Zručští mladíci byli blízko vítězství v Jablonci, zradily je neproměněné šance

2. duben 2012, 08:30
(aktualizováno: 2. duben 2012, 08:30)

Jablonec n. N. - K utkání s doposud druhým celkem 2. dorostenecké ligy odjížděli chlapci z Jiskry Zruč nad Sázavou do Jablonce v sobotu 31. března. Pro vylepšení své pozice v celkové tabulce zručští házenkáři museli v tomto zápase zvítězit.

Jablonec – Zruč 20-16 (7:9)

První poločas naznačil, že vítězství hostů není nereálný cíl. Díky výborné obraně a skvělému brankáři Pavlu Peškovi, se Jiskře podařilo poločas vyhrát o dvě branky. Do druhé půle na Jiskru vyrukoval soupeř s osobní obranou obou tvořivých hráčů Matouše Švece a Jakuba Drápely. Ostatní hráči se jen obtížně prosazovali a navíc kupili technické chyby. Kvůli tomu hosté během deseti minut o pracně vybudované vedení přišli.

Následovala pětiminutovka, kdy oba celky úspěšně proměňovaly své střelecké příležitosti. Ve 46. minutě tak byl stav vyrovnaný 13:13. Další minuty rozhodly o výsledku celého zápasu. Zatímco Zruští neproměnili tři vyložené šance, soupeři se dařilo navyšovat skóre i díky přesným a razantním střelám daleko za hranicí devítimetrové čáry. Odskočil na rozdíl tří branek, který ještě v posledních vteřinách navýšil na konečných 20:16.

Celému zápasu tentokrát vévodili obrany a výborní brankáři. "Náš Pavel Pešek zachytal s úspěšností 53%" připomněl trenér Jiskry Pavel Vrzáček. "Kvůli marodce a souběžném turnaji straších žáků jsem museli zápas odehrát s jedním střídajícím hráčem do pole. Někteří hráči tak museli odehrát celý zápas bez střídání. Jedním z nich byl i "Horny", který se sice o poločase o střídání hlásil, ale nakonec jeho psychická síla zvítězila nad fyzickou a na hrací ploše vydržel celých šedesát minut. "Horny" děkujeme," dodal trenér.

Sestava a branky Jiskry: Pavel Pešek, Martin Toman - Jakub Drápela 7, Pavel Cicvárek 3, Adam Roul 2, Matouš Švec 2, František Ptáčník 1, Petr Blažek 1, Aleš Procházka.