Čáslavští atleté zanechali na mistrovství České republiky výraznou stopu

23. únor 2014, 22:31
(aktualizováno: 23. únor 2014, 22:31)

Praha - Halového mistrovství ČR pro kategorii dospělých se ve dnech 15. a 16. února zúčastnila i dorostenka z Čáslavi Jana Slavíková, která si vedla velmi zdatně a v závodě na 400m žen si vybojovala první seniorskou medaili, když doběhla v osobním rekordu 56,48.

O týden později 22. a 23. 2. se ve stejné hale ve Stromovce uskutečnilo MČR mládeže. Do bojů se nominovalo celkem šest Čáslaváků.
Nejlepší umístění vybojovala Jana Slavíková, které se nepodařilo zopakovat výkon z MČR dospělým a v závodě dorostenek na 400m doběhla po kolizi na 4.místě v čase 58,69.

Výborný výkon předvedla v rozběhu na 200m dorostenka Jana Novosadová, když vynikajícím osobním výkonem 25,48 postoupila do finále, kde obsadila po velkém boji výborné 5. místo.

V rozbězích na 800m se představil Jiří Lietavec, který měl smůlu na pomalý běh a časem 2:03,13 o jedno místo nepostoupil do finále a celkově obsadil 13. místo.

Michal Bureš startoval v závodě na 400m juniorů a po velmi rychlém úvodě mu došly síly a ve svém běhu obsadil 4. místo a celkově byl 17.

V rozbězích na 60m se představila juniorka Markéta Husáková, která si utvořila hodnotný osobní rekord 8,17s, který ji v rozběhu stačil na 5. místo a celkově na místo 16.

Mezi juniorkami na 3000m se představila 10. místem Eliška Auersvaldová časem 11:26,60.

Již skutečnost, že mezi nejlepších 24 vybraných závodníků v běžeckých disciplínách bylo vybráno šest čáslavských závodníků svědčí o velmi dobré práci trenérek Jarmily Kratochvílové a Jany Červenkové.