Dopolední a odpolední mistrovský zápas druhé ligy mužů vypadal jako den a noc

4. prosinec 2012, 10:25
(aktualizováno: 4. prosinec 2012, 10:27)

Zruč nad Sázavou - V 8. kole volejbalové druhé ligy mužů, skupiny B, (resp. 15. a 16. kole) se volejbalisté Jiskry utkali na domácí palubovce ve Sportovní hale Na Pohoří ve Zruči nad Sázavou s družstvem Střelic.

Kapitán týmu Jiskry Michal Grivalský: "Po týdenní pauze, v 15. a 16. kole druhé ligy mužů, jsme přivítali na své palubovce tým TJ Sokol Střelice, jenž měl v tabulce oproti nám o čtyři body více. Chtěli jsme zabojovat o pravděpodobně poslední body do tabulky, které jsme mohli získat před pauzou v polovině sezony, protože v  posledním zápase tohoto roku nás přivítá ve vlastním prostředí zatím neporažený tým Chocně.‘"

15. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Střelice  3:0 (24, 17, 10)
Do prvního utkání o mistrovské body ve 2. lize nastoupili domácí volejbalisté bez několika opor základní sestavy s velkou chutí získat i bez nich veledůležité body a udržet se na sedmé příčce tabulky. Na hráčích byla vidět maximální chuť bojovat a urvat nějaký bodík. Podle toho také vypadal první set s velmi dramatickou koncovkou. Zručští volejbalisté  v něm obstáli a nakonec překlopili výhru na svou stranu. Druhý set nastínil zbytek prvního. Soupeř ze Sokola Střelice ztratil chuť hrát a i přes méně kvalitní hru domácích volejbalistů prohrál druhý set s rozdílem osmi bodů. Špatné rozpoložení Střelických bylo  vidět i ve třetím setu, jenž prohráli  rozdílem třídy (o 15 bodů). Tímto špatným výkonem tak daroval soupeř ze Střelic tři body domácímu týmu.  Zručští volejbalisté poté poděkovali domácímu publiku za podporu v utkání a byli za gesto náležitě oceněni potleskem.
Na druhý, odpolední, zápas se čekalo pouze pětačtyřicet minut, a to do 12.15 hodin.

16. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou  - TJ Sokol Střelice 0:3  (-20, -19, -17)
Do druhého střetnutí vstoupili Střeličtí s velkým elánem, vypadalo to, jako kdyby přijel úplně nový soupeř. Hostující celek začal velice dobře pracovat v poli a navíc během deseti získaných bodů dokázal zničit prsty třem domácím borcům, z nichž jeden nebyl schopný pokračovat dále ve hře. Domácí celek nakonec i přes vedení v prvním setu svému soupeři podlehl. Druhý set se odvíjel stejně jako první - několikabodové vedení ztratili Zručští v koncovce a tím i druhý set. Třetí dějství tohoto utkání dopadlo pro domácí družstvo nejhůře. Soupeř získal několikabodové vedení ihned na začátku setu a domácí již nedokázali jejich náskok zlikvidovat. Nakonec závěrečný set prohráli o osm bodů.

Kapitán družstva Jiskry Michal Grivalský: "Přes velké problémy se sestavou (do  dvojzápasu jsme nemohli počítat s řadou obvyklých opor - blokaři Martin Šindler a Martin Unzeitig byli pracovně mimo, smečař Radek Martinec také plnil své pracovní povinnosti, někteří museli zápas odehrát se sebezapřením - Petr Okrouhlický nastoupil i se zlomeným prstem na ruce, Jakub Drahokoupil byl také připraven, i když celý týden ležel a bral antibiotika, Zdeněk Blažek je zraněn)  jsme získali tři důležité body. Asi více, než jsme čekali, ale po prvním vítězném zápase bylo naše očekávání daleko větší. Za týden zajíždíme na palubovku dosud neporažené Chocně, a tak si pojedeme oba zápasy užít a předvést dobrou hru, která nás bude bavit."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský (kapitán), Lukáš Vosyka, Jiří Plachý, Michal Šramka, Petr Okrouchlický, Jiří Krčmář. Trenér: Jiří Vorlíček.

Tabulka:
1.        Volejbalový klub Choceň 16    16    0    0    48:7    1339:1040    47
2.        TJ Žďár nad Sázavou 16    11    5    0    39:22    1416:1254    34
3.        VK Pegas Znojmo 16    11    5    0    37:22    1344:1220    32
4.        Sokol Sport V hotel Hrotovice 16    11    5    0    36:22    1339:1225    32
5.        VK Hronov 16    8    8    0    30:27    1260:1230    24
6.        TJ Sokol Střelice 16    7    9    0    24:33    1239:1280    20
7.        TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 16    5    11    0    21:36    1178:1316    16
8.        TJ Sokol Malšovice 16    5    11    0    17:38    1079:1281    13
9.        VK Litomyšl 16    3    13    0    19:40    1191:1362    13
10.        TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 16    3    13    0    17:41    1219:1396    9
Pozor, tato skupina se boduje italským bodováním!