Čtveřice členů AC Čáslav úspěšná na Malé ceně Monaka ve Slatiňanech

12. červenec 2012, 17:09
(aktualizováno: 12. červenec 2012, 17:09)

Slatiňany - Každý měsíc pořádá klub rekreačních běžců Malé ceny v lesích kolem restaurace Monako ve Slatiňanech. 11. července šlo již o 277. běh. Těchto běhů se pravidelně účastní více jak stovka běžců všech kategorii a různé úrovně. Špičkový závodníci berou tento běh jako součást tréninku.

Této ceny se zúčastnilo celkem 150 běžců. Běhá se na dvou tratích. Zdatnější si mohou vybrat běh na 10km a ti kteří si na tuto trať netroufnou mohou běžet 3600m. Čáslaváci zde startují  hlavně v období, kdy není mnoho závodů na dráze.

Na deset kilometrů se postavila Kamila Věchtová, která tady startovala poprvé a ve své kategorii žen nad 35 let obsadila 3. místo v čase 49:44 min., což je na této velmi těžké a kopcovité trati čas velmi slušný.

Kratší trať běžela Jana Javůrková, která byla mezi ženami nad dvacet let nejrychlejší a zaběhla si zde nový osobní rekord 15:16 min. Stejnou trať běžel i junior Jakub Čech a svou kategorii rovněž vyhrál v čase 15:07 min.

Mezi ženami nad dvacet let vyběhla na trať i Jana Červenková (57 let) a doběhla na pátém místě za 24:29 min.