V prvním jarním duelu dorostenci Sparty porazili Spartak Příbram

28. březen 2019, 00:50

Kutná Hora - Mladší dorostenci oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zahájili jarní část středočeského přeboru 2018/2019 víkendovým zápasem ve sportovní hale Klimeška, kde přívítali Spartak Příbram.

Kutná Hora - Příbram 45:33 (20:14)

V letošním ročníku této soutěže startuje pouze čtveřice týmů – JISKRA Zruč nad Sázavou, SPARTA Kutná Hora, SPARTAK Příbram a TJ Praha Chodov JM. Hraje se čtyřkolově, 2 kola na podzim 2018 a 2 kola na jaře 2019. Hrací doba je v každém utkání 2x30 minut. A po podzimní části kutnohorský tým soutěž vedl se ziskem 11 bodů / bilance 6 – 5-1-0 /, její soupeř byl na 4.místě se 2 body / bilance 6 – 1-0-5 /.

Po úvodní brance hostí domácí přešli do vedení 4:1, později 5:2, 8:3 a ve 14.minutě byl stav 9:5. Poté hosté snížili na 9:8 a po vedení domácích 12:9 ještě ve 21.minutě na 12:11. V závěru prvního dějství domácí ale zabrali a do kabin odcházeli s pohodovým náskokem 6ti branek, když vedli 20:14.

A i když byla k vidění v 1.poločase velká přestřelka, v níž padlo za 30.minut 34 branek, v tom druhém jich bylo ještě víc. V tom jich padlo dokonce 44, celkem tedy 78!!! Ale postupně. Branky v něm padaly celkem rovnoměrně na obou stranách, ale přece jenom domácí mírně navyšovali svůj náskok, ve 40.minutě vedli o 7 – 27:20, o minutu později o 9 – 29:20 a ve 44.minutě o 11 – 32:21. V závěrečné čtvrtině utkání potom navýšili své vedení až na rozdíl 12ti branek / 38:26, 41:29, 43:31 / a tímto rozdílem také utkání skončilo, když konečný výsledek byl 45:33. Po velké přestřelce tak bral oba body za zasloužené vítězství kutnohorský favorit a jasně tak zůstává v čele průběžné tabulky soutěže.

Příliš se tentokrát nedařila hra v obraně, byť za ní Jarda Valeš něco pochytal. Dostat doma 33 branek je zkrátka moc. O to více se ale dařilo v útoku, kde řádil i přes potíže s ramenem 20ti brankový rychlík Jirka Červený. Výrazně týmu vypomohl Ondra Šimon, který sice odehrál pouze kratší úseky utkání / šetřil poraněné koleno /, ale byl hodně znát. A střelecky se také dařilo Davidu Novákovi. U některých hráčů bylo však znát, že toho přes zimu příliš nenatrénovali a bylo by třeba na tom zapracovat a rozhodně docházku zlepšit. Jinak ale pochvalu za výkon a hlavně konečný výsledek zasluhují všichni, kteří v sobotním utkání proti Příbrami v týmu mladších dorostenců SPARTY nastoupili.

SESTAVA a BRANKY: Valeš /br/ - Červený 20, Šimon 8, Novák D. 7, Pektor P. 3, Capouch 2, Klouček 2, Novák F. 1, Machander 1, Veselý 1, Ečer a Novotný. Trenér: Salák Josef. NAPOMÍNÁNÍ: 1 – 2, VYLOUČENÍ: 2 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 5/4, ROZHODČÍ: Salák st. - Horák / oba Kutná Hora /, DIVÁCI: 38.

Další utkání čeká tým mladších dorostenců SPARTY za 14 dní, v neděli 7.dubna, kdy nastoupí od 10:00 hodin v hale svého nejvážnějšího soupeře, pražského týmu TJ Chodov JM.