Dvaačtyřicet dvojic z celé České republiky bojovalo ve 41. ročníku Memoriálu Bohumila Duse!

10. leden 2024, 06:54

Kutná Hora - V kutnohorské kuželně se odehrál v týdnu od 3. do 6. ledna 2024 již 41. ročník Memoriálu Bohumila Duse. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 42 dvojic z celé České republiky. Všichni hráči předvedli velmi solidní výkony, 24 hráčů dosáhlo výkonů vyšších než 450 poražených kuželek, čtyři hráči překonali bájnou pětistovkovou hranici.

V mužské kategorii byli nejlepší prvoligoví hráči Aleš Košnar a Tomáš Bek z KK Sadská výkonem 1012 poražených kuželek, druhé místo obsadili titíž hráči za výkon 953 kuželek, jen si vyměnili startovní dráhy. Na třetím místě se umístili Miroslav Pessr a Vladislav Pessr z KK Vlašim výkonem 943 kuželek.

Velmi pěkné výkony jsme zaznamenali v kategorii smíšených dvojic. Zvítězila manželská dvojice Jana a Daniel Braunovi z KK Ježci Jihlava parádním výkonem 1019 poražených kuželek. Oba patří k oporám svého týmu, oba hrají naší nejvyšší kuželkářskou soutěž a Jana Braunová patří i k oporám ženské reprezentace. Druhé místo obsadili domácí hráčka Jitka Bulíčková s Janem Pelákem z oddílu KK Kolín výkonem rovných 900 poražených kuželek, třetí místo výkonem 881 kuželek obsadila Anna Sailerová z KK Žižkov a Petr Hrubý startující za KK Kolín.

V hodnocení jednotlivců byl nejlepší Daniel Braun, když porazil 518 kuželek, druhé místo obsadil Aleš Košnar výkonem 509 kuželek a třetí byl jeho oddílový kolega Tomáš Bek za výkon 503 kuželek. Mezi ženami byla nejlepší Jana Braunová výkonem 501 poražených kuželek. Nejlepší neregistrovaný hráč byl Petr Štístek za 497 kuželek.

Velice nás potěšila účast neregistrovaných kuželkářů. V mužské kategorii byla nejlepší dvojice Petr Šístek z ČD UZEL Přerov a Jaroslav Kolla z ČD Suchdol nad Odrou výkonem 913 kuželek, což v celkovém pořadí znamená krásné 8.místo, na druhém místě se umístili Robert Sládek a Roman Jizba ze Sokola Velenice za 895 kuželek a na třetím místě byli Jiří Suchánek a Jiří Vrána z KBS Kolín (Kuželkáři Bez Sponzora) za předvedený výkon 863 kuželek. Kategorii smíšených dvojic ovládli manželé Jarmila Šístková a Petr Šístek z týmu ČD UZEL Přerov za celkem 874 kuželek, stejným výkonem, ale jen horší dorážkou se na druhém místě umístili opět železničáři Jarmila Šístková a Josef Dobeš z ČD Suchdol nad Odrou, třetí místo za 854 kuželek vybojovali kolínští Jarmila Březinová a Luděk Baško z týmu DiVy.

Nejstarší účastnici turnaje byla 81letá Miluše Holčáková ze Suchdola nad Odrou, která porazila krásných 397 kuželek.

Podrobné výsledky najdete na www.kuzelkykh.webnode.cz, fotky z veškerých kuželkářských akcí jsou na http://kuzelkykh.zonerama.com/. Pořadatelský oddíl připravil pro nejlepší dvojice věcné ceny.

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za předvedené výkony, členům pořadatelského oddílu za přípravu kuželny na tuto soutěž a za bezchybnou organizaci, rozhodčím za perfektní řízení a těšíme se na další sportovní akce na naší kuželně.