Vršovická palubovka v neděli neseděla ani mužům Sparty Kutná Hora

19. říjen 2023, 21:56

Vršovice - Po předzápase mladších dorostenců sehráli mistrovské utkání 5. kola 2. ligy také mužské týmy Lokomotivy Vršovice a Sparty Kutná Hora. Utkání se hrálo v nově rekonstruované sportovní hale pražského soupeře, týmu Lokomotiva Vršovice:

Lok. Vršovice - Kutná Hora 34:24 (12:14)

V loňské sezoně SPARTA prohrála obě vzájemná utkání, nejprve na podzim 2022 venku 25:17, v odvetě na jaře 2023 doma dokonce 19:29. V konečné tabulce 2.ligy skončila SPARTA na 11.místě se 7 body, Vršovice na 8.místě s 15 body. Letos se Lokomotivě úvod soutěže vydařil, s bilancí 3-0-1 byla prozatím v tabulce na 2.místě a do nedělního domácího utkání nastupovala určitě v roli favorita.

SPARTA měla dobrý vstup do utkání, na začátku 3.minuty vedla 0:2, domácí ale rychlou šňůrou 5 branek otočili do 8.minuty na 5:2. SPARTA však odpověděla stejně a 5 brankami v řadě do 16.minuty přešla do vedení 5:7, a následně ho v poslední desetiminutovce 3x navýšila na tříbrankový rozdíl, naposledy ve 29.minutě, kdy byl stav 11:14. V samém závěru potom domácí snížili na poločasových 12:14. SPARTA odehrála velice dobrých úvodních třicet minut utkání, nic však rozhodnuto zdaleka nebylo.

A jak dobře zahájila poločas první, tak špatně vstoupila do toho druhého. Od jeho začátku „tahala za kratší konec“ a naopak domácí byli na koni. Ti nejprve 3 brankami přešli do vedení 15:14, na začátku 40.minuty vedli 18:15, ve 42.minutě stejným rozdílem - 21:18. SPARTA se ještě „vzpamatovala“ a 2 brankami snížila do 44.minuty na 21:20, to však bylo z její strany vše. Posledních 15 minut se její hra totálně rozpadla a domácí postupně navyšovali svůj náskok. Nejprve 5 brankami zvýšili do 48.minuty na 26:20 a po 21 brance SPARTY další šňůrou 5 branek zvýšili na propastných 31:21. A desetibrankovým rozdílem nakonec utkání skončilo, pouze skóre se posunulo na konečných 34:24. Domácí zvítězili zcela zaslouženě a to jasnou dominancí ve 2.poločase. který opanovali výsledkem 22:10 !!!

SPARTA odehrála velmi dobrý 1.poločas, po kterém o 2 branky vedla, ovšem v tom druhém herně i výsledkově „zkolabovala“, prohrála ho o 12 branek a bylo po nadějích na nějaký slušný výsledek. A to se bohužel opakuje v poslední době poměrně často, je třeba s tím honem rychle něco udělat !!!!!

Větší část utkání odchytal Šimáně, který připsal si 11 zákroků a měl průměrnou úspěšnost 29%. Všechny ovšem v 1.poločase, po kterém měl úspěšnost dokonce 47,8%. Ve 2.poločase si již zákrok nepřipsal, stejně jako Valeš, který odchytal kratší část druhého poločasu.

Hráči v poli podali vesměs výkony jako den a noc, dobré v 1.poločase, mizerné v tom druhém / s výjimkou Hovorky, který si udržel standard po celé utkání /. Obrana si v utkání připsala jenom 2 bloky a k tomu 9 získaných míčů, naopak v útoku měl tým celkem 15 ztrát. Jinak celkově měl kutnohorský tým střelbu 51 - 24 = průměrná úspěšnost 47,1%. 2 střely skončily v blocích domácí obrany, 5 šlo vedle, 1 skončila na tyči a 19 jich pochytala dvojice domácích brankářů. A jak si vedli hráči SPARTY při střelbě dle úspěšnosti – 100% ji měl Pícha 1-1, výbornou Hovorka 7-6, velmi dobrou Kafka 7-4 , ostatní již slabou - Pešek 15-6, Ishchenko 9-3, Pektor 6-2, Falge 3-1, Šveněk 3-1 a Novák se do zakončení vůbec nedostal.

Domácí tedy potvrdili roli favorita, o svém vítězství rozhodli výkonem ve 2.poločase.. Jejich brankáři si připsal 19 zákroků, střelecky se nejvíce prosazovali Kaisler -6, Zíka –5, Aliapulios a Sirotek po 4.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Jan Falge?
Zápas se těžko hodnotí, v prvním poločase vše do určité míry funguje, obrana, proměňování šancí. Přijdeme po přestávce z šatny a během pěti minut prohráváme 4:1. Ve druhé půli se nedařilo vůbec nic. Zápas jsme si prohráli sami ve svých hlavách. Více není potřeba nic dodávat.

SESTAVA a BRANKY: Šimáně /br/, Valeš /br/ - Hovorka 6, Pešek 6, Kafka 4, Ishchenko 3, Pektor 2, Falge 1, Pícha 1, Šveněk 1 a Novák. Trenéři: Falge Jan – Pícha Jiří.
NAPOMÍNÁNÍ: 0 – 1, VYLOUČENÍ: 2 – 4, SEDMIČKY: 2/1 – 3/3, ROZHODČÍ: Knytlová – Radová, DIVÁCI: 90.

Ostatní výsledky 5.kola:
HBC Strakonice 1921 „B“ – 1.HC Pardubice 48:33, JISKRA Třeboň – SOKOL Úvaly 29:20, ŠKODA TALENT JS Plzeň – SOKOL Dolní Cerekev 43:19, JISKRA Havlíčkův Brod - SOKOL Nové Veselí „B“ 22:25, LOKO České Budějovice měla VOLNO.

Další program:
V 6.kole 2.ligy mužů JV-Čechy má tým SPARTY Kutná Hora volno, v 7.kole zajíždí v sobotu 28.října do Třeboně, kde nastoupí od 18:00 hodin ve sportovní hale silného jihočeského soupeře - týmu JISKRY Třeboň.