Dojede si Čáslav v pátek do Rakovníka pro krajský titul?

19. březen 2024, 21:06

Čáslav – Za stavu 1:1 se finálová série krajské ligy přestěhovala do Čáslavi. V pátečním duelu hokejisté Čáslavi podlehli doma Rakovníku 1:4, v neděli potom naopak na ledě Rakovníka vyhráli 3:5.

Čáslav – Rakovník 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)

Domácí začátek utkání vyšel skvěle: Už ve 3. min. Sladký zpoza kruhů trefil šibenici rakovnické brány a ten samý hráč v 5. min. zvýšil na 2:0, když se k němu odrazila střela a on uklidil puk do odkryté brány – 2:0. Hra se v dalších minutách přece jen vyrovnala, v 11. min. si domácí lavička vzala oddechový čas a hned po něm Krpata vzal puk ve vlastním pásmu, projel s ním až před Gabrišku a dokázal jej protlačit za gólmanova záda – 3:0.

Druhou třetinu začala šance domácích při vlastním oslabení, když ujel Turena s Ježkem, který však netrefil přesně. Jenže příležitosti měl při následné přesilovce Čáslavi také soupeř: Macháček hledal u Zelenkovy tyče Šímu, který naštěstí pro domácí netrefil z bezprostřední blízkosti! O chvíli později Vlk pálil na vyrážečku Zelenky, tlak Rakovníka sílil při dvou přesilovkách, ránu Macháčka ve 31. min. zastavila tyč čáslavské brány! V závěru druhé třetině zahrávali hosté další přesilovku, jenže Navrátil důsledně sledoval puk za bránu soupeře a Turena schladil rakovnické choutky – 4:0!

Poslední část zápasu začal únik Kose, ovšem čáslavský gólman Zelenka svůj tým držel. Podobně, jako v 54. min.: Benda si ve středním pásmu puk zpracoval fotbalově a jeho jedovatou střelu skvěle zastavila lapačka domácího brankáře. Rozhodčí v posledních deseti minutách často vylučovali, Čáslavští měli minutu a půl výhodu dvou mužů, dvakrát to zkoušel Kapec, ale Gabriška předvedl proti jeho střelám skvělé zákroky. Paradoxně tak byl nejblíže gólu na druhé straně Havlůj, který napálil tyč čáslavské brány! V 59. min. Nekvinda ve středním pásmu podržel kotouč, přejel modrou, prostřelil Zelenku a pokazil mu tak čisté konto – 4:1. Bulva pak ještě pálil na vyrážečku brankáře Čáslavi, ale to už bylo o výsledku rozhodnuto!

Ve finálové sérii krajské ligy Čáslav vede 2:1 na zápasy a o titulu tak může rozhodnout v pátek v Rakovníku! Případný pátý duel oba soupeři odehrají v neděli v Čáslavi.

Branky a asistence: 3. Sladký, 5. Sladký (Křišťan, Ježek), 11. Krpata (Grauer), 40. Turena (Navrátil) – 59. Nekvinda. Rozhodčí: Kubeš, Hruška – Kálal, Hnilička. Vyloučení: 7/6. Bez využití. V oslabení: 1/0. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – P. Grauer, Kulhánek, Turena, Křišťan, Navrátil – Janata, J. Grauer, Kapec, Zelený, Kundrát. Trenér Pavel Rohlík. Rakovník: Gabriška – Vlk, Vyskočil, Hegenbart, Kos, Bulva – Fiala, Hulcr, Ságner, Havlůj, Kovařík – Kounovský, Grill, Benda, Šíma, Macháček – Karfus, Lev, Nekvinda. Trenér Petr Tatíček.