. května do Českých Budějovic, kde od 14 hodin nastoupí proti osmému týmu průběžné tabulky - domácí Lokomotivě.

4. turnaj finálové skupiny Erima přeboru starších žáků

V sobotu 28. dubna pokračovala jarní část finálové skupiny Erima přeboru starších žáků v pořadí již čtvrtým mistrovským turnajem. V této finálové skupině startují tři nejlepší týmy po podzimní části z přeboru Prahy (Dukla 6, Dukla 4 a TJ Chodov JM) a tři nejlepší týmy ze Středočeského přeboru - Sparta Kutná Hora, Sokol Úvaly a 1. HC Pardubice. První turnaj finálové skupiny byl odehrán již 27. listopadu 2011 a utkalo se v něm všech šest týmů, nyní na jaře se každého turnaje zúčastňuje týmů pět a jeden má vždy střídavě volno.

Čtvrtý finálový turnaj, který se hrál v pardubické nafukovače, měl konečně jiného vítěze, než tři předcházející. Ty vyhrála Dukla Praha 6, tentokrát slavila turnajové vítězství Dukla Praha 4. "Šestka" však nadále vede průběžnou tabulku finálové skupiny.

Tým Sparty, který tvoří z více než poloviny mladší žáci, sbírá ve finálové skupině hlavně zkušenosti a je už jeho úspěchem postup mezi šest nejlepších. Také v sobotním turnaji, ve kterém měl trenér Josef Salák k dispozici pouze osm hráčů, nedokázal bodovat a uzavírá finálovou skupinu bez bodového zisku.

Jednotlivé výsledky Sparty: Pardubice - Sparta 20:15 (13:5), Úvaly - Sparta 24:16 (9:9), Dukla Praha 4 - Sparta 30:14 (16:8), Dukla Praha 6 - Sparta 21:13 (10:7).

Ostatní výsledky: Dukla 4 - Dukla 6 13:9, Dukla 4 - Pardubice 17:16, Dukla 4 - Úvaly 16:11, Dukla 6 - Pardubice 20:12, Dukla 6 - Úvaly 17:6, Pardubice - Úvaly 18:16.

Sestava a branky Sparty v turnaji celkem: Kotěšovec - M. Veselý 21, J. Schwarz 12, Bandi 8, Procházka 8, Piskač 5, Matoušek 3 a Š. Veselý 1. Trenér Josef Salák.

Tabulka 4. finálového turnaje:
1.    Dukla Praha 4    4    4    0    0    76:50    8
2.    Dukla Praha 6    4    3    0    1    67:44    6
3.    Pardubice    4    2    0    2    66:68    4
4.    Úvaly    4    1    0    3    57:67    2
5.    Kutná Hora    4    0    0    4    58:95    0
Volno měl v tomto turnaji tým TJ Chodov JM.

Pátý finálový turnaj Erima přeboru starších žáků se bude konat v sobotu 12. května a jeho pořadatelem bude tým Dukla Praha 4. Volno zde bude mít tentokrát Sokol Úvaly.

Turnaj minižáků a přípravek - Praha Háje

Kolektivy nejmladších kutnohorských házenkářů - minižáci a přípravka - využily více než měsíční přestávky mezi středočeskými mistrovskými turnaji a přijaly pozvání na otevřený turnaj, který v sobotu 28. dubna uspořádal na svém venkovním hřišti pražský oddíl HC Háje. V pražských otevřených turnajích jsou týmy řazeny dle výkonnosti - minižáci do A a B, přípravky do C a D.

Tým minižáků Sparty byl přihlášen do skupiny A a ve své kategorii měl za soupeře z výkonnostní skupiny B - pořadatelské HC Háje, DHC Slavia Praha a Lokomotivu Vršovice. Hrálo se systémem každý s každým dvakrát sedm minut - dvoukolově. Přesto, že trenéři Sparty Andrea a Alois Salákovi nechali doma nejlepšího střelce V. Mena, neměl tým v turnaji konkurenci a ve všech šesti utkáních své soupeře jasně přehrával a vysoko porážel. Velmi dobře zachytal Valeš, nejvíce branek zaznamenala dvojice dívek - L. Krupková a Š. Neumanová.

Jednotlivé výsledky minižáků: Lok. Vršovice - Sparta 3:21 a 6:19, Háje - Sparta 7:15 a 7:16, Slavia - Sparta 4:20 a 5:15.

Sestava a branky minižáků v turnaji celkem: Valeš 2 - Krupková 36, Neumanová 32, T. Flachs 22, Mistrová 8, Kocourková 4 a E. Vlasáková 2.

Ostatní výsledkyminižáků: Vršovice - Slavia 8:6 a 15:14, Vršovice - Háje 10:7 a 12:7, Slavia - Háje 7:6 a 4:3.

Tabulka turnaje minižáků:
1.    Kutná Hora    6  -  6 – 0 – 0     106 : 32    12
2.    Lok. Vršovice    6  -  4 – 0 – 2       54 : 74      8
3.    Slavia Praha    6  -  2 – 0 – 4       40 : 67      4
4.    HC Praha-Háje    6  -  0 – 0 - 6      37 : 64      0

Tým přípravky Sparty byl přihlášen do výkonnostní skupiny B a měl za soupeře tři týmy ze skupiny C - HC Háje, DHC Slavia Praha a Lokomotivu Vršovice. Také v této věkové kategorii se hrálo systémem každý s každým dvakrát sedm minut - dvoukolově. A také přípravka Sparty slavila turnajové vítězství, ve všech šesti utkáních dokázala zvítězit. Nejvíce branek zaznamenal Klouček, střelecky dařilo se i trojici Kotva, Pavlík a Salák. Jak minižáci, tak přípravka zaslouží za sobotní výkony i výsledky velkou pochvalu.

Jednotlivé výsledky přípravky: Vršovice - Sparta 2:10 a 2:10, Háje - Sparta 2:8 a 3:11, Slavia - Sparta 7:8 a 4:14.

Sestava a branky přípravky v turnaji celkem: Procházka - Klouček 28, Pavlík 14, Kotva 9, Salák 8, Honousová 1 a Š. Vlasáková 1.

Ostatní výsledky přípravek: Slavia - Vršovice 5:6 a 7:2, Slavia - Háje 6:3 a 6:5, Vršovice - Háje 5:3 a 8:7.

Tabulka turnaje přípravek:
1.    Kutná Hora    6  -  6 – 0 – 0     61 : 20    12
2.    Slavia Praha    6  -  3 – 0 – 3     35 : 38      6
3.    Lok. Vršovice    6  -  3 – 0 – 3     25 : 42      6
4.    HC Praha-Háje    6  -  0 – 0 – 6     23 : 44      0

Pro oba nejmladší kutnohorské kolektivy byl sobotní turnaj v pražských Hájích dobrou a užitečnou přípravou na zbývající mistrovské turnaje, kterých má být v květnu a červnu ještě sedm.