Vítězstvím v předposledním dějství v Mělníku si házenkáři Jiskry zajistili postup do druhé ligy

22. květen 2013, 22:32
(aktualizováno: 22. květen 2013, 22:42)

Mělník - Házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou zajížděli k mistrovskému utkání 14. kola SRL na hřiště Wendy Mělník.

Petr Felis, trenér: "V předposledním kole SRL mužů zajížděl celek Jiskry Zruč nad Sázavou do Mělníka, kde byl jeho soupeřem místní celek Wendy. Poslední vzájemné měření sil ve Zruči nad Sázavou skončilo vítězstvím Jiskry o dvanáct branek, a to v 10. kole 32:20."

Wendy Mělník - Jiskra Zruč nad Sázavou 22:27 (10:14)
V předposledním kole SRL mužů čekal Jiskru Zruč nad Sázavou doslova "zápas roku", kdy zajížděla na půdu Wendy Mělník, soupeře, který mohl Jiskru v boji o postup do II. ligy reálně ohrozit. Mělník v minulém kole klopýtl v Úvalech, a i proto byl tento zápas utkáním o bytí a nebytí. Střetnutí se uskutečnilo v úžasné atmosféře, kterou vytvářeli fanoušci jak domácího, tak hostujícího celku, který pro své věrné FANS připravil možnost cestovat na veledůležitý zápas spolu s týmem.

Již od začátku byl ve vzduchu cítit význam utkání, které mohlo rozluštit postupovou tajenku. Domácí nastoupili v kompletní sestavě, rovněž hosté přijeli v nejsilnějším složení. Utkání bylo důstojným vyvrcholením SRL. Začátek zápasu naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Od začátku se hrálo velice tvrdě a agresivně, s nasazením na obou stranách. Jiskra spoléhala na pohyblivou a agresivní obranu, nutící domácí k chybám, Mělník se snažil hlavně o střelbu ze střední vzdálenosti a dohrávku na pivota. Prvních deset minut vyšlo lépe hostům, kteří se ujali vedení 5:1 a čtyřgólový náskok si hosté udržovali až do konce poločasu. Jiskra se dobře vypořádala s poloosobní obranou na Pavla Rouba a průniky na brankoviště či střelbou spojek navyšovala svůj gólový účet. Mělník kontroval střelbou spojek, se kterou si obrana hostů nevěděla rady a branky tudíž přibývaly rovnoměrně na obou stranách. Po celý první poločas oba týmy praktikovaly hru na hranici tvrdosti, a proto bylo k vidění několik napomenutí a několik vyloučení, které dokazovaly, o co se hraje. Po třiceti minutách si Jiskra odnášela do kabiny vedení 14:10.

Druhý poločas začal přesně podle opačného scénáře než první dějství. Mělník zkvalitnil obranu a Jiskra se velice těžce propracovala k brankovým příležitostem. Zároveň svou nedisciplinovaností dávala domácím výhodu přesilových her, které Mělník s jistotou využíval. Skóre se snížilo na rozdíl třech branek a dalo se očekávat velké drama. To vycítili i diváci a hnali Mělník za vyrovnáním. Ani hostující fans se ovšem nenechali zahanbit, a tak se bojovalo nejen na hřišti, ale i v ochozech. Domácí se snažili o vyrovnání, ale v kritických chvílích zafungovala spolupráce obrany Jiskry a gólmanů Vodrážky a Korela. Tento fakt napomáhal Jiskře udržovat si vedení o tři až čtyři branky. S přibývajícím časem už Mělník začal hrát vabank a snažil se vytaženou obranou donutit hosty k chybám. Jiskra však využívala většího prostoru na brankovišti ke spolupráci s pivotem či samostatným průnikům a navýšila svůj náskok na pět branek. Na odpověď už domácím nezbýval dostatek času a proto zápas pětibrankovým rozdílem i skončil. Po závěrečném hvizdu rozhodcovské dvojice Skala - Točík mohly vypuknout bouřlivé oslavy v táboře Jiskry, která si tímto vítězství vybojovala právo postupu do II. ligy. Hráči Jiskry ocenili i výkon fanoušků, kteří vážili dlouho cestu a patří jim velký podíl na tomto vítězství.

Petr Felis, trenér: "Jiskra domácí celek zaskočila a během několika minut vedla 4:0. Domácí vstřelili první branku až v sedmé minutě a postupně se jim podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Potom však Zručáci opět zabrali a získali rozhodující náskok. V poločase vedli o čtyři branky. Druhá část utkání byla vyrovnaná, přesto Jiskra získala náskok sedmi branek. V poslední minutě převládla radost z výhry a domácí dvěma brankami upravili na závěrečných 22:27. Po závěrečném hvizdu sudích a obrovské radosti, za podpory našich fanoušků (šest bubeníků) jsme šampaňským oslavili postup do druhé ligy. Pochvalu si zaslouží celý tým, který bojoval až do konce a šel si za svým cílem. Výborný výkon podala gólmanská dvojice Pavel "Mário" Vodrážka a Tomáš Korel, která v klíčových okamžicích podržela hostující celek. Nicméně každý hráč přispěl svým dílem ke konečnému vítězství. Jiskra si kolo před koncem soutěže pojistila postup, nicméně závěrečný zápas s Mladou Boleslaví (v tomto utkání půjde o první místo v soutěži - Mladá Boleslav postoupit nemůže, protože její A tým již druhou ligu hraje) rozhodně nehodlá vypustit a chce se v domácím prostředí rozloučit vítězně. Celý tým věří, že si na závěrečné kolo najde cestu co nejvíce diváků a společně s hráči si užije závěrečný zápas Jiskry v SRL a i oslavy postupu do II. ligy.“

Sestava a branky Jiskry: T. Korel, P. Vodrážka - Böhm a Kovařík po 6; Felis a Lefner po 4; Roub 3; Havránek 2; Hejl a Hornát 1; Vávra; P. Vrzáček; M. Vrzáček,  D. Korel.  Branky ze 7 hodů: 2/1. ŽK: 2/2 (Jansa, Novák – Havránek, Felis). Vyloučení: 8/8 (Jakubec 2x, Běloch 2x, Srba, Šimko, Novák, Hradecký – P. Vrzáček 2x, Kovařík 2x, Felis, Lefner, Havránek, Hornát). Diváci: 70. Rozhodčí: Václav Skala, Luděk Točík. Průběh utkání: 10. minuta 2:4, 20. minuta 5:9, 30. minuta 10:14, 40. minuta 16:19, 50. minuta 17:22, 60. minuta: 22:27. Trenér: Petr Felis.