Hokejisté HC Čáslav srovnali stav finálové série 1:1 na ledě soupeře!

18. březen 2024, 00:22

Rakovník – Po domácí páteční prohře vyrazili hokejisté HC Čáslav v neděli ke druhému utkání finálové série krajské ligy do Rakovníka:

Rakovník – Čáslav 3:5 (2:1, 0:3, 1:1)

Začátek zápasu si Čáslavští nepředstavovali ani v nejhorším snu: První dvě střídání domácích a po 39 vteřinách jejich vedení 2:0! Teprve potom se hosté dostali alespoň trochu do zápasu a v 7. min. si pomohli první přesilovkou, kterou využil Krpata – 2:1.

Na rozdíl od první části utkání vyšla druhá třetina Čáslavi skvěle: Ve 24. min. si Florian dobře počkal, vyhnul se obránci a potom puk nahodil přesně k tyči – 2:2. To ale nebylo vše, vzápětí se Havlůj dral před gólmana Zelenku, který betonem puk vytěsnil mimo tři tyče a z protiútoku Navrátil dostal hosty do vedení 2:3! Hosté potom pustili soupeře do dvou brejků – Bulva se Ságnerem ale přečíslení, ve kterém jeli jen na Janatu nedotáhli, a ani Havlůj z druhého protiútoku neuspěl. To Navrátil mířil přesně a hosté si vybudovali do poslední třetiny dvougólový polštář.

Ve 45. min. zahrávali první přesilovku domácí, ovšem asi největší šanci měl Krpata, který předjel Hulcra, ale puk skončil vedle brány. Tlak rakovnických hráčů ale sílil, hosté řešili několik závarů před svou bránou, v 50. min. po jednom z nich ležící gólman Zelenka zastavil kotouč z hole Macháčka! Přesto domácí rozbouřili tribuny, když Kovařík nabil Bendovi, a ten Zelenku už prostřelil – 3:4. Čáslav ve zbývajícím čase čelila silnému tlaku a šancím soupeře odolala mnohdy i se štěstím. V 54. min. Zelenka máchl lapačkou a vyrazil střelu Kose, v 58. min. na toho samého hráče zívala odkrytá brána, ale ani v této pozici netrefil! 2 minuty a 19 vteřin před koncem hosté špatně střídali a Rakovník svou přesilovku podpořil ještě odvoláním gólmana. V 59. min. puk vyloženě tancoval v brankovišti hostů, ale v síti neskončil, a tak Sladký dvě vteřiny před koncem třetí třetiny dal do prázdné brány razítko na vítězství Čáslavi – 3:5.

Finálová série bude pokračovat v úterý 19. března od 18 hodin v Čáslavi, čtvrtý zápas oba soupeři sehrají v Rakovníku v pátek 22. března od 19 hodin.

Branky a asistence: 1. Kos (Ságner, Bulva), 1. Kovařík (Havlůj, Gabriška), 52. Benda (Kovařík) – 7. Krpata (Florian, Kapec), 24. Florian (Ježek, P. Grauer), 25. Navrátil, 33. Navrátil (Melovič), 60. Sladký. Rozhodčí: Dundr, Jaška – Borkovec, Vlasjuk. Vyloučení: 1/2. Využití: 0/1. Rakovník: Gabriška – Vlk, Hulcr, Ságner, Kos, Bulva – Šíma, Fiala, Hegenbrant, Havlůj, Kovařík – Najman, Grill, Kounovský, Macháček, Nekvinda – Benda, Lev, Vostárek. Trenér Petr Tatíček. Čáslav: Zelenka – Kůrka, Florian, Ježek, Krpata, Sladký – P. Grauer, Kulhánek, Melovič, Turena, Navrátil – Janata, J. Grauer, Křišťan, Kundrát, Kapec – Zelený. Trenér Pavel Rohlík. Stav série 1:1.