Čáslavští judisté byli hodně vidět na na polském turnaji ve Varšavě!

10. říjen 2017, 07:54

Čáslav - Čáslavští judisté dosáhli během dvou uplynulých týdnů hned několika úspěchů na důležitých turnajích. Ve dnech 30. září - 1. října 2017 se konal mezinárodní turnaj na Stadionu Miejski Legii ve Varšavě pro kategorie U15, U17 a U20. Turnaje se zúčastnilo přes 1800 závodníků z 31 zemí. Čáslavský trenér Martin Horský se ve spolupráci s Lucií Chytrou stará o přípravu reprezentace Středočeského kraje. Že jejich péče padá na úrodnou půdu, bylo znát na výsledcích v Polsku.

Dle slov Martina Horského je varšavský závod obrovským podnikem s evropskou top úrovní. Trenér Horský chválil Jirku Nováčka z Čáslavi, který v obrovské konkurenci 73 závodníků obsadil krásné 9. místo ve své váhové a věkové kategorii poté, co porazil borce z Běloruska, Polska a Ruska. Následně však dvakrát prohrál. "Ája Prausová byla v Polsku na ochutnávku. Příští rok to zacinká", věří Horský, který lituje, že se tohoto turnaje nemohl zúčastnit Martin Šedivý. "Šel by kategorii U17 a jsem přesvědčený dle jmen na stupních vítězů, že by bojoval o zlato", je si jist čáslavský trenér Horský. Jeho syn Matěj startoval letos prvně v kategorii U20. Rozdíl 3 let je dle jeho otce dost znatelný, ale věří, že Mates se "kousne" a do dalších závodů v této kategorii se vrhne s o to větší vervou.

Horský je rád za velmi kvalitní kemp, který ve Varšavě následoval po závodech. Patří k největším v Evropě a je neskutečně kvalitní na sparing a samozřejmě i velkým přínosem pro následnou přípravu na další závodnickou sezónu.

Martin Horský se těší na práci, která je před ním a jeho svěřenci: "Pořádám krajský kemp ve Zbraslavicích. Z něj rovnou přejíždíme na kemp do Bratislavy. Poté nás čeká Mistrovství republiky, motorické testy atd. 26. prosince odjíždíme na kemp s olympioniky do Itálie. Určitě nás také čeká soustředění na běžkách v českých horách a na konci ledna se opět vypravíme do Itálie. Pak začíná nové závodní období, ve kterém budeme "prodávat" co jsme v přípravě nadřeli", dodává Martin s úsměvem.