Z vítězství se překvapivě radoval Mělník, který v Kutné Hoře vyhrál po dlouhých letech

23. září 2014, 07:39
(aktualizováno: 23. září 2014, 07:39)

Kutná Hora - Muži házenkářského oddílu TJ Sparta Kutná Hora v neděli zahájili nový mistrovský ročník Společné regionální ligy. Na svém hřišti v Tyršově ulici přivítali tradičního soupeře - Wendy Mělník. Ten před týdnem prohrál na palubovce mladoboleslavského béčka 24:30, zatímco Sparta má zápas prvního kola na hřišti Lokomotivy Vršovice přeložené na 2. listopadu.

Kutná Hora - Mělník 17:18 (11:10)

Vedení se v nedělním utkání ujali ve 2. minutě hosté - 0:1, Sparta v zápětí srovnala na 1:1. Ale v dalších minutách měli mírně navrch překvapivě hosté, v 5. minutě vedli 1:3, o minutu později 2:4. Domácí hráči se jen těžko dostávali do zakončení, přesto v 8. minutě srovnali na 4:4. Hosté však opět dvakrát přešli do jednobrankového vedení, na 4:5 a 5:6. V polovině prvního dějství se Kutná Hora poprvé ujala vedení 7:6, ve 22. minutě měli navrch zase hosté - 7:8. Potom Sparta přece jenom „přitlačila“, třemi brankami do 25. minuty poprvé odskočila na rozdíl dvou branek - 10:8, o minutu později na 11:9. Hosté však jak poprvé, tak i podruhé brzy snížili na rozdíl branky jediné, naposledy ve 27. minutě na poločasových 11:10.

Druhý poločas domácí začali „zazděním“ tří tutovek, přesto ještě do 38. minuty dvakrát o branku vedli - 12:11 a 13:12. Potom však přišel z jejich strany nepochopitelný střelecký výpadek, v rozmezí 39. - 57. minuty dali pouze jedinou branku a naopak šest jich inkasovali a čtyři minuty před koncem vedl houževnatý tým hostí 14:18. Hráči Sparty si doslova tragickou hrou v útoku prohráli úvodní mistrovské utkání. V závěru sice ještě třemi brankami vykřesali jiskřičku naděje na zisk bodu, těsně před závěrečným hvizdem však opět zazdili vyloženou brankovou příležitost a bylo po nadějích. Hosté si tak v poměrně oslabené a neúplné sestavě odvezli z Kutné Hory po dlouhé době oba body za jednobrankové vítězství 17:18.

Sparta v úvodním podzimním utkání nové mistrovské sezóny zklamala výkonem i výsledkem. Hlavně v útočné činnosti to byl od většiny hráčů „prachbídný“ výkon. Ze 45 střel dát 17 branek to je podprůměrná úspěšnost střelby 37,8%. A pouze šest vstřelených branek za druhý poločas, z toho tři od jednoho hráče (Šimůnek) od 31. do 57.minuty je fakt „unikát“! K tomu čtyři neproměněné sedmičky (byť po třech branka z následné dorážky), další množství zahozených tutovek a úplně jalové přesilovky, to byly hlavní důvody nedělní porážky. Jediný, kdo snese přísnější měřítko byl brankář Jirka Červenka, který si připsal 19 úspěšných zákroků, měl úspěšnost 51,4% a tým mnohdy výrazně podržel. A to o ostatních hráčích nelze říct. Za Spartu poprvé nastoupil hostující extraligový hráč a místní odchovanec Ondra Šimůnek, byl se šesti brankami nejlepším střelcem týmu, přesto ani to k lepšímu výsledku v nedělním utkání nestačilo.

Utkání se hrálo na vlhkém a kluzkém povrchu, pro hosty to však byla daleko menší překážka, než pro hráče Sparty. V týmu hostí měl velkou zásluhu na zisku bodů brankář Kubal, který si připsal 18 úspěšných zákroků a dvojice střelců Běloch 6 a Chmelík 5.

Sestava a branky Sparty: Červenka - Šimůnek 6, Polívka D. 4, Brož 3, Kůrka 2, Bielický 1, Petránek 1, Filip, Hovorka, Nádvorník, Polášek, Salák a Sklenařík. Trenér: Šnajdr Vít. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 3/6. Sedmičky: 5/1 - 6/3. Rozhodčí: Dolejší Jiří st. (Zruč). Diváků: 48.

Ostatní výsledky 2. kola:
Most - Mladá Boleslav B 20:24

V příštím kole má kutnohorský tým mužů volno, za čtrnáct dní se představí opět v domácím prostředí - v neděli 5. října přivítá na svém hřišti v Tyršově ulici na Žižkově od 10,30 hodin severočeského soupeře - HK Baník Most.