Výborný první poločas mladším dorostencům Sparty v Lounech nestačil

5. květen 2016, 00:14

Louny - V sobotu 30.dubna čekalo tým mladších dorostenců oddílu házené TJ SPARTA Kutná Hora utkání 20.kola 2.ligy MD-Čechy 2015/2016, ve kterém nastoupil od 12,00 hodin v lounské městské sportovní hale proti týmu LOKOMOTIVA Louny. Domácí tým byl před sobotním utkáním v druholigové tabulce na 6.místě se ziskem 20 bodů / bilance: 10-0-9/, o jedno místo a 2 body před SPARTOU. Ta v podzimním vzájemném utkání ve Zruči Louny porazila o branku 28:27.

LOKOMOTIVA Louny - SPARTA Kutná Hora    3 5  :  3 0   /  13 : 16  /

Kutnohorští dorostenci zahájili sobotní odvetu výborně, ve 2.minutě již vedli 0:3 a 2-3 brankové vedení si udržovali až do 10.minuty, kdy domácí snížili na rozdíl branky jediné – na 6:7. O minutu později SPARTA vedla 6:8, ale ještě v téže minutě domácí dokázali vyrovnat na 8:8. Ale dorostenci SPARTY pokračovali ve velmi dobrém výkonu a vedení si udržovali i v dalších průběhu 1.poločasu, v 18.minutě byl stav 9:11 a ve 22.minutě již 10:14. První poločas nakonec skončil zaslouženým vedením kutnohorského týmu o 3 branky v poměru 13:16. A to byl hodně nadějný výsledek.
Do druhého poločasu ale vstoupil domácí tým velkým náporem, 4 brankami v úvodních 3 minutách přešel do vedení 17:16 a po vedení SPARTY ve 35.minutě 18:19 šňůrou 6 branek v rozmezí 36.-40.minuty odskočili na vedení 24:19. Hostům se v této fázi utkání nevedlo. Ve 43.minutě již domácí vedli 27:20. V poslední čtvrtině utkání sice dorostenci SPARTY mírně ubrali z vysokého vedení domácích, ti přesto utkání dovedli do vítězného konce. V utkání tak brali oba druholigové body za vítězství o 5 branek v poměru 35:30.

Mladší dorostenci SPARTY odehráli v sobotním utkání výborný první poločas, po kterém zaslouženě vedli, v tom druhém se domácí výrazně zlepšili a zaslouženě dovedli utkání do vítězného konce. Škoda, že trenér SPARTY Jiří Hasala měl k dispozici pouze 8 hráčů do pole a 1 brankáře. Hlavně citelně chyběla trojice Choc, Škalda, Špaček, která hrála přednostně za pražskou Duklu. Bez nich oslabený tým ve druhém poločasu na domácí prostě nestačil. Střelecky tým držela hlavně dvojice Procházka – Losinecký, která dala 22 z celkových 30 branek kutnohorského týmu v tomto utkání.
SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 13, Losinecký 9, Červený 2, Ginter 2, Horák 2, Dolejší 1, Jeníček 1 a Šimon. Trenér: Hasala Jiří.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 0, VYLOUČENÍ: 6 – 2, SEDMIČKY: 2/1 – 3/2, ROZHODČÍ: Motl / Lovosice / - Štrebl / Most /, DIVÁCI: 25.

A jak hodnotil sobotní utkání trenér Jiří Hasala ?
Opět jsme si nepohlídali závěr prvního poločasu a začátek toho druhého, ve kterém jsme v prvních deseti minutách prohráli 11:3. Tentokrát již s uzdraveným Procházkou, jsme podali výkon na hranici možností nastupujících hráčů / chyběli tři základní sestavy /. A z tohoto pohledu mohu být spokojen. Nyní nás čeká v neděli 8.5. od 12.30 tým Náchoda. Bude se hrát na venkovním hřišti v Kutné Hoře. Je to jedna z mála příležitostí vidět naše hráče v akci. Přijďte zafandit.

Ostatní výsledky 20.kola:
KOVOFINIŠ Ledeč n/Sázavou - SOKOL Bělá p.Bezdězem 26:33, SOKOL Úvaly - 1.HC Pardubice 27:28, HBC Strakonice - LOKOMOTIVA Vršovice 38:22, SOKOL Šťáhlavy – TJ Náchod 28:24, Liberec HANDBALL - SOKOL Vršovice 33:23.

Příští program:
Za týden, v neděli 8.května přivítá tým mladších dorostenců SPARTY Kutná Hora v utkání předposledního 21.kola 2.ligy MD svého souseda v tabulce – východočeský tým TJ HC Náchod. A utkání se bude hrát na venkovním hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 12,30 hodin.