V prvním kole muži Sparty nestačili doma na rezervu Chodova

14. září 2017, 00:29

Kutná Hora - Tým mužů oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora zahájil v neděli 10. září nový mistrovský ročník společné regionální ligy 2017-2018, když v utkání prvního podzimního kola přivítal na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově pražského soupeře - TJ Chodov JM „B“. V loňském ročníku SRL skončila obě vzájemná utkání stejným výsledkem 27:26 ve prospěch domácích, nejprve na podzim 2016 v Kutné Hoře a potom na jaře 2017 i na pražském Chodově !!!

SPARTA Kutná Hora – TJ Praha Chodov JM „B“     2 0  :  2 5   / 10 : 13 /

Začátek nedělního dopoledního utkání se domácím celkem vydařil, v 5.minutě vedli 4:1, v 10.minutě 6:3 a po snížení hostů na 6:5 ještě v 16.minutě 8:5. Ale druhá polovina 1.poločasu byla již herně daleko horší - chyby v obraně a  velké trápení hlavně v útoku. A hosté nejprve stihli do 18.minuty vyrovnat na 8:8, a následné vedení SPARTY 10:9 dokázali v posledních sedmi minutách otočit 4 brankami ve svůj prospěch. Poločas tak skončil vedením pražského týmu v poměru 10:13.

Na začátku 2.poločasu hosté 2 brankami zvýšili své vedení na  10:15, do poloviny druhého dějství domácí 2x snížili na rozdíl 2 branek, nejprve na 13:15 a ve 45.minutě na 15:17. Ale hosté žádné drama nepřipustili, ihned odskočili na 15:19 a 4-5 brankové vedení si udržovali bez větších problémů až do konce utkání. A tak si z Kutné Hory odvezli oba body za zasloužené vítězství o 5 branek v poměru 20:25.

SPARTA vstoupila do nové mistrovské sezóny SRL stejně jako loni, domácí 5ti brankovou porážkou / loni s Mostem 18:23 /. Hráčům se příliš nevedlo v obraně, ovšem hlavní důvod zbytečné, ale zasloužené porážky byla chabá produktivita v útoku. Při celkové střelbě 55-20 a úspěšnosti pouhých 36,4%, tak to se dá jen těžko uhrát lepší výsledek. Celé utkání tentokrát odchytal solidně Kotěšovec, připsal si 16 zákroků a měl úspěšnost 39% /. Zraněný Červenka se do branky nedostal. Vůbec se ale tentokrát nedařilo spojkám, to byl hlavní „kámen úrazu“. Jejich úspěšnost byla většinou velmi mizerná, hlavně u trojice – Pícha 13-4, Hovorka 10-2 a Petránek 6-1. Falge 2-2, Hájek 1-1 a Procházka 3-2 měli sice úspěšnost výbornou, to však příliš nepomohlo.

Z křídla měl průběrnou úspěšnost Polívka 9-5, mizernou Veselý M. 5-1 a Jeníček 2-0. Z pivota Brož 3-1 a Salák 1-1, Veselý Š. se do zakončení nedostal. Celkově si hráči SPARTY připsali 10 získaných míčů a 11 ztrát / z toho 4 útočné fauly /. Zahodili však několik vyložených brankových příležitostí a to hlavně v době, kdy se ještě dalo něco s výsledkem dělat / v polovině 2.poločasu prohrávali pouze o 2 branky /. V závěru si již hostující tým své vedení bezpečně ohlídal. A tak do dalších zápasů musí kutnohorský tým zapracovat na všem, lepší obranou počínaje a produktivnějším útokem konče. Jinak bude tato mistrovská sezóna výsledkově i herně opět velmi neúspěšná !!! Nápravu může zjednat již za týden, ovšem v hale mosteckých baníků, kam zajíždí, se mu dlouhodobě nedaří. Tak uvidíme.

„B“ tým Chodova vyhrál v neděli Kutné Hoře zaslouženě, byl herně přece jenom o něco lepší. Dvojice jeho brankářů měla taktéž 16 zákroků, spolehlivá obrana si připsala 9 bloků a střelecky se nejvíce  prosazoval Řeřábek / 7 / a trojice Bareš, Bubeník a Uhlíř / po 4 /.

SESTAVA a BRANKY: Červenka /br/, Kotěšovec /br/ - Polívka 5, Pícha 4, Falge 2, Hovorka 2, Procházka 2, Brož 1, Hájek 1, Petránek 1, Salák J. 1, Veselý M. 1, Jeníček a Veselý Š. Trenér : Hájek Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 0 – 1, SEDMIČKY: 2/1 – 2/2, ROZHODČÍ: Dolejší – Dolejší ml. / oba Zruč n.S. /, DIVÁCI: 42.

OSTATNÍ VÝSLEDKY 1.kola:
HC Kolín – HK BANÍK Most 17:21, 1.HC WENDY Mělník, KOVOFINIŠ Ledeč nad Sázavou a SOKOL Vršovice „B“ zahajují sezónu později.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jiří Hájek?
První mistrovské utkání v nové sezóně nedopadlo vůbec podle našich představ, hosté sehráli velmi dobré utkání a zaslouženě zvítězili, gratuluji. Příčinu porážky je potřeba hledat jednak v propustné obraně, ale hlavně v neproměňování nikoliv dobrých příležitostí, ale tutovek. Jestliže se Vám nedaří tzv. zavřít obranu, tak musíte o to více makat v útoku, a to byl včera kámen úrazu. Celý druhý poločas jsme tahali za kratší konec, a když to vypadalo, že soupeře přeci jen výsledkově dotáhneme, nedali jsme situace střelec pouze proti brankáři, neboli střela z trháku mimo branku, neproměněná sedmička, střela z křídla z úrovně spojky - hráč přehazuje, brankář vypíchne, a na závěr střela ze šestky z pozice pivota míří k tyči, kde stojí brankář, všechny tyto situace měly zcela jednoznačně skončit brankou, bohužel neskončily a kvalitní soupeř je potrestal, to se pak vyhrát nedá. Tak snad příště.

Za týden, v neděli 17.září zajíždí kutnohorský tým mužů k utkání 2.kola SRL do severočeského Mostu, kde v městské sportovní hale nastoupí již od 10,00 hodin proti týmu HK BANÍK Most.