Zápas v Jablonci se mladším dorostencům Sparty povedl, vyhráli o dvanáct gólů

18. říjen 2017, 00:11

Jablonec n. N. - V neděli 15. října měl na programu tým starších dorostenců oddílu házené TJ Sparta Kutná Hora utkání 6. kola mistrovského ročníku 2. ligy SD - Čechy, ve kterém nastoupil ve sportovní hale severočeského soupeře - týmu ELP Jablonec nad Nisou.

ELP Jablonec nad Nisou - SPARTA Kutná Hora   2 7  :  3 9   /  16 : 19  /
V úvodu utkání se oba soupeři několikrát vystřídali ve vedení – 1:0, 1:2, 3:4, 5:4 a v 11.minutě byl stav nerozhodný 7:7. V dalším průběhu prvního dějství však hosté hru zpřesnili, v jeho polovině vedli 7:9, v 19.minutě 8:13 a ve 22.minutě již dokonce 9:16. V závěru však polevili a domácí dokázali ze sedmibrankového vedení snížit na poločasový rozdíl tří branek. Škoda, přesto 1.poločas skončil vedením starších dorostenců SPARTY v poměru 16:19.

Na začátku 2.poločasu padaly branky rovnoměrně na obou stranách, ve 35.minutě byl stav 19:22. Ovšem v dalším průběhu utkání získávali hosté stále větší a větší herní převahu a to se také projevilo na rozdílu skóre. Ve 38.minutě vedli 19:26, ve 44.minutě 23:30 a v 50.minutě již vysoko 24:35. V poslední desetiminutovce sice mírně ubrali ze svého výkonu a jubilejní 40-té branky nedosáhli, přesto v utkání zvítězili zcela zaslouženě a přesvědčivě v poměru 27:39. V soutěži si tak připsali první vítězství.

Dorostenci SPARTY podali tentokrát velmi dobrý kolektivní výkon, za který zaslouží určitě velkou pochvalu. Poprvé v sezóně týmu pomohl odchovanec a momentálně hráč pražské Dukly Honza Škalda a bylo to znát, střelecky se konečně „probudil“ Michael Procházka, svůj vysoký standard potvrdil Dan Jeníček. Ale i všichni ostatní mají na konečném výsledku také velkou zásluhu. Blahopřejeme.

SESTAVA a BRANKY: Kotěšovec /br/ - Procházka 13, Škalda 8, Jeníček 7, Červený 3, Horák 3, Kafka 3, Zatloukal 2 a Fojta. Trenér: Šnajdr Vít.

NAPOMÍNÁNÍ: 2 – 2, VYLOUČENÍ: 8 – 1, SEDMIČKY: 2/2 – 1/1, ROZHODČÍ: Lorenc - Štrebl / oba Most /, DIVÁCI: 30.

A jak hodnotil nedělní utkání trenér SPARTY Vít Šnajdr?
Konečně jsme předvedli hru, na kterou máme. Hodně nám pomohl start Honzy Škaldy, ale to nebyl jediný důvod našeho vítězství. Všichni kluci dobře bránili, dařilo se rotovat sestavou a hlavně všichni udrželi nervy na uzdě a přesto, že rozhodčí připustili hodně nečistou hru, nenechávali se vylučovat. Střelecky táhl tým Michael Procházka se třinácti góly, ale kromě střelby makal i v obraně a zkrátka předvedl to, co by mohlo být jeho standardem. Ale pochválit musím i ostatní jak za obranu, tak za útok. Brankově se prosadili téměř všichni hráči, fungovala spolupráce. Jediný, komu utkání příliš nevyšlo byl brankář, ale i jeho výkon měl vzestupnou tendenci.

Ostatní výsledky 6.kola:
LOKOMOTIVA Louny – TJ LOKOMOTIVA Vršovice 44:23, HC Náchod - SOKOL Úvaly 20:30, 1.HK Dvůr Králové n/L. - HBC Strakonice 37:23, SPARTAK MAS Sezimovo Ústí - Liberec HANDBALL 24:34, KOVOFINIŠ Ledeč n/S. - l.HC Pardubice 26:32, SOKOL Bělá p.B. a TJ Chodov JM měly volno.

Příští program:
Za týden, v neděli 22.října nastoupí kutnohorský tým starších dorostenců v předehrávaném utkání 15.kola 2.ligy SD-Čechy od 16,00 hodin v liberecké sportovní proti domácímu týmu – Liberec HANDBALL.