V zápase s Lokomotivou Vršovice potvrdili roli favorita, stačil podprůměrný výkon

11. říjen 2011, 11:53
(aktualizováno: 11. říjen 2011, 11:53)

Praha - Házenkáři TJ Sparta Kutná Hora v neděli zavítali do Prahy, kde na ně na venkovním hřišti čekala v pátém kole Společné regionální ligy Lokomotiva Vršovice. Domácí tým měl sice před tímto utkáním na svém kontě pouhé dva body, doma však umí potrápit kde koho. Sparta ale nastupovala v roli favorita, loňské výsledky (vítězství v Praze 30:24 a doma 31:20) a hlavně letošní (bez ztráty bodu vedení v soutěži) ji do této role jasně pasovaly.

Lokomotiva Vršovice - Sparta K. Hora 18:24 (7:15)

A začátek nedělního utkání to jasně potvrzoval. Sparta začala utkání velmi dobře a na konci úvodní desetiminutovky svítil na ukazateli stav 0:5. Domácí první branku zaznamenali až na začátku 12. minuty - 1:5, v dalším průběhu se však prosazovali častěji a v 19. minutě snížili na rozdíl dvou branek - 6:8. Ve 21. minutě za stavu 6:9 si trenér Sparty Jiří Hájek vzal oddechový čas a důkladná domluva pomohla. V závěrečných devíti minutách hosté opět "zabrali" a navýšili svůj náskok na rozdíl 8 branek. První poločas tak skončil pohodovým vedením Kutné Hory 7:15.

Druhý poločas již byl ze strany Sparty dost mizerný. Velké množství laciných technických chyb nahrávalo domácím a nedařila se ani hra při přesilovkách. Domácí totiž dost často a zbytečně faulovali a chodili "ven", hosté však nedokázali této výhody příliš využívat. Stav skóre se tak nijak výrazně nezvyšoval. Ve 40. minutě vedla Sparta 10:19, v 50. minutě 15:22 a nakonec byl rozdíl pouze šestibrankový - 18:24 (druhý poločas tedy prohrála 11:9). Kutná Hora sice v utkání potvrdila roli favorita a odvezla si oba body, její výkon byl - hlavně ve druhém poločase velmi špatný. Trenér Hájek ho ohodnotil stručně - "děs a běs, nejhorší podzimní výkon s nejslabším soupeřem v soutěži."

Sparta odvedla hodně slabý výkon, hlavně ve druhém dějství. K nejlepším tentokrát patřili oba brankáři - Hroch si připsal 15 zákroků a měl výbornou úspěšnost 55,6%, Červenka sice odchytal méně minut, přesto si připsal 7 zákroků a měl úspěšnost 53,8%. Střelecky se nejvíce dařilo trojici Kůrka, Hovorka a Šalátek, celková úspěšnost týmu však byla slabá – 54 střel / 24 branek = pouze 44,4%. K tomu napomohla i smůla v podobě šesti nastřelených tyčí. Méně se tentokrát dařilo Hasalovi, také oba dorostenci na křídlech, Bielický a Brož již odehráli lepší utkání. Celkově tým dokázal "vyrobit" 14 technických chyb, z toho 12 pokažených přihrávek – a většinu z nich ve druhém poločase. Proti silnějšímu soupeři by se taková laxnost rozhodně nevyplatila. Citelně tentokrát chyběl nejlepší podzimní střelec týmu i celé soutěže Thieme.

Přesto musíme konstatovat, že po první třetině soutěže (hraje se tříkolově) je tým mužů kutnohorské Sparty v průběžné tabulce nadále v čele bez bodové ztráty (se čtyřbodovým náskokem na své pronásledovatele).

A ještě jedna zajímavost z nedělního utkání, řídil jej pouze jeden rozhodčí - druhý (ač z Prahy) vůbec nedorazil!

Sestava a branky Sparty: Červenka, Hroch - Kůrka 6, Hovorka 5, Šalátek 5, Hasala 3, Pícha 2,  Bielický 1, Brož 1, Salák J. 1, Polívka P. ml. a Šnajdr. Trenér: Hájek Jiří. Napomínání: 1/2. Vyloučení: 7/2. Sedmičky: 0 - 1/1. Rozhodčí: Šulc (Praha). Diváků: 15.

V příštím - 6. kole SRL nastoupí kutnohorský tým mužů v neděli 16. října od 16 hodin v nafukovací hale HC Wendy Mělník.

Ostatní výsledky 5. kola: Mělník - Zruč  19:18, Ml. Boleslav B - Úvaly 26:29.