Dorostenka Anna Daňová z čáslavské Pandory vybojovala na MČR v plavání stříbrnou medaili!

15. červenec 2015, 09:04

Pardubice/Čáslav - Při letním mistrovství ČR dorostu v plavání, které se začátkem července konalo v Pardubicích se představila i trojice čáslavských plavců - Anna Daňková, Martin Kárný a Matěj Kučera.

Nejlépe se domácí šampionát vydařil Anně Daňkové, která předvedla vynikající formu. Anička ze svých 3 startů dokázala vytěžit 2x finálovou účast a tím i 5x zlepšení klubových rekordů. Nejlépe se jí dařilo na 50 m znak, kde postupovala do finále s nejlepším časem a ve finále svůj výkon ještě vylepšila a dohmátla na vynikající stříbrné pozici! Stala se tak první dorostenkou z PK Pandora, která získala mistrovskou medaili! Ve svém druhém finále se představila na 100 m znak, kde vybojoval pěkným osobním rekordem 5. místo.

Nejzkušenějšímu z trojice čáslavských plavců Martinu Kárnému letos chyběla trocha štěstí, když na 50 m prsa i na 100 m prsa skončil na nepostupovém 9. a 10. místě.

Nejmladší zástupce PK Pandora Matěj Kučera bojoval statečně, ale ani přes zlepšení se mezi nejlepších 8 plavců do finálových bojů neprobojoval.