Mladší dorostenci Sparty si dojeli do Vršovic pro vysokou prohru

19. říjen 2023, 20:51

Vršovice - V neděli 15. října čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora mistrovské utkání 5.kola 2. ligy JV-Čechy 2023-24, ve kterém nastoupil ve sportovní hale pražského soupeře, týmu Lokomotiva Vršovice.

Lok. Vršovice - Kutná Hora 28:13 (13:4)

Mladší dorostenci SPARTY ani v tomto utkání na soupeře od začátku nestačili, v 5.minutě vedli domácí 4:0, v 15.minutě 6:1, ve 24.minutě 11:3 a 1.poločas nakonec skončil jejich jasným vedením o 9 branek - 13:4.

V tom druhém se obraz hry příliš nezměnil a v jeho úvodu domácí rychle navýšili své vedení do 38.minuty na 19:5. V dalším průběhu utkání hosté zabojovali, střelecky se prosazovali přece jenom více a do 21.minuty snížili na 22:12. Závěr utkání byl opět v plné režii domácích, kteří nakonec zaslouženě zvítězili o 15 branek v poměru 28:13.

Kutnohorský tým mladších dorostenců nastoupil do nedělního utkání bez několika hráčů této kategorie, v 11-ti členném kádru dali trenéři příležitost celkem 6-ti starším žákům. A rozdíl několika let byl na hřišti dost znát. Ale tým se pral o každou branku až do konce a za to si zaslouží určitě uznání.

SESTAVA a BRANKY: Hudec /br/, Niederle /br/ - Kostrec 5, Hanuš 3, Čábelka 1, Hovorka K. 1, Kamenář 1, Rudolf 1, Stýblo 1, Němeček a Loužil. Trenéři: Červenka Jiří – Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 1, VYLOUČENÍ: 1 – 3, SEDMIČKY: 1/1 – 0, ROZHODČÍ: Knytlová - Radová, DIVÁCI: 40.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
V neděli jsme se utkali s týmem z Vršovic. Již při pohledu do soupisek bylo jasné, že vysokým favoritem jsou domácí, jejichž tým je složen převážně z dorostenců z nichž pět nastupuje druhým rokem. Naproti tomu náš tým je výrazně mladší, je složen z pěti dorostenců a šesti starších žáků, protože tři hráči nebyli k dispozici kvůli zraněním. A toto se na hře hned zpočátku projevovalo. Naši kluci sice dobře bránili, ale nedokázali se prosazovat v útoku, o čemž svědčí první branka vstřelená až ve čtrnácté minutě, kterou jsme snižovali na 4:1. Tento trend pokračoval celý první poločas, obtížně jsme si vytvářeli střelecké pozice a navíc neproměňovali vyložené brankové příležitosti. Výsledkem bylo vysoké vedení domácích 13:4. Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, absence tří našich vysokých spojek se na produktivitě útoku velmi podepisovala, takže domácí nakonec dokráčeli k pohodlnému vítězství 28:13. V tomto zápase se nám nedařilo v útoku, ale velmi dobře vzhledem k svému složení pracovala obrana. Tým potřeboval na 13 branek celkem 42 střeleckých pokusů, což znamená mizernou třiceti procentní úspěšnost, 4 střely skončily mimo branku a 25 jich pochytali domácí brankáři. K tomu ztratil 16 míčů proti pouhým 4 získaným. A jak se dařilo jednotlivým hráčům? Stoprocentní střelbu měli Rudolf a Hovorka 1/1, dále už to bylo horší Kostrec 9/4, Čábelka 7/2, Kamenář 5/1 Hanuš 18/3, Stýblo 2/1 a Loužil a Němeček 1/0. Oba brankáři měli solidní úspěšnost 31%, Niedrle 8 zákroků a Hudec 5. Důležité je, že tým odehrál celý zápas až do konce s velkým nasazením a bojovností, zejména v obraně všichni předváděli velmi dobrý výkon.

Přestože to výsledkově nevypadá podali naši kluci ve Vršovicích velmi dobrý výkon. Důležitá byla hlavně bojovnost s jakou odehráli celý zápas a která se projevila zejména v obraně, o čemž svědčí pouhých 28 obdržených branek. Bohužel v útočné fázi jsme se při absenci tří vysokých hráčů jen velmi těžko prosazovali. Přesto bych ještě jednou vyzdvihl bojovnost a nasazení se kterým celý tým odehrál utkání, to je něco, na čem se dá v budoucnu stavět.

Ostatní výsledky 3.kola:
JISKRA Třeboň B – SOKOL Úvaly 19:28, HBC Strakonice 1921 - 1.HC Pardubice 38:30, JISKRA LIONS Hostivice - SPARTAK MAS Sezimovo Ústí 39:28, Havlíčkův Brod - HÁZENÁ Rokycany 33:43, TALENT Plzeň B měl VOLNO.

Příští program:
V 6.kole 2.ligy JV-Čechy přivítá tým mladších dorostenců SPARTY v neděli 22.října ve sportovní hale Klimeška v Čáslavské ulici od 16:00 hodin tým SPARTAK MAS Sezimovo Ústí.